Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Mayıs '07

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
1217
 

Abstre

Abstre
 

Ben bir korkağım, kendi kelimelerimden bile ürken bir ahmak..!! Hayatımı kaderin acımasız ellerine mahkum ettim.. Sorumluluk almak hiç bana göre değil..!! Kendimden bile kaçmaya çalışırken "Beni Sev" diyen kadınları hüsrana uğrattım.. İstemediğimden değil, ölü toprağını üstümden atamadığımdan.. Yaptıklarım, yapmamam gereken şeylerdi başka nasıl davranacağımı bilmiyorum..

Uzun süreli yalnızlıklardan, içtenlikli duygulardan, iki de bir etrafımı saran sevgi düşüncelerinden korkuyorum..

Bazen insanları eğlendirdiğim için yanlarında kalmayı başardım, kimi zamansa tuhaf görünümüm sayesinde ilgi çektim.. Kimseye yakın durmuyorum; çünkü birini hayatına almak terk edilmeyi bekleyişin başlangıcı oluyor.. Bir kez kaçar uçurtman, sonra gökyüzüne küser insan..

Herşey yalnızlıkla başladı, filozof bilgeliğinde bir çocuk hayatı yaşıyorum.. Sokakta yalnız yürürken kendi gölgemden ürküyorum.. Hepiniz zannediyorsunuz ki odamda güvendeyim.. Cesur olmak için yapabileceğim hiçbir şey yok.. Benim için tek uğraş var; zamanın içinde kendimi bulmak bu yüzden hayatı değil anlamlarını yaşıyorum..

Bu da bir tür reddediş işte..!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çünkü üzerine ölü toprağı serpilmiş birini sevdim bir zaman önce ( sizin türe ait garip bir özellik olsa gerek)... Ve terkedilmeyi bekledim... Terkedildim... Şimdi gökyüzüne ve zamana küstüm... Çünkü gökyüzü artık mavi değil... Zamansa akıp giden değil... Bu yüzden ben bir korkağım... Ve reddediyorum zamanı, geceyi, gündüzü ve sevgiyi..

Hoşsada 
 16.11.2007 23:14
Cevap :
Karanlık tarafa hoşgeldin...!!! Sevgilerimle..  17.11.2007 12:04
 

"Birini hayatına almak, terkedilmişliğin başlangıcını oluşturuyor" Süper bir cümle. Beraber olmanın sorumluluk kokusunuda bulaştırıyor insana. Yada terkedeceklerin, henüz ne kadar sevmesini bildiğinden, emin olamayışların bol bulunduğu bir kültür içinde yaşamışların yavanlığını. Her iki tarafada vurgu yapıyor cümleniz. Bu yüzden gayet anlamlı gördüm.

DurmuşGüler 
 25.06.2007 22:29
 

Ey insanoğlu madem fark etmişsin bir güzelde kaleme almışsın haydi o zaman bir de onu ara...diyesim geldim ama benim üstüme ne vazife yani bana ne :)) Demedim o yüzden...Sevgi ve ışıkla, Ayna

Ayna 
 10.05.2007 22:36
 

Süpermen değilsin...İnsanın şu yazıya bir karşı görüş yazası geliyor ama elim varmıyor inan...Diyecek laf,akacak mecra yok...

Hadi Zeynep! 
 07.05.2007 22:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1332
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

1980 yılı Gaziantep doğumluyum. Bir çoğu gibi üniversiteden yeni mezun oldum; bir bankada görev yapm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster