Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Nisan '16

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
94
 

Rüzgarla gelen

Rüzgarla gelen
 

Hayatın tutulacak sabit bir penceresi yok aslında; nerden bakarsanız onu görürsünüz. Nasıl olduğunuz ne hissettiğiniz sadece sizin varoluşunuzda yer bulan küçük fakat önemli unsurlarla ilgili. Hayatın farklı renklerinde neyi severseniz öylesiniz.
 
Algıların sınırlılığı ve evrenin karmaşası içinde birey yolunu bulmak ister; her şey tamlanmak için bir sebeptir. Yolun neresinde kaçıncı kilometresinde olduğumuzu bilmemiz ise imkansız. Ben olgusuyla yaklaşırız her zaman bu kaçınılmaz bir sonuç esasında fakat benin gerçek ve duru algılanması birer yanılsama sadece. Frıedhrich Nıetzsche’nin üstün insan arayışı sonuçsuzdur bana göre. Üstün insan diye bir şey yok herkes travmalarıyla  gelir bu dünyaya ve birer kusurlu olarak veda eder. Tek fark kusurlarla beraber ortaya konan amacı hizmet etmek olan insanları benimsemek ve sevmektir.
 
Sabit gerçeklik arayışından vazgeçmek gerek. Normlar değerler süreçle beraber farklılaşmıştır. Tek bir ortak değer var o da sevgi; özünde sevgi olan ve şiddeti içermeyen her oluş hakikate birer çağrıdır. Yaptığımız eylem ne ise kimselere zarar vermeden sadece oluşumuza katkı sağlıyor ise doğru kabul edilebilir. Yargılar, eleştiriler, tahammülsüzlükler oluşumuzdan kaynaklı eksikliğimizden. Öncelikle dönüp beni görmeliyiz. Ne görüyorsan osundur sözü nettir.
 
Her şey hayal etmekle başlar; yaşadığımız evrenin karmaşasını sadeleştirmek birey olarak doğru eylemlerde bulunmakla ilgili. Doğru düşünmek, insanı sevmek ve insanlığa hizmet sunmak ile ilgili. Bir hayalim var insanlık güvende ve huzurlu; bir hayalim var insanlık el ele…
 
Bahara uyanan bu evrende çiçeklerin rengi  ve ağacın yeşili ruhumu besliyor ve hadi yeniden diyorum, yeniden yaratalım en baştan. Rüzgarla gelen baharın kokusuna duyduğum özlem öyle büyük ki. Ruhların yeniden buluştuğu, öfkenin olmadığı bir hayat. Kusursuz değiliz kabul fakat kusursuz bir dünya için  verilmiş her çaba bizim gerçekliğimiz ve olgunluğumuz olacak. Denizde bir dalga ve yağmurda bir damla olabilmek  bütün çabamız.
 
Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 254
Kayıt tarihi
: 29.09.14
 
 

Eczacılık mesleğimin yanında Edebiyatın da olmasını istedim çünkü çok sevdim. Yazma eylemi; hayalle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster