Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Aralık '12

 
Kategori
Mizah
 

Sayın bayanlara !..Kalori harcamama teknikleri !..

Sayın bayanlara !..Kalori harcamama teknikleri !..
 

net'ten..


Vücudunuzdaki yağları yakmak mı istiyorsunuz ?..

Yaktığınız yağları eritip, bir çanakta, belediye yetkililerine mi vermek istiyorsunuz ?..

O sizin bileceğiniz iş !..

Ben, özellikle kadınlarımızın yağlarını nasıl yakamayacakları hakkında muhteşem bilgiler sunmak için emrinize amâdeyim...

O halde ilgilenenler buyursunlar... Okusunlar...

Öncelikle, proğramıma  hoş geldiniz...

Şimdi tavsiyelerime kulak veriniz...

1- Egzersizlerinizi düzenli yapmamaya özen gösterin.. Hatta mümkünse hiç spor neyim yapmayın.. Egzersiz, biriken yağ kütlesini azaltmak için gerekli enerjiyi sağlar. Yağlarınızı boşuna eritmeyin... Ne olur ne olmaz... Maazallah, kıtlık günleri yakındır...  :)

2- Vücut yağınızı azaltmamaya çalışın: Vücudumuzun bileşenlerinden kas ve yağın birbirlerine oranı, metabolizma hızını etkiler. Bu da hiç iyi olmaz. Bir dirhem et!.. Bin ayıp örter... Ecdadımızın hanımlarının ne kadar gürbüz olduğunu düşünün!. Onlara layık olun... İskeletoru, Allah da kul da sevmez...  :)

3- Aman haa !..Yeşil çay tüketmeyin: Antioksidant içeriği yüksek olan yeşil çayın antianjiogenez özelliğiyle kanser hastalıklarından koruduğu gibi, termojenik özelliği sayesinde metabolizma hızını artırır. Fazla yaşamanın kime ne faydası olmuştur ?.. Araştırmalar, spor öncesi içilen yeşil çayın, egzersiz sırasında normalden daha fazla kalori harcanmasını sağladığı görülmüştür. Günde iki veya üç fincan yeşil çay tüketmeye özen gösterenlere imrenmeyin !.. Bırakın Allahın verdiği ömrü, nasılsa Allah geri alacaktır.

4- Posa oranı yüksek besinleri tercih etmeyin: Posalı yiyecekler daha hızlı tokluk oluşması, yağ emilimini azaltması, kan şekerini dengelenmesini sağlar  ve hızlı acıkmamızı engeller. Bu faydaları sayesinde daha az besin tüketir, vücut yağınızı azaltır ve metabolizma hızınızı artırırsınız. Meyveleri kabuğu ile birlikte yerseniz ve salata tüketiminizi çoğaltırsanız posa tüketiminizi artırmış olursunuz. Bu da hiç iyi olmaz... Kilo verir;acınacak hale gelirsiniz..

5- Sıvı tüketiminizden emin olun: Vücutta kimyasal olayların %90’ından fazlası ortamda suyun bulunmasıyla olur. Vücut yeterli suyu alamadığı zaman metabolizma yavaşlar. Günlük yeterli miktarda su tükettiğinizi kontrol etmek için ana öğünler, meyve, süt ve yoğurt tüketmeden önce mutlaka 1 bardak su için. Suyun günde 2 litre tüketilmesi fazla ödemin, sindirim sonucu oluşan zararlı atıkların vücuttan atılması, metabolizmanın hızlanması ve kilo vermede yardımcıdır.Siz,siz olun !..Suda tasarruf edin...İşte !..Anlatıyoruz ya kardeşim !..Fazla su içmek şişinizi alır... Bırakın şiş kalın !.. Beğenmeyen kızını virmesin !..  :)

6- Proteini dengeli almaya özen gösterin: Yetersiz protein alımı, kas kütlesini azaltır ve metabolizmayı yavaşlatır. Ancak, bu durum fazla protein tüketilmesi anlamına gelmiyor. Fazla protein tüketimi eklem, böbrek ve kemik sağlığı üzerinde olumsuz etkileri vardır. Karbonhidrat, yağ ve protein oranlarına dikkat ederek dengeli bir diyet yaparsanız hem yağ yakımını artırır hem de daha hızlı metabolizmaya sahip olursunuz.Bu da hiç hoş bir şey değildir... Zayıflar ve Medine fukarasına ; hatta Hint Fakirine dönersiniz... Acınacak hale gelirsiniz !..   :)

7- Sakın Haaa !..Kalsiyum tüketiminizi arttırmayın: Son yapılan araştırmalarda günde en az 2 porsiyon süt ve türevlerini tüketmek, metabolizmayı hızlandırıp ve yağ depolanmasını önleyen hormonları etkilediği için zayıflamada yardımcı olduğu görülmüştür... Zayıflayıp da veremli gibi görünmektense semiz görünüp babayiğit denmesini yeğleyin. Öyle bir gerdân olmalı ki sizde, ' Handân'ımın gerdânı, paşalara lâyık!..' desinler... Öyle bir göbek olmalı ki sizde, ecdat pehlivanları kıskanmalı...

8- 'Kafeinden faydalanın'  diyemiyorum: Kahve tiryakisi iseniz sizin için metabolik hızı artırmak daha hızlı hale gelecektir. Çünkü orta düzeyde kafein tüketimi metabolizma hızında artışlar sağlar. Bu da adamı kurutur.. Size ' kız kurusu'  denmesini ister misiniz ?..

9- Yemeklerinizi baharatlandırın: Baharatlar, metabolizmayı artıracak kimyasal bileşikler içerir. Geçici iştah artırıcı etkisi olsa da yemeklerinize eklemeyi unutmayın.İştahınızı arttırın..' Yemeğin biberli salçalısı;kadının kalçalısı 'muteberdir.  :)

....

Ayrıca aşağıdaki haberde de görüldüğü gibi , kadınların birbirlerini süzerken dolgun göğüslere daha çok baktıkları katıtlanmıştır.  :))

..........

 

 

Nereye bakıyor bu kadınlar

Kadınların birbirlerini erkeklerin kadınları süzdüğünden daha fazla süzdüğü yönündeki inanç bilimsel bir araştırmayla da kanıtlandı. Araştırmada ayrıca erkeklerin insan fotoğraf ve tablolarında yüze, kadınların ise memelere baktığı belirlendi.(Hürriyet )

 

..........

Eh !..Benden bu kadar !..  :))


Siz yine de hocanın dediğini değil aklın ve bilimin yolundan şaşmayın :)

Diyet yaparak tasarruf edip paraları yastık altına atmayın !..Kefenin cebi yok !..

Resimdeki gibi, zavallı bir  ' Fit ' olmaktansa, kadın gibi olmayı tercih edin !..      :)

Hiçbir hazine, sağlıklı bir nefes almaktan daha evlâ değildir...( M.Selek )

 
Toplam blog
: 1521
: 1639
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..