Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Şubat '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
734
 

Put ve Necip Fazıl

Put ve Necip Fazıl
 

AMERİKANCI BÜYÜK ÜSTAD


Son zamanlarda Necip Fazıl’ı putlaştırma faaliyetlerinde bir yarıştır başladı AKP’li belediyelerce.

Kocaeli’nin neredeyse tüm ilçelerinde Necip Fazıl Caddesi var. İzmit Yahya Kaptan’da Sabancı Caddesi’nin adı değiştirilip Necip Fazıl yapıldı.

Sabancı’nın 500 metre ötede Brissa ve Enerjisa fabrikaları var, Necip Fazıl’ın Kocaeli ile ilgisi nedir, sormak gerek bunlara. Yalnız sormak da yetmez, Kısakürek’in başka ayıplarını da vurmak gerek bunların yüzüne, hem de en yüz kızartıcı olanlarını.

İşte onlardan biri: 17 Temmuz 1959 tarihli Büyük Doğu Dergisi’nde şöyle yazıyordu bu şair: “Amerikan politikasını korumakla mükellefiz... Amerikan siyasetini tutmak biricik yol... Amerika’dan nazlı bir sevgili muamelesi görmek biricik dikkatimiz olmalı. Yoksa bir Amerikan bahriyelisinin iki yana açık bacakları arasında mütalaa ettiği kadından ileri geçemeyiz. Dış siyasetimizde Amerikan siyaseti ve iç bünyemizde Amerikanizm politikasını kendimize tecezzi etmez (birbirinden ayrılmaz) bir siyaset vahidine (tekliğine) göre ayarlamakta büyük ve her işe hâkim bir mânâ gizlidir.”

Evet, iyi mi? Sizde ne derler bunu yazana? BÖYYÜK ÜSTAD NECİP FAZIL KISSAKÜREK

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Belediyeler seçmeni memnun etmek adına böyle abartılar yapıyorlar...İzmirde de her mahallede Uğur Mumcu başta olmak üzere tüm sol yazar,şair ve siyaset adamlarının isimleri doludur...Eleştirinizde haklı olabilirdiniz...Tabii işi terbiye sınırlarından çıkarıp Necip Fazıl'a hakarete varan ifadeler kullanmasaydınız...

ali açıköz 
 22.02.2012 12:09
Cevap :
üstat, ifadeler yazarın kendi kitabından alınmadır. sanırım necip fazıl kendi kendine hakarete varan ifadeler kullanmış. LÜTFEN BAHSEDİLEN KİTABI AÇIP OKUYUNUZ.. SAYGILAR  24.02.2012 22:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 641
Kayıt tarihi
: 30.12.11
 
 

PhD (Nükleer). Başka söze gerek yok bence... İçel'de yaşıyorum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster