Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Mayıs '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
744
 

Ütopya

Ütopya
 

Yine keyfim yok yine tadım kaçık... Tüm derdim O'nunla hayat denen sınavla, ben bu sınavı veremicem anlaşılan, durmadan soruları cevaplamak için boğuşurken hep sınavın zamanı bitiyor ve ben yine kalıyom bu dersten... Gerçi ne kadar boğuşuyorum desem de çoğu zaman umursamıyom soruları okumadan bomboş veriyorum kağıdı... Sonra da bitmeyen serzenişler neymiş hayat berbatmış, Tamam berbat ama her şeyde de onu suçlamak yanlış değil mi, neden bulaşıyorum ki... Cevap vermiyor ya bana ondan olsa gerek..!!!

Ne yaparsam yapayım barışmadı yıldızım yaşamla, sevemedim gitti oysa bana karşı o kadar da kötü davranmıyor. Belki ben çok şey istiyorum, ondan olsa gerek... Gerçi tek istediğim beni rahat bırakması... Rahat yaşamak kimseye bulaşmadan, kimsenin de bana bulaşmadığı ve insanların beni boğmadığı sade, sakin ve yalın bir yaşam ondan tek istediğim şey bu. Ne para, ne zeka, tek istediğim huzur...

Beklentilerin olmadığı bu dünya var olabilir mi? Kimsenin kimseden birşeyler beklemediği bir dünya kadının kocasından, kocanın karısından herhangi bir şey istemediği... Patronun işçisinden daha fazla verim, işçinin patronundan daha fazla maaş istemediği bir dünya... Herkesin kendi işini kendi yaptığı kimsenin kimseye bulaşmadığı bir dünya... İnsanlara bulaşmanın yasak olduğu bi dünya... Paranın geçerli olamadığı... Üretilenlerden herkesin ihtiyacı kadar aldığı... Bir dünya belki o zaman isyan etmem..!!!

Kimse benden birşeyler beklemesin, (kim senden ne bekliyor ki diyeceksiniz, canınız ne istiyorsa onu deyin..) ben yenilmişlerin kralıyım..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Ben yenilmişlerin Kralıyım" yine iddialı bir saptama. Görüyorsunuz, biliyorsunuz ve ironiyi yaşamaya devam ediyorsunuz. Bu bilinçli yolculuğunuzda, başarılar dilerim. Beklentisiz bir hayatın mümkün olmadığını, en azından işçi,işveren ilişkilerinde ve evlilik hayatında olamayacağının zaten bilincindesiniz. Belkide evlilik gibi işçi ve işveren ilişkileride insan doğasına terstir.

DurmuşGüler 
 25.06.2007 22:37
 

Peki süperman olmayı denediniz mi? Belki süperman olmanın zorluğunu görünce de iyi ki süperman değilim diyeceksiniz... Hepimizin beklentisi sadece huzur ve bunu bulmak sadece ve sadece bizim elimizde. Bunu siz de biliyorsunuz mutlaka ama sanırım arada hepimizin ihtiyacı olan silkelenmeye ihtiyacınız var bu aralar.. Sakın vazgecmeyin sınavlar sizi korkutmasın. üzerine üzerine gidin, zaten siz sınavı kazanmışlardansınız. Neden derseniz bakın sesinizi duyurmak için yazı yazıyor ve hala umutlu olduğunuzu gösteriyorsunuz. Hiç bir şey yapmadan umutsuzluğa kapılmaktan daha iyiy değil mi? :)) şimdi yapacağınız ilk şey gülümsemek olsun.. Hayır öyle kandırıkcı gülümseme değil, biraz daha içten olsun lütfen.. Eh idare eder şimdilik :)) Lütfen vazgeçmeyin sınavlara çalışmayı, o sınavlar zaten hayata renk katıyor.. Saygılar.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 09.05.2007 22:39
 

Aslında yaşam yalın.. Onu karmaşık ve boğucu hale biz getiriyoruz. Yoksa ne onun üstümüze geldiği var ne de tersine akan bir nehir olduğu... Kendi halinde akıp gidiyor işte. Huzuru gerçekten istersek bulabiliriz bence. Yaşamla çok ilgili değil.. İlk önce kafanda istemelisin. Bak yaşam ve sizin aranızda bir benzerlik buldum. Yaşam sizin isteklerinizi karşılamıyor, sizde size gelen yorumlara cevap vermiyorsunuz. Yani tepkisiz kaldığınız durumlar oluyor değil mi ikinizinde? Bunu da o mantıkla düşünmeye ne dersin ? Sevgiler

Hoşsada 
 07.05.2007 11:47
 

diğerleri ya da yaşam değil sen kendinden fazla birşey bekliyorsun...Bekleme! Neysen O'sun...Ve "o" hiç de azımsanacak birşey değil gibi duruyor:)

Hadi Zeynep! 
 06.05.2007 1:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1332
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

1980 yılı Gaziantep doğumluyum. Bir çoğu gibi üniversiteden yeni mezun oldum; bir bankada görev yapm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster