Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Aralık '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
162
 

Ruh Var mıdır? Hastalıklarını Teşhis Mümkün müdür?

Ruh Var mıdır? Hastalıklarını Teşhis Mümkün müdür?
 

Kendi tasarımım


Kemikten, kastan, yağdan, organlardan kandan oluşan insan bedenine can katan RUHUN ana rahminde bedene nasıl girdiği ve bedensel faaliyete son vermek üzere nasıl çıktığı henüz açıklığa kavuşmadığı gibi açıklanabileceğini de sanmıyorum.

Bilim adamlarının ruhun ağırlığını (ölümle bedende oluşan hafiflemeyle) ölçtükleri konusunda bazı veriler varsa da gözle görülemeyen elle tutulamayan teraziye konup tartılamayan bir olgu olsa olsa enerji olabilir.

Ampule ışık gücü veren elektrik gibi insan biyolojisine can veren RUHUN; elektrik gibi akımı da voltajı da amperi de ölçülemediğine göre kısa devre yapıp yapmadığı, voltajının gücünün ne olduğu ölçülemediğine ve kanda idrarda bedene dair ölçülebilir hiç bir veride RUH a dair bir iz olmadığına göre tam bir gizdir.

Gözle görülemeyen, elle tutulamayan, laboratuvara konup analizi yapılamayan enerji olan RUHA dair teşhis ve tedaviden söz etmek mümkün olabilir mi?  Olsa olsa insan bedenine dair ideal veriler belirlenip eksiklerinin tamamlanmasına yönelik bir takım çalışmalar yapılabilir ancak insanın doğuştan gelen yapısı kökten değiştirilemeyeceğine göre sonradan yapılan müdahaleler ne kadar etkileyebilir?

Esas olan insan doğasının biyolojik ve psikolojik analizi yapılarak ne kadar iyileştirilebileceğinin ve olan haliyle en doğru neler yapabileceğine dair çalışmalar yapılamamıştır.

Kadri KANPAK  

 

Nesrin Öz, Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kıymetli Kadri Kanpak;Sizi,bizi, onları yaşatan ruh'un varlığı, yokluğu konusunda her hangi bir beyanda bulunamayacağım.Buna insan aklı ermez ve beynin gücü yetmez.Aklımı ve beynimi yormak istemiyorum.Saygılar sunuyorum.Sağlık ve mutluluk diliyorum.

Mehmet Burakgazi 
 13.02.2019 10:29
Cevap :
Değerli Sn. Burakgazi bu konudaki bir sunumdan sonra yazdım. Biyolojik enerji olan RUH vardır, insan bedenine nasıl girip nasıl çıktığı henüz bilinemiyor. Ruhunuzun huzur üretmesi dileğiyle. Selamlar   14.02.2019 12:51
 

Kadri Bey,"ruh"soyut bir kavram;ama psikanalizin kurucusu Freud,ruhu; ben,alt ben,üst ben başka bir deyişle bilinç,bilinç üstü,bilinç altı olarak incelemiştir.Selamlar.

Hüseyin Başdoğan 
 08.01.2019 21:08
Cevap :
Merhaba, hiç kimse ruha dair tespitler yapamadığı gibi Freud unda yapmış olması mümkün olamaz çünkü ruh laboratuvar ortamına henüz sokuşamamıştır. Selamlar.   10.01.2019 0:24
 

Ben de aynı şeyleri düşünüyorum ama bu bizimki ruh yok anlamına geliyor.

Kerim Korkut 
 14.12.2018 8:48
Cevap :
Sen ruhsuz biri olduğun için :)   15.12.2018 10:45
 

En değerli varlığımız "RUH"umuz olduğu halde sorgulamak aklımıza dahi gelmiyor.Sağ olun Kadri bey, Elle tutulamasa da ruhumuzun dikkatli gözler tarafından görülebildiğini düşünüyorum, "nasıl keyifli" "nasılda üzgün" Uçuyordu mutluluktan" gibi benzetmeleri ruhun yüzdeki yansımasından başka bir şey değil, saygılarımla selamlar

Cemile Torun 
 14.12.2018 0:26
Cevap :
Katkınıza teşekkür ediyorum. Saygılar  15.12.2018 10:44
 
 
Toplam blog
: 617
Toplam yorum
: 2082
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1203
Kayıt tarihi
: 03.12.07
 
 

Her kesimi anlama ve kabullenme bilincimle; her kişinin asgari yaşam şartlarına sahip olabildiği,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster