Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Temmuz '15

 
Kategori
Yeni Ürünler
Okunma Sayısı
192
 

Resimli Şair ve Yazarlar Sözlüğü

Resimli Şair ve Yazarlar Sözlüğü
 

Dünyaya en çok ışık veren,

matbaa mürekkebidir.”

Honore de Balzac

Elbette mürekkebin kuruduğu yerde kan akar. Yazanları örnek almak, geleceğe yön bulmak demektir.

Kitaplar, okurlara yaşantılarını en doğru yöntemle kullanabilmenin yöntemini gösterir. Zamanı yakalamak, akıl ve düşünce dünyamızı genişletmek için özellikle ve öncelikle okumaya gereksinim vardır.

Geleceğe yönelik gösterge, kitaptır. Uygar bir toplum olmanın, kendi ayakları üzerinde durmanın yolu kitaplardan geçer. Özgür bir geleceği, aydınlık yarınları yakalamak ancak kitaplar ile gerçekleşir. İnsan her okuduğu kitapla kendini yeniler ve başkaca bakış açıları öğrenir. Kendini ve dünyayı daha geniş açıdan gözlemlemeyi kavrar. 

Toplum içinde belli noktalara gelmiş, belli sorumlulukları üstlenmiş kişilerin deneyimlerini, düşüncelerini özellikle genç kuşaklara aktarabilmenin en doğru yolunun kitaplardan geçtiği de tartışılmaz. Okuyan, okuduğunu anlayan, üzerinde düşünen ve düşüncelerini aktaran ile düşünmeyen insan bir olmaz.  Kendini, toplumu, evreni doğru algılayan, beyinlere her zaman gereksinim vardır. 

Günlük koşuşturmalar, aşırı teknoloji bağımlılığı gözden düşme durumunda olan “adam olmak” kavramı unutturmamalıdır. Buradan devinimle aydının görevi üretmektir.

                                                                         ***

Uğraştaşım Orhan YORGANCI; yoğun çaba ve çalışmasının sonucunda nitelikli kitaplar yazdı. Bunlardan kimilerini adıma imzalayarak ulaştırdı! Kendisine teşekkür ederim. Ben de kitaplarımdan aynı yöntemle göndermeye çalıştım.

Özenle hazırladıkları ve şahsıma da yer verme inceliğini gösterdikleri “RESİMLİ ŞAİRLER ve YAZARLAR SÖZLÜĞÜ”, Eğitimci yazar Orhan YORGANCI’nın Parıltı Yayıncılık’tan çıkan özgün yapıtıdır! Yaşamını yitirmiş şair ve yazarların yanında günümüz yazarlarına da yer verildiğini 536 sayfada görmek ya da okumak olanaklıdır.

Her evde olmasını, her yazanın masasında yer almasını ve her öğrencinin kaynak kitap olarak el altında bulundurmasını öneririm. Kimi kitaplar, anlatılmaz görülür. Adı geçen eser de bu sınıflamaya girer, düşüncesindeyim.

Yazar, yazıp yapıtlaştığı zaman rahatlar! Değerli Meslektaşım Orhan YORGANCI’yı kutluyor, başarılı çalışmalarının sürmesini dilerim,.

                     ( Parıltı Yayıncılık:  0216 387 00 59   -  www.pariltiyayincilik.com )

 

                                                                          *

 

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 776
Toplam yorum
: 494
Toplam mesaj
: 45
Ort. okunma sayısı
: 1265
Kayıt tarihi
: 18.08.08
 
 

Kırşehir Erkek İlköğretmen Okulu'nu, İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Türkçe Bölümünü, İstanbul Çapa M..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster