Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '11

 
Kategori
Aşk - Evlilik
 

Şarkılardaki aşk

Şarkılardaki aşk
 

"Şimdi uzaklardasın…"

"Derdi nedir bu sonbaharın" benimle,

hep aklımdasın.

Aradan günler yollar, insanlar geçti, sen hep buradasın... Uğraşmadım dersem yalan olur. Uğraştım hem de nasıl. Açayım dedim kalbimin kapılarını ardına kadar. Unutmak kolay olur dedim. Ama girmişsin kalbime sımsıkı kapamışsın kapılarını açamadım...

Düşündüm sonra "benzemez kimse sana…" O zamandan beri "Gündüzüm seninle gecem seninle" aşkım.

"Her mevsim içimden gelip geçeceksin." Her sonbahar, her kış, her günbatımı…

"Tadı olmayacak sensiz geçen baharın yazın," tadı kaçtı sensiz rakının, hayatın, evsiz barksızım..

"Duydum ki unutmuşsun bile sen gözlerimin rengini."  Ben o değişen yüzünü, gözlerini, "teninin kokusunu", sesini, en çok da sana sarılmayı nasıl "özledim."

Ben "kederimden öleceğim" de, senin mutluluktan ölmeni dilerim sevgilim…

Ben de artık seninle ilgili hayaller kurmuyorum. Bir ihtimal daha yok çünkü. “Var’dı o? Şarkıda kaldı değil mi? "Dönülmez akşamın ufkuna" sürdüm arabamı son gece biliyorum. "Hayalimin ortasında" donup kalıyorum.

Kimselere anlatamam seni. Kimselere "söyleyemem derdimi," sadece ben biliyorum. Ben çekiyorum. Hep içimdesin… "Anlatılmaz bin dert ile geçecek ömrüm."

Bu akşam da günbatımında rakımı koyacağım ben. Uzaklara kadehimi kaldıracağım. Kızıllık gidecek "akşam olacak hüzünleneceğim." "Ben kör kuyularda merdivensiz kalsam da", "gözlerin doğacak gecelerime", "unutturamayacak seni hiçbir şey, unutulsam da ben" bilmeyeceksin.

Seni rahatsız etmeden, seni üzmeden, uzaktan, aramadan, telefon etmeden, sana görünmeden seveceğim seni. "Seni sevmekten usanmayacağım."  Yeter bu kadar acı, demeyeceğim. "Ömrümün son demlerinde, son baharında," ellerini düşüneceğim avuçlarımda. "Ömrüm seni sevmekle nihayet bulacak" sevgilim.

"Doğum gününü" kutlamayacağım. Tırnağımla tutup kaldırmayacağım kalbindeki yaranın kabuğunu. Ama ben kutlayacağım tek başıma haberin olmasın.

Teselli olsun azalsın acılarım diye ölene kadar

"Elbet bir gün buluşacağız’ı" söyleyeceğim.

"Bu böyle yarım kalmayacak…"

"Bu böyle yarım kalmayacak…"

Diye diye…

…….

 
Toplam blog
: 271
: 606
Kayıt tarihi
: 16.05.08
 
 

Güzel sanatlar fakültesi Müzik bölümüne gitmeme rağmen, fakülte sonunda yıllardır yaptığım turizm..