Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '11

 
Kategori
Astroloji
 

Semavii’den 2011 Mart ayı burç yorumları

Semavii’den 2011 Mart ayı burç yorumları
 

Balık Burcu Ayı


(Not: Yükselen Burcunuzu da okumayı unutmayın.) 

Astroloji meraklıları astroloji sitem www.yildizfalim.com adresini de gezebilir. 

Mart ayının önemli yıldız pozisyonları: 

Transit Güneş 20 Mart gecesine kadar Balıkta, daha sonra Koça geçiyor. Transit Merkür 9 Martta Balıktan Koça geçiyor ve 30 Martta Koçta geri pozisyon alıyor. Transit Mars ay boyunca Balıkta. 

Ve ayın en önemli yıldız olayına gelirsek; yaklaşık 7 yıldır Balıkta seyreden değişim yıldızı Uranüs 12 Martta Koç burcuna geçiyor, Koçtaki 7 yıllık yolculuğuna başlamak üzere! 

 

Bununla, değişim ve özgürlük rüzgarlarının daha kuvvetli esmesini bekleyin derim dünyada, asi, genç ruhlu, tavizsiz Koçtaki Uranüs ile. 

 

Ayrıca Koçtaki Uranüs, özgürlük hareketlerinin liderleri yok derken, Liderlerini doğuracaktır.. Yeni Liderler bekleyin derim.. Gençliğin, özgürlüğün sesi olan.. Hem siyasette hem sanatta, her yerde yeni İdoller’in doğmasının zamanı geldi. Eski Liderlere de yol göründü.. 

 

Sanırım dünya kendini devri daim yapıyor, şarj ediyor.. Sıkıldı eski düzenden.. Yeni bir şeyler lazım, diyor.. Dünya yeni bir dünya düzenine, yeni bir sisteme doğru ilerliyor.. 

 

Koç Burcu ( 21 Mart-19 Nisan ) 

 

Bu ay Balıkta 12.evinizde yani ruhsal dünya evinizde inanılmaz bir yıldız birikmesi var. Anlaşılan bir ruhsal hesap zamanı… 

 

İçinizi huzursuzluk kaplayacak gibi.. Buna fazla kaptırmayın kendinizi.. 

 

Sanırım bazı Koçlar kendi kendilerine kuruntu yaratmış. Evet, olaylar gerçek ama siz olayları mercek altında görerek büyütüyorsunuz gibi. Burcunuza Jüpiter girince, olayları olduğundan daha büyütme eğiliminiz olur.. 

 

Bu ay 12 Martta büyük ve ani değişim, devrim yıldızı, elektrik etkili Uranüs burcunuza giriyor. 

 

İsyan!.. 

 

Sizi tutana aşk olsun… 

 

Şimdiden söyleyim size, Uranüs’ü idare etmek hiç kolay değildir, ani ve çok hızlıdır, keskindir, sizin gibi tavizsiz, asi bir burca girince, Uranüs’ün bu yanı daha da belirgin olacaktır. Uranüs’ü yönetmek usta işidir ve hazır olmayı gerektirir. Değişime gerek ruhen ve düşünce olarak gerekse fiziken.. 

 

Uranüs size her şeyi olduğu gibi bırak, kaç git der zaman zaman. Ama tam karşısında Terazi burcunda disiplin yıldızı Satürn dolaşırken, bu hiç de kolay olmayacaktır. Bedeli olacaktır. Başka zaman olsaydı, Uranüs’ün getirdiği değişimin sesine kulak verin derdim ama bu sefer, hem Uranüs hem Satürn’ün sesine kulak verin diyeceğim. 

 

Görevler, sorumluluklar, kısıtlama ile özgürlük, baskıyı sıyırıp atma, özgür ufuklara açılma arasında çok gidip geleceksiniz. Şimdiden hazır olun derim. 

 

Nasıl hazır olunur? Kiminiz bavulunuzu hazırlayın, kiminiz kökten değişecek yaşam tarzına adapte olmaya, kiminiz yepyeni mekanlar, yeni işlere girmeye.. Ama bunları iyi hesap ederek yapın.. 

 

Koç burcunun başlarında doğanları değişim ilk elden yakalayacak… 

 

Bu ay kriz var sizin için.. Arada kalacak, sağlam karar vermek için epeyce ter dökeceksiniz. 

 

Ayın ilk yarısında ani tepki vermeyin ve şartları zorlamayın derim. Oğlaktaki transit Plüton ile burcunuzda gezen şans yıldızı Jüpiter ilk yarıda gerçekten çok gergin açı yapacaklar.. Bu bir işten iki iş çıkması anlamına gelebilir gereğinden fazla zorlayıcı olursanız. Hakkınızı savunmak adına diklenirsiniz bu sefer pişman olacağınız ve hiç beklemediğiniz bir sonuçla karşılaşabilirsiniz. Üstelik ayın sonlarında burcunuzdaki transit Jüpiter ile zıt burcunuz Terazideki Satürn arasında bir karşıt, gergin açı oluşacak. 

 

Kısacası, bu ay şartları zorlayan, olasılıkları hesap etmeyen kişilere kötü bir sürpriz olabilir; belki bir işten olmak, belki bir keskin ayrılık, küskünlük, belki bir davalık durum oluşabilir. 

 

Her şeye rağmen sizi destekleyen yıldızlar var. Epeydir size destek enerjiler gönderen Kova sizi yine yalnız bırakmıyor. Bu ay Kovaya geçen transit Venüs ve ayrıca hala burada bulunan Neptün destek oluyor. Bu ne olursa olsun, idealiniz, amacınızı bırakmamanız için size moral veriyor, ayrıca dost kişilerin sağlam desteğini. 

 

Aslında bu kadar yoğun enerji veren yıldızlar insana büyük ve önemli şeyler yaptırabilir. İçinizden bu büyük şeylere hazır olanlar sıyrılacaktır. Yani kiminiz için hayatının en önemli dönemleri başlıyor… 

 

Bu ayın ilk yarısı hesaplaşma, içinizde olan biteni tahlil etme ile geçecek. Ancak neyin ne olduğunu anlamak için ayın ikinci yarısını hatta gelecek ayı bekleyin derim. 

 

Bazı yıldızlar sertken, aile büyükleri veya otorite ile çatışma riski var. Güvendiğiniz kişilerden de destek alamama riski var. Bu ay önce kendinize güvenme ayı derim size. Kafanızda bazı olayları çok fazla evirip çevirmekten bunalabilirsiniz. Pireyi deve yapabilirsiniz. Bu anlarda, özünüze dönün ve hayattan ne istiyorsunuz, yakın geleceğinizi nasıl görmek istiyorsunuz, nelere ihtiyacınız var vs bunları düşünün hatta yazın bir yere.. Amacınıza, özünüze uygun şeylere yönelin. 

 

Başı otorite veya resmi bir yerle derde girebilecek Koçları uyarmak isterim… 

 

Kimi Koçların ise, bu ay sürpriz bir fırsat kucaklarına düşecek gibi. Bu erken bir fırsat olacak. Sizi ikilemde koyacak, iki şey arasında seçim yapmaya zorlayacak. Ancak olaylar hızlı gelişiyor size uzun uzadıya düşünme payı bırakmıyor.. 

 

Para konusu nasıl bu ay? Sanki eski alacaklar, daha önceden beklediğiniz bir para gelecek gibi. Para konusunda bu ay çok sağlam bir anlaşmaya imza atacak Koçlar da olacak.. Gerçekten başta biraz yavaş gelişecek ama daha sonra hızla meyvesini alacağınız bir iş/proje olsa gerek. İsyankar ruhunuza iyi gelecek, ilaç gibi bir iş gibi. Ayrıca çevrenizi de geliştirecek gibi. Belki de daha önce başladınız ama ara verdiğiniz bir işi tamamlama olabilir bu. 

 

Aşka bakarsak; var olan ilişkiyi daha derinleştirecek bir gelişme görünüyor. Bir sevgi birlikteliği var kesinlikle. Hem Jüpiter’in desteği hem bazı diğer yıldızların desteği derinleşen bir aşka işaret etmekte. Öte yandan burcunuzdaki yıldızlar ve Terazideki Satürn olgun olmakla, kestirip atma arasında bırakıyor sizi. Bu noktada gerçekten ne istediğinizi iyi bilmek düşüyor size. Yıldızlar bir şekilde kalıcı bir ilişki veriyor… Demek ki yaşanacak şeyler var.. 

 

Boğa Burcu ( 20 Nisan-20 Mayıs )  

 

Boğalar için sosyalleşme ayı diyebilirim. 

 

Transit Jüpiter Koçta sizin ruhsal dünya evinizde içinize taze fikirler ve heyecan veren umutlar yüklemeye başladı bile.. Buna 12 Martta Koça girecek değişim yıldızı Uranüs’ü de ekleyelim.. Değişim önce düşüncede başlar düşüncesine istinaden, uzun süre Koçta kalacak olan Uranüs size çok farklı tecrübeler yaşatarak hayatınızı kökten değiştirecek gelecek olayları şimdiden hazırlayacaktır.. Bu gelecek için bir nottu… 

 

Bu ayın durumlarına bakarsak, geçen ayın insanı dumura uğratan yıldız yığılması dağıldı tepenizden, bu sefer 11.eviniz üzerine yerleşti. 

 

Bu kiminiz için iyi kiminiz için biraz riskli diyebilirim…. 

 

Bu ay kuruntularla istekler birbirine karışacak gibi. Huzursuz edecek sizi iki yönden bazı düşünceler ve bazı gelişmeler. Bu ay sanki ya kendinizi bir yakına, dosta/dostlara karşı savunmak zorunda kalacaksınız ya da bir dostu başkalarına karşı savunmak zorunda kalacaksınız.. Öyle veya böyle bazı gelişmeler sizi ön plana koyacak. İnisiyatif almanız gerekecek. Hem kendiniz adına hem kurumunuz adına önemli kişilerle görüşmeler yapacak, önemli kararları açıkça bildireceksiniz. 

 

Bu ay uzak yolculuk yapacak olanlara biraz dikkatli olmalarını öneririm. Ayın ilk yarısı özellikle bazı gergin yıldız pozisyonu yol konusunda gerginlik yaratabilir. 

 

Kimi Boğaların ise gergin ortamlarda bulunmamasını öneririm. İnsanların dolduruşuna da gelmeyin derim. Bu ay bence siz de sadece en yakınlarınıza güvenin derim. 

 

Kiminiz uzak yerden, kiminiz aileden kaynaklı bir yeni durumla karşılaşabilirsiniz. Kiminiz da resmi bir yerden gelen bir haber/yazı ile ani gelişen bir durum içinde olacaksınız gibi. Bu gelişme hayatınızdaki eski bir sayfayı kapatacak gibi.. 

 

Para konusuna gelirsek; para konusu iyi görünüyor. İşte belirsizlik devam etse de, beklentilerinize uygun maddi gelişmeler sizi memnun edecek. Ayrıca bu ay çok istediğiniz bir şeyi alabileceksiniz. Belki bir hediye olarak gelebilir. 

 

Bu ay yoğun ve aktifsiniz. Arkadaş ortamlarında olacaksınız ve ayrıca önemli kişilerin içinde olacaksınız. 

 

Aşk nasıl?. Aşkla ilgili bu ay fena değil. Bazı gergin yıldızlar aşk hayatınızı da etkiliyor ama bazı yıldızlar da sizi duygusal olarak kararlı yapmakta. Düşünceleriniz keskin ve gergin ama duygularınız net. Sezginiz de çok yüksek bu ay. Aşkta ne yapacağınızı iyi bileceksiniz. 

 

Bu ay aşk ve para konusundan daha önemli şeyler olsa gerek. Boğaları uzaklarla ilgili veya mahkemeyle/resmi kanallarla ilgili bir soruna karşı uyarmak isterim. Bu ay temkinli ve tedbirli olur derim. 

 

İkizler Burcu ( 21 Mayıs-21 Haziran )  

 

Bu ay “al başına bela” sırası sizde maalesef.. Ama size gerçekten destek verecek yıldızlar varken, hiç korkmayın derim. 

 

Gerçekten iş vesilesiyle kurduğunuz dostlukların faydasını göreceksiniz bu ay.. Ve deyim yerindeyse, Tanrı’nın iyi kulu iseniz, bunun da iyi karşılığını alacaksınız. Adalet yerini bulacak bir şekilde. 

 

Biraz sondan başladım açıklamaya.. Gelelim asıl meseleye… 

 

Tam tepenizde, size sert enerji gönderen Balık burcunda önemli bir yıldız yığılması var. Ay boyunca koşturmaca, mücadele sizi bekliyor diyebilirim. Öte yandan yeni koşullar, yeni umutlar da yeşermekte. 

 

Yıldızlara bakıyorum, ay boyunca en sihirli, en olumlu alan gerek iş gerek başka vesilelerle tanıdığınız eski ve yeni dostlukları görüyorum… Gerçekten iyi insanlar tarafından kuşatılmışsınız ve kuşatılıyorsunuz. Bu size umut ve güç verecek her geçen gün. Sorunlarınızı da o kişilerin desteği ile aşıyorsunuz. 

 

Bir davası veya resmi bir süreci bekleyen varsa, onunla ilgili güzel bir gelişme olacak sanırım.. Bu kiminizi bir sorumluluktan kurtaracak, ayağınıza bağ olan bir durumdan sıyrılacaksınız bu şekilde, kiminizi de yarım kalan bir işi tamamlamaya sevk edecek. 

 

Ayın en güzel haberi sanırım, uzun zamandır sizi sert etkileyen transit Uranüs’ün Balıktan çıkıp dost Koç burcuna girecek olması. 

 

Uranüs’ün Koça girmesi size yeni ufuklar, taze başlangıçlar yaptıracaktır. Bu sene, özellikle bu ay hayallerinizi ideal ve amaçlarınızı bir gözden geçirin ve tazeleyin derim. Bir güncelleme yapın, eskiyen ama kafanızı hala meşgul eden amaç/ideallerinizi atın, şimdi ne istediğinizi belirleyin, çünkü şans yıldızı Jüpiter ve değişim yıldızı Uranüs 11.ev idealler evine girmişken, size bu konuda yardım edecektir. Hem yenilenen ideallerinizi gerçekleştirme hem bu vesileyle yeni grup, dostlar içine girme imkanı tanıyacak ve çevrenizi giderek geliştirmenizi sağlayacaktır. Hayat tarzınızı değiştirecek idealleri gerçekleştirmek sizi mutlu edecektir. 

 

Bu önemli ve uzun vadeli yeni rota özellikle bu ay başlıyor diyebilirim. Kiminiz için başladı, bu ay yeni yaşam tarzına tam olarak girdiğinizi hissedeceğiniz gelişmeler içinde bulacaksınız kendinizi. 

 

Yeni aşk isteyenler de aşkı yeni ideal/amaç grupları içinde bulacak gibi.. 

 

Yabancılarla iletişim de ön plana çıkacak. Hatta aranızda bir yabancıya aşık olan da çıkabilir.. 

 

Bu ay bir şeyin mücadelesi var ama kiminiz için bir çatışma olacak, kiminiz için istediğiniz bir işi alma, kiminiz için haklılığınızı kanıtlama şeklinde olacak. 

 

Para konusuna gelirsek; bu aralar, hatta birkaç aydır söylediğim bir maddi fedakarlık durumu sanki bu ay kesinleşecek, netleşecek gibi. Bir şeyden vazgeçiyorsunuz. Ama ya da elinizden gitmesine razı olmak zorundasınız. Buna üzülmeyin derim, yeni kapıların açılması an meselesi.. Zaten bu ay bunun mücadelesi var. O giden kazanç her ne ise, 3-5 ay sonra onunla ilgili bir geri dönüş de olacak gibi ayrıca.. 

 

Yıldızlar bu ay iyi bir ilişkiyi destekler pozisyonda. Kiminiz var olan ilişkinizi daha sıkı, daha ciddi bir düzeye taşıyacaksınız kiminiz de arkadaş grubu içinde ideal sayılan bir duygusal başlangıç yapacaksınız gibi. İşten başınızı kaldıracak, çevrenizdeki kişilere bakacaksınız. Yeni heyecan ve yeni macera hevesiniz canlanacak. 

 

Bu ay sizi bir tanıdık ile ilgili bir gelişme çok şaşırtabilir.. 

 

Sevgili İkizler küçük bir hatırlatma yapmak isterim size; sıradan zamanlarda değilsiniz. Çok önemli bir vizyonu başarma, gerçekleştirme dönemi bu ama uzun vadeli ve yorucu bir yol. Kiminiz girdi o yola kiminiz daha giremedi.. Ama merak etmeyin gireceksiniz. Bu senenin sonunda hatta daha evvel, bu bahsettiğim vizyon, büyük resmi tamamlamanız söz konusu. Kiminiz aşk/evlilik üzerinden, kiminiz önemli bir kariyer üzerinden bu vizyonu gerçekleştireceksiniz. O yüzden gündelik sıkıntılara çok takmayın ve çok istediğiniz amacınızdan da vazgeçmeyin derim. Bu ay amaçlarınızı, isteklerinizi bir güncelleyin, pekiştirin ve yola devam edin derim.. 

 

Yengeç Burcu ( 22 Haziran-22 Temmuz )  

 

Bu ay bazı gergin açılar var sizin için de. Aslında bu gergin açılar nerdeyse hepimizi etkiliyor ama siz dahil öncü burçları daha bir derin etkileyecek gibi. 

 

Yine de dost Balıktan destek enerjiler alıyorsunuz. Bu sizi rahatlatacaktır. 

 

Öte yandan, yaklaşık 7 yıldır dost Balık burcunda olan değişim yıldızı Uranüs 12 Martta Koç burcuna giriyor. Koç sizi sert etkileyen, sizin gibi öncü bir burçtur. Her sert etki aslında kötü etki demek değildir. Kiminiz için erken gelen güzel bir sürpriz, erken gelen bir olumlu değişim anlamına da gelebilir. Ya da bir olumsuz olay bir olumlu olayı beraberinde getirecek demektir.. 

 

Yıldızların ne dediğinden ziyade onu nasıl karşıladığımız da önemlidir. Değişime ayak uyduran kazanır. En azından sorunların üstesinden gelir ve eskisinden de güçlü bir hale gelir. 

 

Değişim rüzgarı tepenizde esmeye başlayacak Uranüs’ün Koça yani haritanızın tepesindeki eve girince. Gelişmeler kiminizi yeni bir ilişkiye sevk edecek, kiminizi birden gelişen olaylarla mekan veya ev değiştirmeye sevk edecektir. Kiminizi de işte pozisyon değiştirmeye. Yeni başlangıçları bazı yıldızların tetiklemesiyle başlatanları içinse, bu yeni yaşam tarzı içinde yeni sürprizler bekliyor, yeni sürece alışma dönemini hızlandıran gelişmeler bekliyor diyebilirim. Hayatınıza giren veya gireceğini sezdiğiniz bu yenilikler size bu ay bazı kararlar aldıracak. Bu kararlar aileyi de etkileyecek gibi. 

 

Kimi Yengeçleri işte beliren ani gelişmeler bekliyor bu ay. Yönetimin radikal kararları yeni bir düzene işaret etmekte. Olaylar sizin kontrolünüz dışında.. Gergin enerjiler sizi gereğinden fazla sinirli yapabilir, yönetime karşı asi bir tutum içine girebilirsiniz. Onun için, işte ne istediğinizi iyi bilin derim, gemileri yakmadan önce…. 

 

Evli Yengeçleri bir karar bekliyor gibi. Bunu aileyle paylaşmak durumundasınız, aksi takdirde ailede çatışma çıkabilir. Beklediğinizden de büyük bir tepki görebilirsiniz. Ya da tam tersi sizi bir kararı kabule zorlayan bir yakınınız olabilir, siz buna tepki verebilirsiniz. Bence bu ay siz de dahil herkes gergin, o yüzden hem ağzınızdan çıkan sözlere dikkat edin derim hem sert sözlere pek aldırmayın derim. 

 

Para konusu geçmiş kaynaklı sağlam kararlardan dolayı iyi gidiyor. Yani, yatırımlarınız sağlam, buna para akmaya devam edecektir merak etmeyin. Aynı zamanda, aile desteği de devam ediyor. Bu ay kimi Yengeçler resmi bir kazancı, bir parayı paylaşma ile meşgul olacak ayrıca. 

 

Aşk ne durumda?... Anlaşılan sizi “eski” aşk bırakmıyor bir türlü… Ya siz ya o.. Bence bu ay son bir şansı var eski aşkların… Ancak ayın ikinci yarısı veya gelecek ay deyince, şayet eski, var olan ilişki umduğunuz gibi gitmezse, eski hesabı kapatmak zorunda kalabilirsiniz. Bu ay iyi düşünün.. Peşinden pişman olacağınız bir karar vermeden önce.. 

 

Aslan Burcu ( 23 Temmuz-22 Ağustos )  

 

İlginç bir ay sizi bekliyor.. 

 

Bazı Aslanları uyarmak isterim.. İş yerinde bir konuda çıkabilecek bir anlaşmazlık size bir kayıp riski doğurabilir. İyi düşünün derim. Ayrıca bir kağıda, resmi bir evraka imza atarken de dikkatli olun derim. 

 

Bu ay köklü meslek değişimine yönelen veya yönelecek olan Aslanlar için çok ilginç bir ay olabilir. Eskiyi kesip atacak gelişmeler var gibi. Yeni rota daha bir bariz parlayacak. Yine de ben size ayın ikinci yarısı aktif, inisiyatifli olun derim. Ondan önce eski hesaplarınızı kapatın. Tabii bu meslek değişimi kiminiz için bir mesleği tamamen bırakmak şeklinde değil de, ikinci bir mesleğe yönelmek şeklinde olabilir. 

 

Öyle veya böyle bu ay iş konusunda bir çatışma, bir eski-yeni hesaplaşması getiren bir gelişme var gibi. Bu ay yeni meslek konusunda taktik hata yapma riskiniz var.. Kendinizi yanlış yönlendirme riski.. Öte yandan bazı yıldızlar da olası hataları çabuk telafi etme esnekliği vermekte.. Artık iş size düşüyor.. Ay boyunca adımlarınızı iyi takip edin, yaptıklarınızın farkına vararak ilerleyin derim. 

 

Kiminiz de aile içinde, bu belki evliler için eşin ailesi olabilir, bir çatışma var gibi. Kiminizin ailesinde ise, birinin mecburi bir işi/görevi gereği evden uzaklara gitmesi söz konusu. Bu da biraz hüzün yaratacak anlaşılan. 

 

Öte yandan, gerçekten sizi seven kişileri yanınızda görmekten mutlu olacaksınız. Bu ay sizi sevenlerle bir araya gelme imkanı bulacaksınız, özlem gidereceksiniz. Geriye dönüp baktığınızda sevgi adına yaptığınız güzel şeylerin bir karşılığını alacaksınız gibi. 

 

Kiminiz de sanki bir ilişkiyi ciddi bir yapıya taşıma kararı alacak gibi. Kiminiz bir eski sevgilinin telefonu veya mesajı ile mutlu olacaksınız. Sevgi ve aşk işlerinde biraz nostalji ve paylaşımın mutluluğu, huzurunu yakalayacaksınız. Yakın kişi/kişilerin arasında bulunmanın huzuru.. Sanki böyle bir şeye ihtiyacınız var.. 

 

Aşk bekleyen Aslanlara aşk, dediğim gibi, eski bir sevgiliden gelebilir. Kiminize de, bir kurs, bir aktivite vesilesiyle gelecek gibi. Veya yakın çevrenizden birinin size ilgisi gün ışığına çıkabilir ya da tam tersi siz tanıdık birine ilginizi ifade edebilirsiniz. Kiminiz içinse, şakadan başlayan ama sonra ciddileşen bir aşk görünüyor… 

 

Bu ay Aslanlar yediğine içtiğine, kalbine, tansiyonuna dikkat etsin derim. 

 

Para konusuna gelirsek; sanki araba vb gibi bir lüks alım için harcama yapacaksınız gibi. Daha önceden düşündüğünüz, zamanını beklediğiniz bir şeyin sahibi olacaksınız. 

 

Bu sene yeni ufuklar sizi bekliyor, bu ay yıldızlar bu yenilikleri hayatınıza hızla taşımaya başlayacak gibi. Yeni bir şey öğrenmenin, yeni tecrübelerin heyecanı doğacak içinize.. Ve bu aydan başlayarak bol bol gezeceksiniz. 

 

Transit Uranüs 12 Martta dost Koç burcuna girince, yurt dışı kapınız açılıyor.. Kendinizi sık sık yurt dışında bulacaksınız gibi. Kalbi boş Aslanlar belki de bir yabancı sevgili edinmek vesilesiyle yurt dışına gidip gelecek.. Hatta bu yabancı sevgili olasılığı bu ay da mevcut… Benden söylemesi… Ya da sevgili ile yurt dışına tatile gitme vs… 

 

Evli Aslanlar mutlu görünüyor.. Romantizm devam ediyor. Jüpiter’in hayatınıza taşıyacağı bir yenilik, bir sürpriz evliliğinize taze bir kan getirecek. Eşinizle daha sağlıklı anlaşma yolları bulacaksınız, zaten var olan bazı sorunlar da, siz farkında olmadan, bitecek, miyadını dolduracak birden.. Evli Aslanlara uyarım, evliliğinize aileyi katmamanızdır… Bu ay özellikle!.. 

 

Sanki yakınınız olan birini acil bir ziyaret söz konusu olabilir.. 

 

Başak Burcu ( 23 Ağustos-22 Eylül )  

 

Zıt burcunuz Balıkta önemli derecede bir yıldız yığılması var.. 

 

Bu ay işte epey zamandır devam yoğun tempoyu hafifletecek, bir kenara koyacak ve yakın ilişkilere odaklanacaksınız. İşte veya özel hayatınızdaki ilişkilere. 

 

İş yerinde dayanışma ve birlikte çalışma verimli bir şekilde ilerlerken, daha iyi bir çalışma ortamı yaratmışken bunun huzuru ve maddi geri dönüşünü almak sizi ayrıca mutlu edecek. Bu ay işe severek gideceksiniz. Daha bakımlı olmak, sosyalleşmek isteyeceksiniz. Artan uyum işe olan hevesinizi de kamçılayacak. 

 

Sanırım Başaklar bir yatırım vesilesiyle önemli bir para çıkışı yapacak ya da önemli bir borcun altına girecek. Yalnız bu ay bence beklenmedik harcamalar, hesap edilmeyen durumların ortaya çıkmasını bekleyin derim. Veya en azından, altından kalkmayı göze alacağınız bir borca girin derim. Sonuç olarak bu ay veya en geç gelecek ay lüks bir yatırımın sahibi olacaksınız gibi görünüyor. Biraz temkinli giderseniz yazdan itibaren bazı yıldızlar size daha fazla destek verecektir, o zamana kadar temkini elden bırakmayın. 

 

Mesela, bu ay kontratlara dikkat edin.. Hesaba katılmayan bir detaya dikkat edin derim. Öte yandan gelirinizi artıracak şeylere de yöneleceksiniz, var olan parayla yetinmeyeceksiniz. Kiminiz bu aydan itibaren bu ek kaynaklara, ek işlere yönelecek gibi. Bu vesileyle birileriyle görüşecek, kiminin fikrini alacaksınız, kiminden destek isteyeceksiniz. 

 

Yaklaşık 7 yıldır sert esen değişim rüzgarının yıldızı Uranüs nihayet zıt burcunuz Balıktan çıkıyor, Koça giriyor 12 Martta. 

 

Bu size bir nefes aldıracaktır. Tabii Uranüs Balıkta iken sizi kimi zaman çok zorladı kimi zaman da sıra dışı fırsatlar verdi, artık ne kadarını değerlendirdiniz, bilemem.. İşte, Uranüs Koça girdikten sonra, geçmiş deneyimlerden ne kadar faydalandığınızı daha iyi anlayacaksınız. Deneyimlerin ne kadarı para, kazanç olarak hanenize girdi ve girecek, yaşayarak göreceksiniz. 

 

Kimi Başaklar bu aydan itibaren bir iş değişimi düşünmeye başlayacak. Bir düşünce tohum atacak. Ve sanırım bunu hızla uygulamaya koyacaksınız. Bu size bir süre sonra yeni kapılar açacak gibi. Kiminize de yeni bir semt, yeni bir kent olabilir… Veya yeni bir pozisyon.. Kısacası işiniz dallanıp budaklanacak.. 

 

Evli Başaklar eşiyle bir konuda tartışmaya girebilir. Kiminiz de işte biriyle bir tartışma içine girebilirsiniz. Bence önceki aylarda gösterdiğiniz doğru çabalar sizi bu olası tartışma veya çatışmadan koruyacak gibi. Haklıysanız haklı olduğunuzu somut olarak göstereceksiniz. 

 

Kimi Başaklar o kadar şanslı olmayacak gibi. Eş evinde bazı yıldız yığılması eşten kaynaklı bir gerginlik, bir üzüntü taşıyacak gibi. Bence, eşiyle sorun yaşayanlar kendilerine biraz zaman tanısınlar.. Yıldızlar bu konuda gerginken verilen kararlar ne derece doğru olabilir?.. Belki bir maddi sorumluluktan kurtulma, hatta bir maddi yüklü kazanç gelebilir ama yanlış kararın bedeli olur mutlaka… En iyisi biraz düşünmek, zamana bırakmak… 

 

Bu arada, kimi Başakları da, olası bir kavgaya karşı uyarmak isterim. Hiç istemediğiniz bir fiziksel çatışma içinde bulabilirsiniz kendinizi. Sezgilerinizi kullanın ve doğru olanı yapın derim. Bu ay bu bakımdan bazı Başaklar kim gerçek dost kim değil anlayacak gibi. 

 

Sizi ve eşinizi uyarmak isterim. Öfkeli kişilerle muhatap olmayın derim. 

 

Aşk konusuna gelirsek, ilişkisi olanlar, bazı olaylarla ilişkisini sınayacak, bazı sorunlar yüzeye çıkacak, ancak sizin ılımlı tavırlarınız sorunların büyümesini önleyecek gibi. İlişkide sorun yaşayanlar bence gelecek ayı beklesinler, sabretsinler derim. 

 

Yeni bir ilişki iş yerinden veya iş dolayısıyla çıkabilir. İşte başlayan kısa süre sonra flörte dönüşen bir duygusal yakınlaşma olası.. 

 

Terazi Burcu ( 23 Eylül-22 Ekim )  

 

Evet, kesin ve net olayların, gelişmelerin ayı olacak gibi sizin için. Sanki bir ekme-biçme dönemi gibi.. Ya da etki-tepki.. 

 

Haritanızda gerçekten önemli evler önemli ve değişim yaratan yıldız etkileri altında. Geçen ayların değişen yıldız pozisyonlarının yanı sıra, bu ay bir başka önemli yıldız olayı var: büyük ve ani değişim yıldızı transit Uranüs uzun yıllar Balıktaki yolculuğunu tamamlayıp zıt burcunuz Koça giriyor 12 Martta! 

 

Ocakta transit Jüpiter Koça girmişti hatırlarsanız… Şimdi buna Uranüs ekleniyor, üstelik ayın ikinci yarısı Koça başka yıldızlar da yerleşiyor. Dolayısıyla bu ayın ikinci yarısı ile gelecek ay önemli gelişmeler ve hızlı olaylar bekleyin derim. 

 

Hayatınıza birden yeni gelişmeler girecek. Dikkatiniz yakın veya resmi bireysel ilişkiler üzerine odaklanacak. Ya sizin ya da iletişim halinde olduğunuz kişilerin beklenmedik çıkışları iyi/kötü sürprizleri hayatınıza taşıyacak gibi. 

 

Bu arada bu önemli transitler sizin ilişki anlayışınıza, insanlarla iletişim kurma tarzınıza da ani ve köklü değişimler getirecek gibi. Mesela daha önce diplomatik iken bir anda keskin tavır alacak ve bu halinizle insanları şaşırtacaksınız. Bazı ani tutum ve tavır değişiklikleri ile sizi tanıyan insanları şaşkına çevireceksiniz gibi. 

 

Ayrıca özellikle bu aydan itibaren farklı beklentiler, hevesler içine girebilirsiniz. Yaşamakta olduğunuz hayat size dar gelecek.. Köklü değişimler isteyeceksiniz. 

 

Bu aya yoğunlaşırsak eğer, kiminizde iş yerinde kiminizde yakın ilişkilerde içten kaynayan bazı şeyler var, bir kısmı bu ay çıkacak bir kısmı gelecek ay. Sanki daha önce sesinizi çıkarmadığınız şeylere artık katlanmak istemeyecek, keskin ve açık bir tavır almaya hazırlanacaksınız. Belki küçük bir olay bardağı taşıran damla olacak… 

 

Öte yandan, var olan sorunları sağlıklı düzeltmek, hayatınızda eskimiş şeyleri size faydalı sonuçlar verecek şekilde temizlemek için dışarı çıkın, sosyal hayatın içinde olun ve sorun yaratan şeylere uzaktan bakın derim. 

 

Zaten yeni çevre, insanların, kalabalığın içinde olmak size yaşadığınız hayatı daha net gösterecek. Ben ne saçma şeylerle uğraşıyorum, dedirtecek. İlerlemek, hayatınıza taze şeyler katmak isteyeceksiniz. Sorunu morunu umursamaktan sıkılmış vaziyettesiniz. Yıldızlar bu noktada size destek verecek. Yeni şeyler katmanız için yeni ortamlar yaratacaklar.. Tabi sizin karar verip dışarı çıkmanız kaydıyla.. 

 

Yıldızlar bir şey yapmayana bir şey vermez.. Çaba gösterip, bazı kararlar almanız lazım. Mesela, kiminiz araba kullanmayı öğrenmeye karar verebilirsiniz, kiminiz, evlilik için zamanı hızlandırabilirsiniz, kiminiz de yeni iş imkanlarını aramak üzere yeni çevrelere girmeye karar verebilirsiniz. İnanın, siz kararlarınızı verin ve buna adım atın, yıldızların sizi hızla hedeflerinize götürdüğünü göreceksiniz... 

 

Bu bakımdan, bu ay sürpriz kişilerle tanışabilirsiniz, size gerçekten yol gösterecek, belki varlığı ile size değer katacak insanlarla.. 

 

Bu arada, kiminizin de etrafında dalkavuklar belirebilir. Dikkat edin derim. Sözleri gereğinden fazla tatlı, mesleğinin vs forsunu kullanarak sizi etkilemeye çalışan tipler olabilir. Özetle, çıkar vesilesiyle size yaklaşan insanlara karşı dikkatli olun derim. Ayrıca başka türlü zararı dokunabilecek kişilere de.. 

 

Bu ay köklü bir değişim veya köklü bir karar var kesinlikle size.. Bir başlangıç sanki dalga gibi tüm hayatınızı değiştirecek gibi zaman içinde.. Bu değişimin tamamlanması uzun sürmeyecek üstelik. 

 

Bu kadar sorunun içinde yine gözde olmayı ihmal etmeyeceksiniz. Ah siz Teraziler ah.. Popüler olmayı ne çok seviyorsunuz. Ruhunuzda var.. Ve ilginçtir yıldızlar da size bir şekilde destek veriyor. Yine, Kovaya giren Venüs’ten alacağınız yumuşak, hoş etkiyle insanları kendinize hayran etmeyi başaracaksınız. Bu ay hem erkekler hem kadınlar hoş tavırlarıyla göz dolduracaklar. Ayrıca giyim veya saç stilinizde yapacağınız ufak değişiklikle fark edilecek, beğenileceksiniz. 

 

Bu ay eve ve sağlığa harcama görünüyor. Belki de kısa süreli bir şifa merkezine gidip kalmak hiç fena olmaz derim.. Hem üzerinizdeki stresi atarsınız. 

 

Öte yandan aile içinde sizi üzen bir durum var. Daha doğrusu var olan bir sorun, ki bu sorun bir yakının sağlık sorunu olabilir sizi bu ay da endişelendirecek gibi. 

 

Aşka gelirsek, ilişkisi olan Terazileri uyarmak isterim, sıkıntınızı sevgilinize veya eşinize fazla yansıtırsanız, onu dayanılmaz bir noktaya sevk edebilirsiniz. Açıkcası, ilişkilerinde kapris yapan veya bir sorunu uzatan kişi bu ay sürpriz bir terk edilmeyle karşılaşabilir. Siz sıkıldınız, bunaldınız doğru ama yanınızdaki kişi de sıkıldı galiba.. Hele Uranüs gibi aksi, laf dinlemeyen, özgür ruhlu bir gezegen ilişkiler evine girince, sevgilinizin aniden özgürlüğünü ilan etmesi beklenebilir.. Bu olasılığı şimdiden görün, kaybetmek istemediğiniz birine ona göre davranın derim. 

 

Belki de kaçacak, sorumluluklardan uzaklaşmak, özgür olmak isteyen taraf siz olacaksınız. Neyse ki, iletişim kanalı açık gibi.. 

 

Bu ay iş yerinde tartışma ve kavgaya dikkat edin, yanınıza gelen insanlara dikkat edin, birden kendinizi bir tartışmanın içinde bulabilirsiniz. Veya birinin üzerine düşen görevi yapmaması canınızı sıkabilir. 

 

İş yapanlara veya para hesabı yapanlara küçük bir uyarı; bu ay Satürn-Jüpiter zıt açısı, temkin istiyor sizden. Fırsatlar gelecek önünüze ama kabul etmeden önce düşünün derim. Fırsatların cazibesine hemen kapılmayın. 

 

Bu ay ayrıca bir hediye ile mutlu olacaksınız. Belki de küçük bir ödül.. 

 

Akrep Burcu ( 23 Ekim-21 Kasım )  

 

Yuva evinize geçen aylar yığılan yıldızlar dağılmış durumda, bu ay 5.evinizde Balık burcunda yıldızlar yığınak yapıyor. Bu da dikkatinizin evden, evdeki meselelerden çocuk, aşk, aktivite gibi alanlara kayması demektir. Hareketli ve temposu yoğun bir ay olacak gibi. 

 

Ev bölümünde yıldızlar tamamen gitmiş değil tabii.. Bu ay evi güzelleştirme, eve eşya alma gibi işlerle uğraşacaksınız ayrıca uzaktan gelen kişileri ağırlayacaksınız. Belki siz de bazı anlamlı ziyaretler gerçekleştirmek isteyeceksiniz. 

 

Dediğim gibi kendinizi dışarıya atıyorsunuz. Gerek eğlenmek için gerekse dışarı işlerinin artmasıyla. 

 

Sanatla uğraşan Akrepler kendilerini ay boyunca topluma gösterme imkanı bulacak. Yaptığınız yeni işlerle konuşulacaksınız. 

 

Kiminiz de sanki gündelik hayatınıza anlam, genişleme katacak, hayatınızı daha yaşanılır kılacak bir aktiviteye katılabileceksiniz. Hiç olmazsa bol bol tiyatro, sanat galerisi gezme, arkadaşlarla, sevdiklerinizle eğlence ortamında olmaya önem vereceksiniz. Bu arada uzun zamandır görmediğiniz bir dost veya sevdiğiniz biriyle görüşüp özlem giderebilirsiniz. 

 

Bütün bunlar 12.ev yani ruhsal evinize yerleşen Satürn’ün ruhunuzun üzerine çökerttiği karamsar etkiyi, karanlık bulutu az da olsa dağıtacak, rahatlatacak. 

 

Ruhunuzda sıkıntı, gündelik hayatınızda huzur verici şeyler.. İşte sizin bir süre yaşayacağınız iki uçta duygu ve olaylar bu hat üzerinde gidip gelecek. Bir gün iyimser, umutlu ve huzurlu, ertesi günü karamsar.. 

 

Ne zaman geçmişle hesaplaşmayı bitirip ruhsal aleminizde bir olgunluk mertebesine ulaşacaksınız o zaman Satürn sizi rahat bırakacak, dikkatinizi huzur, anlam, daha iyi yaşayama tam olarak verebileceksiniz. 

 

Bu süreç kısa olmayacak, ama sizin çabalarınız süreci çok daha dolu, derinlikli, anlamlı ve sizi giderek manevi anlamda zenginleştirerek ilerlemeye sevk edecek.. Süreç korkutucu başlarken, başta sizi üzerken, sonra hoşunuza giden bir hale gelebilecek… 

 

Nasıl ki doğa kış uykusuna yatmalıdır tazelenmek, yenilenmek için, yaklaşan Bahara capcanlı gözlerini açmak için, işte sizin de bu aralarda yaşadığınız basit anlamda budur aslında.. Doğa eskimiş şeylerin, kirlerin üzerinize beyaz örtüsüyle örter, temizler, biz de biraz onu yaşarız, Satürn 12.ev sürecinde. 

 

Korkutucu olur dememin nedeni; başta insanın içine birden karanlık çöker, tüm yaşadığı hayat anlamsız, saçma gelir, boşuna yaşamışım duygusu çöreklenir… Kendimizi derin bir pişmanlık içinde buluruz. Sonra sonra depresif düşünceler dağıldıkça, tüm hayat değil, gerçekten bazı şeyler anlamsız görünür. Gerçek neyse o çıkar su yüzüne. Ne eksik ne fazla, artı-eskiler gözümüzün önünde belirir. Bu dönemde hayat içinde, geçmişten bugüne es geçtiğimiz şeyler akla gelir, hayatımızı derin ve anlamlı kılmak için gerekli ama ihmal ettiğimiz şeyleri düşünürüz.. Onları yapmaya başlarız.. Mesela, hep balığa çıkmak istemişizdir, ama hep ertelemişizdir. 

 

Jüpiter’in 6.eviniz üzerinde bulunması size hayatınızı anlamlı kılacak şeyleri hızla gerçekleştirme şansı verecektir ama Satürn-Jüpiter zıt eksenli enerji bir gün yaptığınızı ertesi günü beğenmemeye veya isteğiniz bir şey için bazı engellerin çıkması gibi çatışmalı durumlar yaratabilir. Bu bir süre sonra bir dengeye kavuşacaktır.. Şimdilik olduğu kadar yapmakla yetinin derim.. 

 

Kiminiz belki de uzakta bir yerde bakım amaçlı bir operasyon düşünebilirsiniz. 

 

Uzun yıllar size dost Balık burcundan destek olan ani değişim yıldızı Uranüs bu ay 12 Martta Koça geçiyor. Uranüs’ün size verdiği sıradışı kazanımların bir kısmını sanırım Uranüs ayrıldıktan sonra daha iyi anlayacaksınız. Bu 7 yıllık sıra dışı dönemde ne ektiniz, ne biçtiniz, bunları daha net fark edebileceksiniz. 

 

Para konusu bu ay nasıl derseniz, daha çok harcama görünüyor, beklendiğinden fazla harcama.. Yalnız Akrepler sürpriz paralar, sürpriz kazançlara açık durumdalar.. Yeni bir iş, proje veya ekstra iş bekleyenler beklediğini bulabilir. Kendilerini gösterecekleri ve teklifler alabilecekleri bir dönemdeler. Bu ay gerçekten faydalı görüşmeler ayı… 

 

Aşka bakarsak, özgür olmak, açılmak, kendinizi dışarıda ifade etmek istiyorsunuz. Kalbi boş olanlar hafif maceraperest bir ruh halinde olacak. Yine de ruhunuza iyi gelecek bir ilişki bulmaya meyillisiniz, çapkınlıktan ziyade.. Bu arada tanıdık biriyle, bir eski sevgili veya hoşlandığınız biriyle bir yakınlaşma sürpriz bir şekilde gerçekleşebilir. 

 

İlişkisi olanlar mutlu görünüyor. Birlikte gezme, eğlenme ve aşkı canlı tutan şeyler yapma eğilimindesiniz. Evli Akrepler eşten kaynaklı bazı harcamalarla canı sıkılabilir. Sanki pek de onaylamadığınız bir merakı yüzünden çıkacak harcama can yakacak biraz gibi. 

 

Bu ay tüm Akrepleri bardağı taşıran damla türünde bir olası olay konusunda uyarmak isterim. O kadar keyifli olmak, mutlu olmak isterken, biri birden birikmiş öfkenizi alabildiğine taşırabilir. Sizin bile beklemediğiniz derecede bir öfke kusabilirsiniz. Bu beklenmedik öfke krizi, içinizdeki tüm şeyleri kusmanıza yol açabilir. Bununla rahatlarsınız, evet, kendinizi daha bir hafiflemiş hissedersiniz, ama iyi mi olur, bilemem…Bence, her şeye rağmen Mars Balıktan size güç, cesaret ve irade veriyor yeterince. Bu da nerede durmanız gerektiğini bileceksiniz, demektir.. 

 

Yay Burcu ( 22 Kasım-21 Aralık )  

 

Bakalım bu ay size neler görünüyor?.. 

 

Öncelikle bir müjde vereyim size; yaklaşık 7 yıldır sizi sert etkileyen ani değişim yıldızı Uranüs nihayet Balıktan çıkıp dost Koç burcuna giriyor. 

 

Gerçi Balıkta sizi sert etkilese de, aslında bazen sert enerjiler insana daha iyi gelir, keskin bir uyanış verir, köklü değişimleri, olası fırsatları daha hızlı yakalama imkanı verir. Değişime hazır olanların hırs ve iradesini pekiştirir. 

 

Tabii bu kadar sert enerji de fazla diyenlere, Koça 12 Martta girecek Uranüs’ün hediyeleri mutlaka olacaktır. Yakalamak için uyanık ve hazır olun derim. Uranüs hızlı insanı sever çünkü.. 

 

Her şeyden önce siz Yaylar, üzerinize çöreklenen sert enerjilerle yaşanan negatif önermelerden kurutulacaksınız. Şansızım, duygusundan kurtulacaksınız. Siz ki, en şanslı burçsunuzdur. Uranüs sert etkisi size “şanssızım” demeyi bile öğretmiştir.. 

 

İşte, bütün bu negatif düşüncelerden kurtulmak, yeniden umutlar beslemek, olumlu ruh haline girmek için zamanınız geldi. Ocakta Koça geçen Jüpiter eminim bazı ufaklı büyüklü şanslarla size artık hayat çarkının sizden yana döndüğüne dair fikirler vermiştir.. Alıştırma niyetine küçük kıpırtılar girmiştir gönlünüze, ruhunuza. Şimdi Uranüs de Koça girdikten sonra, hızlanma, olumlu gelişmelerin hızla hayatınıza girme zamanı. 

 

Uranüs 7 yıl Koçta kalırken, hayatınızın “ilkler”ini yaşamaya, hayatınızın hızla ivme kazanmasına, sosyal çatıyı hızla yukarı çıkarmaya, hayatınıza sıradışı olayların girmesine hazır olun. 

 

Bu aydan itibaren sürprizli, sıradışı ve olumlu olaylar başlar. Çark sizden yana, devran sizden yana dönüyor bu ay.. 

 

Bu bakımdan, bu senenin bir özelliği daha var; hem şans yıldızı Jüpiter’in (sizin öz yıldızınız) hem değişim yıldızının aynı burçta olması yani dost Koçta olması ilginç… Demek ki, yıldızlar bazı şeyleri hızlı yaşamanızı, bazı önemli kazanımları erken almanızı ve onları hızla ilerletmenizi istiyor. 

 

Özetle, bu yıldızlar Yaylara bazı özel görevler yükleyecek demektir, sıradışı görevler.. 

 

Bu ay yuva evinde yıldız yığılması var… Yuva, iş hayatı mercek altında… Kiminiz yuvada, evde bazı olası meselelerle ilgileneceksiniz. Evde ani gelişen olaylar sizi buna sevk edecek, kiminizde bazı şeyleri gözlerden ırak halledeceksiniz. Yani aile içi veya işte, iş yerine mahsus meseleleri kendi aranızda halledeceksiniz. Sizi kızdıran veya engel teşkil eden meselelere rest çekmek üzere iken, sürpriz gelişmeler belki sizin inisiyatif almanızı gerektirmeden çözülecek gibi. Belki birinin sürpriz gidişi, iş veya başka sebeple, evden ayrılması bir şekilde aile içinde değişim yaratacak. Öyle veya böyle dikkatiniz evde, veya iş yerinin özel meselelerinde.. Ama bir şekilde dış olaylar size destek verir durumda.. 

 

Bu arada sanki bir erken olay, bir erken gelişme de var gibi. Bu sizi telaşlandırabilir ancak sonucu sevindirici bir şekilde.. Ayın ikinci yarısı sosyal ortamlardasınız, bol bol sosyal grubun içindesiniz. Sizi seven insanların sürpriz ziyareti veya onlarla hoş ortamlarda görüşmeler söz konusu. 

 

Bu ay kiminiz aşkta, kiminiz işte kiminiz sosyal işlerde güzel bir gelişme bekleyin derim. Veya çocukları olan çocuklarla ilgili bir sevinç bekleyebilir. Eski dostlar yeni çevre… Böyle bir şey var.. Veya taze kan getiren yeni insanlar girecek hayatınıza. Yeni ve taze sevinç yaratan güzellikler. 

 

Para konusu; bu ay kendi becerileriniz doğrultusunda kazançlar söz konusu. Ayrıca sizden büyük kişilerden maddi destekler var. Belki işte sizin büyüğünüz olan birinin maddi getiri sağlayan bir desteği olacak veya ailenizden yaşlı birinin desteği. Bu arada, şans yıldızı şans evi 5.eviniz üzerindeyken ara ara Milli Piyango alabilirsiniz. Bu ay deneyin derim. 

 

Bu arada bu ay ayağınıza bağ olan, gitmeyen bir işi bırakabilirsiniz. 

 

Ayın ilk yarısına kadar, evde veya işte beklenmedik aksiliklere karşı uyarmak isterim sizi. Mesela, evden çıkarken fişi çekmeyi, doğalgazı kontrol etmeyi falan unutmayın derim. 

 

Aşka gelirsek; sevgili Yaylar bu aydan itibaren ani aşklara, yıldırım aşklarına hazır olun derim. Eski sevgili işi gitmiyorsa, yıldızlar eski aşklara sanırım bu ay son şansını verecektir. Ama en geç Nisan deyince, yeni aşk bekleyin derim. Zaten eski aşk olmazsa, yeni aşklara hazır ortamlara sevk edecek yıldızlar sizi. Venüs ay boyunca Kovadan eski aşkı destekler ama Mart sonu.. Öte yandan Koçtaki yıldızlar yeni aşkların zeminini hazırlıyor.. Yeya eski aşkların canlanması ve tazelenmesi için zemin hazırlıyor diyeyim.. Bakalım şansınıza ne çıkacak. İlişkisi olanlar ve evliler ayın ikinci yarısı birlikte seyahat edip, sosyal hayatlarına canlılık katacaklar. 

 

Oğlak Burcu ( 22 Aralık-19 Ocak )  

 

Bu ay yıldızlar sizi biraz rahat bırakıyor. Nefes alacağınız hoş alanlar yaratıyor. 

 

Öncelikle gündelik hayatınızda hem kent içinde hem dışında koşturmaca var kiminiz için. Kiminiz ise kent içinde ve iş yerinde aktifsiniz, enerjiksiniz ve artan işler vesilesiyle koşturmaca halindesiniz. 

 

Bu ay bazı halletmek istediğiniz şeyler var. Aklınızda olan, zamanını beklediğiniz veya siz bir kenara koymuşken, size birileri hatırlatacak bir şeyler.. İşte, bu şekilde bazı şeyleri hal yoluna koymak üzere dikkatinizi onlara yöneltiyorsunuz. Yoğun iletişim var ay boyunca. Kiminiz de sözlü tartışmalara girebilirsiniz. Ancak bu sizin için olumlu gelişecek gibi. Yakınlarınızı, yakın gördüğünüz kişilerin desteğini alarak güçleneceksiniz. Belki iş vesilesiyle yakın gördüğünüz biri/birileri olabilir. Bir şekilde arkalanacaksınız. Belki bir işi sizin almanız için araya girecek yakınızınız, belki size işi tamamlamada destek verecek.. 

 

İşi iletişime dayalı olanlar bu ay aktif ve donanımlılar. Yaptıklarınızla fark yaratacaksınız gibi. 

 

Kimi Oğlakların sanki gezme zamanı.. Kısa seyahat olabilir bu. Ani gelişen ve kısa süreli iş veya başka türlü seyahatler… 

 

Kimi Oğlaklar sanki taşınmaya hazırlanıyor gibi. Sanırım bir yatırımın, yani bir ev almanın ardından gerçekleşecek bir şey gibi. Transit Jüpiter Koça yuva evinize girmişken, bu ay ayrıca ani değişim yıldızı da 12 Martta Koça girerken, evle, mekanla ilgili sürpriz, ani değişimleri bekleyin derim. 

 

Ama Koç size gergin enerji gönderen bir burçtur onun etkisinde yatırıma yönelirken astarı bezinden pahalı bir işe dönüşme riski vardır, iki defa düşünün derim. Küçük bir soru işaretini es geçmeyin, hele kontrat imzalarken falan… Ödeme yaparken… Mars da 3.evde yani iletişim, anlaşma evinde iken, sizi sabırsızlığa sevk edebilir. 

 

Transit Plüton’un burcunuza girmesinin etkisini özellikle burcun başında doğanlar hissetmeye başlamıştır. Bu yıldız en ağır etkili yıldızdır, bir köklü dönüşüm yaşatır kişiye.. Adeta kişinin hayatını eline alır çevirir, dönüştürür. Olaylar birikir birikir birden hop, yeni bir anlayış, yeni bir dünya içine girmişsinizdir. Tabii bu süreç bir yeniden doğumdur, her doğum gibi sancılıdır.. 

 

Sizin kişilik evinizde ve çevre, kendi kurduğuz çevre ve kişisel mücadele evinde… Kişilik olarak o kadar değişeceksiniz ki, bir süre sonra sizi tanıyanlar sizdeki bu dönüşüme şaşıracak.. 

 

Evet, tam dönüşüm öncesi gerçekleşecek dönem dönem değişimlerden birini veya bazısını bu ay yaşayabilirsiniz. Sanırım yaşamak istediğiniz çevre değişiyor. Çevre artık size ait değil, bunu hissediyorsunuz… Kiminiz de çevreyi olmasa da, çevrenizdeki insanları değiştirmeye başlayacaksınız. Bazı kişilerle aranıza soğuk bir duvar girecek, artık tatmin etmeyecek sizi onlar.. 

 

Para konusu, Venüs’ün Kovaya yani para evinize girmesiyle olumlu diyebilirim. Venüs etkisinde beklediğiniz bazı paralar gelebilir, işler daha yumuşak, ahenkli ilerler ve keyfiniz artar. İşe şarkı söyleyerek gideceksiniz adeta. Ayrıca iş dolayısıyla görüştüğünüz kişileri yumuşak, zarif ve dost tavırlarınızla olumlu etkileyeceksiniz. 

 

Aşka bakalım; aşk var ama ne tür bir aşk.. Yıldızlar hala eski aşk diyor size.. Veya Şarap gibi demlenen bir aşk bu.. Gerçekçi ve derinden giden türden.. Bu ay Venüs de bu aşka destek verecek. Kiminiz de, belki ayın ikinci yarısı yakın çevrenizden biriyle tanıştırılabilirsiniz.. Kiminize ise, bir iş, bir proje vesilesiyle başlayan ve sonra gelişen bir aşk olabilir.. Yani, önce iş diye başlayan ama daha sonra aşkın da dahil olduğu bir birliktelik.. Bir şekilde ortak bir kariyer amacı içinde olduğunuz biri olsa gerek.. 

 

Evliler ise sanırım, ev ve iş konusunu bahane ederek epeyce sohbet edecekler, sohbet romantik bir sohbete dönüşecek gibi. Biraz da nostaljiye.. 

 

Kova Burcu ( 20 Ocak-18 Şubat )  

 

Burcunuzdaki yıldız yığılması dağılmış durumda, bir Neptün kaldı, kalıcı misafiriniz ki, o da Nisanda bir süreliğine sizi terk edecek. Bu ay bir de, Venüs konuğunuz oluyor.. 

 

Bu ay bakımınıza daha önem verecek, hoş ortamlarda hoş görünmek isteyeceksiniz anlaşılan. Ayrıca zarif, güzel insanlarla bir araya geleceksiniz. Venüs hele Neptün ile birleşince birilerini büyülemeniz kaçınılmaz.. Işıl ışıl parlayacaksınız.. 

 

Sevme-sevilme arzunuz dışarı taşacak, bunu tavırlarınıza yansıtacaksınız. Sanırım karşılık alacaksınız da. İlişki evine gönderilen büyülü enerjiler bir şekilde bir ilişkiye sevk edebilir sizi. 

 

Gelelim diğer olaylara.. Bu ay sanatsal işlerle, yaratıcı ve estetik işlerle uğraşanlar için şanslı bir ay olsa gerek. Belki defileler, belki yarışma, belki fuar veya işlerinizi belli çevrelere tanıtmak vesilesiyle nezih ortamlara girecek, yaptıklarınızla göz dolduracaksınız. 

 

Diplomasi, siyasete yönelik işte görev alan Kovalar da ön plana çıkacak bazı gelişmelerle ve takdir kazanacak. 

 

Bu ay kendiniz için ve işiniz için yoğun harcama görünüyor. Kıyafet almak, gardrobunuzu yenilemek isteyeceksiniz. 

 

İdeallerinize uygun eylem alanlarını genişletiyorsunuz, giderek gelişen çevreniz ve yeni iletişim yollarının devreye girmesi ile, sıradışı işler geliştirme veya işlerinizi sıra dışı yollarla halletme imkanı bulacaksınız. Farklı iletişim, yeni bir reklam, yeni bir imaj size kazandırır, bunu görüp çabalarınızı artıracaksınız bu ay.. 

 

Yaşlıca birinin birden rahatsızlanması sizi telaşlandırabilir. Bu ya bir yakınınız ya da eskilerden tanıdığınız biri olsa gerek. Onunla ilgili haber almak sizi geçmişe götürecek. Nereden nereye geldiğinizi hatırlayacaksınız. 

 

Kardeşlerle, yakınlarla bol bol bir araya gelme var bu ay.. Belki bir kutlama, belki bir özlem gidermek amacıyla. Kısa yollar evine yığılan yıldızlar yakınlarla iletişimi daha sıcak hale getirecektir. Ayrıca yakınlarla ilgili sürpriz bir güzel haber, bir müjde de gelebilir. 

 

Para konusu; dediğim gibi harcamaların arttığı bir ay.. Dozunu kaçırmayın derim. Para kazanma konusunda hırslanacaksınız ayrıca. İstekleriniz arttıkça, bütçe dar gelmeye başlayınca, daha fazla kazanmak arzusu belirecek düşüncelerinizde. 

 

Aşka gelirsek; Venüs’ün ve Neptün’ün burcunuzda bulunması ve ilişkiler evine büyüsel enerjiler göndermesi ile hem büyüleyeceksiniz birilerini hem büyüleneceksiniz. Ancak bu gerçek bir aşk mı yoksa, kafanızda büyüttüğünüz bir illüzyon mu, bunu anlamak için zamana ihtiyacınız var. En azından gelecek ay bu anlaşılır duruma gelebilir. Öyle veya böyle, bu büyüsel şeyi yaşamak bile hoş, diyeceksiniz. Rüya gibi bir şey.. 

 

Balık Burcu ( 19 Şubat-20 Mart )  

 

Yıldızlar burcunuzda yığılırken durmak yok, hele Mars gibi enerjik bir yıldız burcunuza girmişken. Sanki bu ay hem canlı, dinamik hem biraz duygusal olacaksınız.. 

 

Sevinç ile hüznü bir arada yaşayacaksınız gibi. Duygusal anlara kaptıracaksınız kendinizi. Belli etseniz de, etmesiniz de duygusal tabiatlı birisiniz sonuçta.. 

 

Bu ay sanırım biraz rutinden farklı bir ay olacak gibi.. Aslında ikilemli bir durum var, hala tam çözmüş değilim… Bir taraftan 1-2 aydır sizi uyarmaktayım; bir konuda hata yapıyorsunuz, bir taktik hata ya da olayları yanlış yorumlamaktan kaynaklı bir yargı hatası olabilir, bu size maddi-manevi bir kayıp riski getirebilir diyorum. Diğer yandan, para evinize yerleşen şans yıldızı Jüpiter, ki sizin ikinci yıldızınızdır ayrıca, para evine girdiğinde para işlerini genişletir, gerek emekle gerekse başka yerlerden, havadan insana para kazandırır. Para kaynaklarını artırır kişinin. 

 

İşte, ikilem burada; kaybı-kazanca, kazancı-kayba dönüştürme riski.. 

 

Bu ayın bir önemli yıldız olayı var sizi yakından ilgilendiren; 7 yıl burcunuzda kalarak sizi sıradışı bir yaşantıya sevk eden, hayatınızın en büyük ivmesini kazandıran, yeni yollar keşfettiren, yeni yaşam tarzına sevk eden ani değişim yıldızı Uranüs burcunuzdaki misafirliğine son veriyor ve 12 Martta Koça geçiyor.. Biraz da Koçu ihya etme zamanı demek ki.. 

 

Tabii Uranüs’ün ne çılgın ve ne kontrol edilmesi zor bir gezegen olduğunu bilen Balıklar, aman, ihya mihya istemem, yeter artık, gitsin başkalarının başını ağrıtsın biraz da, diyebilir.. İşte, bu noktada size katılmam, böyle düşünenler belki de Uranüs geçtikten sonra kıymetini anlayacaktır. Size hem kişilikte, hem düşüncede, duygularda ve hayatınızda köklü ve hızlı değişimler getiren odur.. Sadece değişime açık olmayanlar epeyce zorlanmıştır, bir de, tabi bireysel haritası sert etkilenenler… 

 

Uranüs Koça girdiğinde sizi nasıl etkileyecek, onu sonraya bırakayım, ayrıca bundan yıllık burç yorumlarımda bahsettim detaylıca.. Daha yeni bir ziyaret olduğu için şimdilik onu bırakalım, belirgin ve önemli diğer yıldız açılarına bakalım.. 

 

Para evinizde ve yatırım evinizde konaklayan iki inatçı keçi var: yatırım evinizde disiplin yıldızı Satürn ve para evinizde genişleme, şans yıldızı Jüpiter. 

 

Satürn yatırımları koru, borçlarını zamanında öde diye uyarırken, Jüpiter sizi rahatlığa sevk edebilir. Gelen ekstra paralarla da rahatlığa kaptırabilirsiniz kendinizi. Bu temkinden uzaklaşmak demektir… Satürn temkini bırakanlar için kötü sürprizler yaratır.. Aman dikkat.. Hele banka kredisi falan çekerken, iki kere düşünün derim. Astarı bezinden pahalı durumlar çıkabilir.. Jüpiter gelirinizi kesin artıracaktır, adı üstünde, şans ve gelişmeden sorumlu ama Satürn gerçekçi olmayı elden bırakmamanızı öğütlüyor. 

 

Bu arada, sanırım, aile ile bir para bölüşmesi söz konusu gibi. Böyle bir şey gündeme gelebilir. Kiminiz de aile ile değil, ekip, iş arkadaşları ile bir bölüşüme gideceksiniz gibi. 

 

Bu ay göstereceğiniz çabalar ve inisiyatifli çalışmalarınız ayın ikinci yarısı size maddi kazanım olarak dönecektir. Öte yandan, sanırım kimisi de kağıt üzerinde kazanç olacak, almak zaman alacak. 

 

Aşka gelirsek; aktif ve cesursunuz bu ay. Yalnız aşkı içinizde yaşayacaksınız gibi. Düşündüğünüz biri var. Onunla ilgili duygularınızı besleyen bir ruh hali içindesiniz. Adeta size şiir yazdıracak bir şey gibi. Bu kişi ya uzaklarda hatta yabancı biri ya da henüz temas kurmadığınız biri. 

 

Ayın sonlarında bir temas söz konusu olabilir. Cesaretinizi artıran bazı gelişmeler sonucunda.. 

 

İlişkisi olanlar hem iradeniz güçlü, ne istediğinizi iyi bileceksiniz hem partnerinize doğru çekileceksiniz. Sevgiliniz sizi bu ay etkileyecek derinden. Giderek ona bağlandığınızı hissedeceksiniz. Romantizm var aranızda, bunu hem gözlerden ırak yaşayacaksınız hem belki de bir yurt dışı gezisi falan ile.. Sanki bir otelde ve baş başa gibisiniz.. Bu ay kesinlikle romantizme ve aşka zaman ayıracaksınız. 

 

Semavii  

 
Toplam blog
: 103
: 8825
Kayıt tarihi
: 18.10.08
 
 

İngilizce Öğretmeniyim. Ek olarak makale, kitap çevirisi yapıyorum. Antalyanın bir yerel gazetesinde..