Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Şubat '15

 
Kategori
Güncel
 

Sayın Cumhurbaşkanım siz AKP eş başkanı mısınız?

Sayın Cumhurbaşkanım siz AKP eş başkanı mısınız?
 

Sayın Cumhurbaşkanı’m Siz AKP Eş Başkanı mısınız?

Sayın Cumhurbaşkanı’m bu size yazmış bulunduğum üçüncü açık mektubumdur.

12 yıl boyunca Başbakanlık görev ve sorumluluğunda yaptıklarınız ve yapamadıklarınız ile milli iradenin seçtiği ilk Cumhurbaşkanı’msınız!

Bu ülkeye bugüne dek buraya sığdıramayacağım kadar çok tüm kazandırdıklarınız için milli irade adına teşekkürü bir borç biliyorum.

Bugüne kadar tüm darbeleri yaşamış, demokrasinin askıya alınmasını asla kabullenemeyen demokrasi aşığı, çok partili parlamenter sistemin savunucusuyum.

Sayın Cumhurbaşkanı’m dün Sizi Kırşehir ve İstanbul’da TÜMSİAD 6. Genel Kurulu’nda‘Seçim Kampanyası’nı başlatmış AKP Eş Başkanı gibi siyasetçi kimliğinizden hiçbir şey kaybetmemiş, formunuzun zirvesinde görünce şaşkınlığımı gizleyemedim.

Ancak Siz Anayasa’mızın 103. Maddesi uyarınca, ‘üzerinize aldığınız görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için namusunuz ve şerefiniz üzerine ant içtiniz.’

Ülkemizin ilk ve bir başka Türkiye Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne (TÜSİAD) olumsuz tepki göstermek ve isim vermeden eleştirilerinizi sürdürmekle TÜMSİAD yanında taraf oldunuz.

Sayın Cumhurbaşkanı’m Merkez Bankası’na yaptığınız faiz çıkışı ile hem Başkan Erdem Başçı’nın bağımsızlık ilkesini manipüle ettiniz; hem de tarafsızlık ilkenizi ihlâl ettiniz!

Cumhur’un başı seçildiğiniz 10 Ağustos 2014’ten bugüne dek alışık olmadığımız bir Cumhurbaşkanı olmakla Anayasa’mızın 104. Maddesindeki görev ve yetkilerinizi çok sık aştınız!

Ancak yürütme ve yasama organı olarak Davutoğlu Hükümeti ve TBMM tarafından gündeme girecek olan Başkanlık sistemi üzerinde yönlendirici görüş bildirerek, siyasi bir tavır takınıyorsunuz, Anayasa’yı ihlâl ediyorsunuz!   

Yoksa Siz AKP Eş Başkanı mısınız?

Sayın Cumhurbaşkanı’m Ülkemizin esenliğe çıkmasında yeni, sivil Anayasa’nın kabulüne kadar ’82 Anayasası’na bağlı kalınız! 01.02.2015

 Arz ederim.                    

Saygılarımla,   

Şükrü Bülent TÜRTAT

 
Toplam blog
: 392
: 908
Kayıt tarihi
: 27.11.11
 
 

1951 Muğla doğumluyum. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi'ni 1974 yılında bit..