Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '11

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
212
 

Sevgi çıplak kalabilmektir

Yaşadığımız zaman dilimlerinde birçok şeye kutsallık yüklemişizdir. Kutsadığımız her şey aslında anlayamadığımız, anlayamadığımız içinde korkumuzdan kutsayıp dondurduğumuz şeylerdir.

Bir şey ilgi alanınıza girdi ise onu anlamaya çalışırsınız. Anlamaya başladıkça yaklaşmaya başlarsınız. Yaklaştıkça sevmeye başlarsınız. Sevdikçe sizde ona benzeyen birçok özellik keşfedersiniz.

Sevginin olduğu yerde mahremiyet olmaz. Çünkü sevmek çırılçıplak kalabilme cesaretini gösterebilmektir. Sevdiğinizin hiçbir engele takılmadan sizde, sizinde onda  yansıyabilmesidir.

Eşlerimiz bize tekamül yolculuğunda büyük ivme kazandıran güçlerimizdir. Kendimizi görebileceğimiz en yakın ayna eşlerimizdir. Kendinizi net olarak görebileceğiniz bir ayna arıyorsanız eşinizden daha net sizi gösterecek bir ayna bulamayacaksınız. Aslında ondan size yansıyan her hoş olmayan hareket ya da tavır sizde bulunan, olumsuz olan tavrın yansımasıdır. Siz kendiniz o noktada düzeldiğinizde, eşinizden size gelecek o sıkıntı kendiliğinden ortadan kalkacaktır.

Evlilik kutsallık yüklenecek bir mevhum değil, anlaşılıp tekamül yolculuğunda mut-luluğu yaşayacağımız CENNET’in adıdır. Onu kutsayanlar hep dünya cehenneminde yanıp kavrulan insanlardır. Kutsadığınız her şey kayıp hanenize yazılan ve öğrenmeniz gereken sınav sorularıdır. Bu soru tekamül sınavının en çetin sorularından biridir. Onu kutsayarak ve dondurarak sınıf atlamanız mümkün değildir. Ya cesaretle bu sınavın üzerine gidecek bu soruyu cevaplayacaksınız, ya da öğrenene kadar kendi cehenneminizde kendinizi yakacaksınız.

Aslında şikayet edecek hiçbir şey yoktur bu dünyada. Her şey bize, bizi anlatır ve aslında karşılaştığımız her şey muhakkak bize bizden bir şeyler gösterir. Bütün mesele ne kadar görüp ne kadar göremediğimizdedir. Anlaşılması gereken hayatı ne kadar farkındalıkla yaşayıp yaşayamadığımızdır.

Bize gönderilen eş, bize armağan edilen bir evlat, bizim için seçilen komşu ve bizim için seçilen iş arkadaşı ve hatta bahçemizde oynayan kedi köpek, omzumuza konan kelebek, her sabah bize merhaba diyen güneş hep bize, bir tarafımıza ayna tutan yansımalardır. Tekamül basamaklarını hızla çıkabilmemiz için bizim için hepsi özel seçilmişlerdir. Bize düşen bunlarda kendimizi ne kadar görebildiğimizdir.

Hayat denilen TEKAMÜL YOLCULUĞUNDA çok büyük bir şansımız var. Belki de Yüce yaratıcının bize geçtiği bir torpil bu. Çıkan her sorunun cevabı aynı zamanda yanı başında geliyor. Yapmamız gereken sadece onu görebilmektir. Buna BASİRET deniyor. Bütün sorun bu cevabı hangi aralıklarla görebildiğimizdir. Bu cevabı bulma süresini ne kadar kısa tutarsak o kadar başarılı oluyoruz demektir tekamül yolculuğunda..

YOLCULUĞUNUZ HAKİKAT GÜNEŞİNİN IŞIĞI ALTINDA GEÇSİN

 Sevgiyle mutlu yaşayın.

SadeceMİM/Mehmet TEKECİ

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 497
Kayıt tarihi
: 22.06.11
 
 

11.12.1965 yılında Batı Karadeniz'in güzel illerinden biri olan Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde doğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster