Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Ekim '06

 
Kategori
Gezi - Tatil
Okunma Sayısı
330
 

Piknik

Piknik
 

O objektife ben bakmışım, hiç hatırlamıyorum. Ama hatırlamadığım sadece objektif ve fotoğraf çekmeler. Yoksa Abant’daki ve daha birçok yerdeki pikniklerimizi unutmam mümkün değil. Daha doğrusu böyle anlar hatırlanmaz, onlar sizi oluşturur, siz bu anların toplamından biraz fazla olansınızdır.

Nasıl unuturum, mahalledeki 3-4 aile birleşir, artık ne araç bulursak, içine tıkışır uzak veya yakın artık babalar nereye karar vermişlerse oraya, yola düşülür. Biz çocuklar aracın varsa en arka bölümüne balık istifi ama neşeli güle oynaya yollarda.
Vardığımızda zaten yolculukdan dolayı yorulmuş olmamız, daha az koşturup oynayacağımız anlamına gelmez.

Mis gibi çam kokulu ormana daldığımızda, kendimize en uygun yeri bulma için bir arayış ve yerleşme.

Babaların çilingir sofrasıdan gelen anason ve onu izleyen mangalda kızaran köftelerin kokusu.

Aç karınların derdine derman bulduktan sonra çetenin toplanıp etrafı keşfe başlaması ve uzakta önünde bir kesekağıdı ve bir şişeden şarapdan başka birşey olmayan amcanın kara köpeği. Daha sonra dönüş yolunda büyüklerimiz ona sarhoşun köpeği adını takarlar.

O günlerden bende kalan, ağzımda bir arkadaşlık tadı, kulağımda bir neşe şarkısı, ellerimde keşfetmenin kiri.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Resimdeki küçük kız benim. Yazarın sevgili eşi bana bu resmi ve güzel yorumunu çok oldu göndereli, ama ben iş yoğunluğundan ancak fırsat bulup bakabildim (Bu arada şunu da belirteyim: o tam bir internet canavarı. Kendisinden her gün o gün internette dolaşan ve popüler olan en az beş email aliyorum. Bizde nerde o vakit, hepsini tek tek oku, vs:):)). Fotoğrafı görüp, metni okuyunca aslında biraz ağlamaklı oldum. Gerçekten neden tam olarak bilmiyorum. Çünkü güzel hislerdi tazelenen. Aradan çok zamanın geçtiğini hatırlamak olmalı. Yine de teşekkürler arkadaşıma. Benim en sevdiğim fotoğraflarımdan birini çok içten dillendirmiş...

Betül Yarar Doguyildizi 
 24.11.2006 14:33
 

Merhaba, Gökhan Bey, siz daha önce de bana bir yorum göndermiştiniz. Ama ben, o yorumu saklayamadım. Çünkü blog işinde çok acemiydim.Blog sayfalarında sizi çok aradım ama bulamadım. Sanırım siz de aramıza katıldınız. Görüşmek üzere. Kaleminize sağlık.

Ahmet Güreşçioğlu 
 19.11.2006 17:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 371
Kayıt tarihi
: 19.10.06
 
 

Mühendisim, evliyim, ikizlerim var. Bursa'da yaşıyorum. İlgi alanlarım felsefe, elektronik ve motosi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster