Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat '08

 
Kategori
Öykü
Okunma Sayısı
507
 

Senaryolar

Senaryolar
 

...Genç adam yatakta mışıl mışıl uyuyan karısını uyandırmamak için yavaşça doğruldu yerinden. Pikeyi üstünden sıyırıp, kalktı. Sigara paketiyle çakmağını alıp salona geçti. Yatak odasına sigara dumanı gitmesin diye salonun kapısınıda kapadı. Nedense karısı sigara kokusuna hemen uyanıyordu. Hızlı, hızlı sigarasını içerken telefon görüşmelerini yaptı. Kültablasını balkona koyup, içeriyi iyice havalandırdı ve aynı sessizlikte yatağa girip karısına sarıldı.

Sabah karısının sesi geliyordu mutfaktan. Kocasının sevdiği şekilde kahvaltıyı hazırlamıştı. Bu sabah hava çok güzeldi ve güzel bir kahvaltı yapmak istiyordu. Kocası mutfağa girdiğinde herşey hazırdı. Neşeyle masaya oturdular. Çayları doldurdu ve tatil için yaptığı görüşmeleri anlattı.

Her zamanki gibi işe geç kalmışlar ve yolda kavga etmişlerdi. Kahvaltıda bu kadar oyalanmasa, işe geç kalmayacak ve kavgada etmeyeceklerdi. Son zamanlar da çok sinirliydi kocası ve buna bir anlam veremiyordu. Evde herşey yolundaydı. İşleri ve maddi durumları gayet iyiydi. Birkaç defa konuşmak istemiş fakat tatmin edici cevaplar alamamıştı .Bu tatil ikisinede çok iyi gelecekti. Güneyde on günlük bir tatil köyü ayarlamıştı. Herşey dahildi ve yok yoktu. Bir an önce gitmek için can atıyordu. Dört gün sonra harika bir tatil onları bekliyordu.

İşe gitmeyi, evden çıkmayı hiç istemiyordu. Karısı da onun yüzünden geç kalmıştı yine. İşler hiç iyi değildi. Bir an önce toparlanması gerekiyordu. Evrakları herşeyi yok etmeliydi. Dört gün sonra herşey bitiyordu. Biraz daha dişini sıkmalıydı. Karısı güzel bir tatil ayarlamıştı. On günlük harika bir tatil sonrası bitecekti herşey.

Sabah tatile çıkıyorlardı. Yine sessizce yataktan çıkıp salona geçti.Telefon görüşmelerini yaptı. Herşeyi ayarlamıştı fakat planda bir değişiklik olmasını istemiyordu. On günlük tatildeyken para transferleri gerçekleşecek, hesaplar kapanacaktı. Diğer bankadaki arkadaşıyla o kadar güzel ayarlamışlardı ki, bu durum kimsenin dikkatini çekmezdi. Tabiiki kendisi ortadan kaybolana kadar.

Tatile giderken ikisi de çok neşeliydiler. Kadın böyle bir eşe sahip olduğu için Allah'a şükrediyor, sevgi dolu gözlerle eşine bakıyordu. Adam işin sonuna gelmiş olmanın sevincini yaşıyor, sahip olacağı paraları düşünerek gözleri ışıldayarak eşine bakıyordu.

Aynı yolun iki farklı hayatı getireceğini henüz ikisi de bilmiyordu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Pardon anladım! Size kolay gelsin. Belki üç nokta biraz daha rengini aydınlatacaktı konunun. Kim bilir? Bu sadece bir öneri... Kalın sağlıcakla.

Emel Aygören Şen 
 19.02.2008 17:46
Cevap :
Teşekkürler.Sevgiler.  20.02.2008 14:30
 

Yazdığınız senaryonun 3 ncü ve dördüncü paragrafları yer değiştirmiş galiba! Kim bilir belki de ben; biraz zor anlıyorum!

Emel Aygören Şen 
 19.02.2008 15:50
Cevap :
kadının ve adamın düşüncelerini ayrı ayrı belirtmeye çalışmıştım.Yer değiştirmesi gerekmiyor bence.Sevgiler  19.02.2008 16:43
 

Tatil ha ne güzel olurdu (benim için tabi) merakla bekliyorum devamını. sevgiler

Meral Yağcıoğlu 
 19.02.2008 9:42
Cevap :
Çok güzel bir tatil olmayacak gibi onlar için.Sevgiler.  19.02.2008 16:44
 

Sonrası?

yeşilsoğan 
 17.02.2008 22:24
Cevap :
.... devamı olacak...  18.02.2008 20:08
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 265
Toplam yorum
: 1206
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 639
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

1974 İstanbul doğumluyum. Yüksekokul mezunuyum. Bursa'da yaşıyorum. Her zaman yazıp defterler, aj..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster