Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '07

 
Kategori
Sinema
 

Rise

Rise
 

imdb.com'dan alıntı


Bir vampir adam bir insan kadını vampir yapar. Vampir kadın vampir adamı öldürür. Kendini bir polise öldürtür ama yine ölmez. (Spoiler)

Başrolde Lucy Liu olmasına karşın, ortada karate filan yok. Liu, ‘Domino’ filminde de karakter takılmaya çabalamıştı ama olmamıştı. Sanırım, yaşlandığı için aksiyondan artık uzak duruyor.

DVD kapağında onun adı, Lucy Lu olarak geçiyor. Ayrıca, Lucy Alexis Liu ve Lucy Lui versiyonlarını da kullanmış. (Ivır zıvır bilgi)

Vampir filmlerine, ‘Blade Üçlemesi’ dışında, çağdaş bir yorum getirebilen olmamıştı. 2 insanın 15 dakika konuşma geyiği, sinemada çekilmiyor, bir vampirle bir insanın Holywood tarzı sohbetleri hiç çekilmiyor. Düşünebiliyor musunuz?: Kadının sağ kalmaması gerek ama yaşama isteği o kadar yüksek ki 2 kere reenkarnasyon oluyor, sonra da kalkıp, insan olmanın erdemleri üzerine, vampirken habire monolog ve tirad yapıyor.

Bir anekdotla sözü bağlayayım: Brecht, ABD’ye gitmiş. Ona senaryo yazdırmaya kalkmışlar. O da, o kadar beyinsiz senaryo yazamayacağını söylemiş. Kanıt olarak da, ilk 1-2 cümlesi söylenen film sinopsisinin gerisini kafadan söylüyormuş. Holywood 60 yıl sonra, aynı bile değil, daha beter.

 
Toplam blog
: 2216
: 514
Kayıt tarihi
: 16.08.06
 
 

Serbest yazarım. 1960 doğumluyum. BÜ İşletme mezunuyum. ..