Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Eylül '06

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
544
 

Sadece dur

Sadece dur
 

Bu yazıların özel bir iletisi yok. Ara sıra yazdığım yazıların , bana etkilerini belirleyen , toplumumuzun bir kesimini doğruca anlatan , katıksız, süssüz, bana yansıyan kısmıdır.

Belki düşünce sistemimizi açar , yeni dünyalara götürür, kendimizle kıyas yaptırır…. Ne biliyim bir şeyler …. Bir şeyler olur işte

Acaba diyorum ben bir hayal aleminde mi yaşadım. Bir müddet , karanlık bir tünelden geçerken veya kamikaze pilotunun tam ölüm dalaşı yaparken gözünü kapayıp sonradan hiç hatırlamadığı bir zaman dilimini mi yaşadım.

Gözleri gözlerimde, ışıl ışıl yanan birini hiç görmedim mi?

Bu kadar mutlulukta çok fazla , ben bunu hak etmedim dediğim günler yok muydu yani.

Güneş doğarken başka, batarken başka, gece hepsinden başka , deniz ve balıklar daha canlı daha renkli olduğu günleri hiç görmedim mi? Acaba yalan dünya dedikleri böyle bir şey mi ?

Kendimi tek tarafı çalan bir plak gibi görüyorum.

İnanılması güç olan başka bir şeyde hayalimi yaşatmam için gösterdiğim olağanüstü çaba. Bundan değişik bir tür zevk alıyorum. Tam anlamıyla masaya yatırıp incelemeye korkuyorum. Bozuk bir kişilik yapısı ortaya çıkacak diye korkuyorum. Öyle bile olsa bir gün zamanı gelecek ve ben sana bunun sonucunu yazacağım. Belki yanlış belki doğru , çokta önemli değil. Ama sana yazacak kadar seni değerli buluyorum. Kendi açından endişelenme bu benim dünyam. Yazarken mutlu oluyorum. Amaçlı buluyorum. Yaşamım bir değer kazanıyor.

Sen sadece aynasın … sadece dur… özel bir çaba gösterme…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"Bu mutluluk fazla ben bunu haketmiyorum." Her an kötü bir şeyler olabilirmiş gibi nasıl da biçimleniyoruz değil mi? Benim de kendime söylediğim bir cümle bu bazı zamanlar. Çok mu olumsuz koşullandım aceba diye düşünmüyor değilim hani. Biz kendimizi çok irdeliyoruz galiba Ahmet Bey.Bu pek de kolay değil. Hani diyorsunuz ya "tam olarak masaya yatırıp irdelemeye korkuyorum bozuk bir kişilik yapısı ortaya çıkacak diye" Ama kim, neye göre normaldir? Bozuk olan neye ve kime göredir? Kimse kimse gibi değil ki zaten. Değil mi? Sevgiler...

Fulya 
 22.09.2006 18:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 115
Toplam yorum
: 109
Toplam mesaj
: 39
Ort. okunma sayısı
: 1237
Kayıt tarihi
: 17.07.06
 
 

Tek düşüncem yaşadığım dünyayı nasıl yorumladığımı başkalarının bilmesidir. Aslında yorumun özünde t..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster