Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Nisan '14

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
539
 

Sevgiliye...

Sevgiliye...
 

Bunlar sana söyleyemediğim ya da söylemeye cesaret edemediklerim.

Hani diyor ya şarkı: “Ansızın hayatıma giriyorsun, varlığınla beni şımartıyorsun. Mucizeler yaratıp kahramanım oluyorsun.”. Galiba doğru söz bu "kahramanım". İşte sende benim duygusal kahramanımdın ansızın gelen, beklenmedik, bir anda gelen.Bana varlığımın manasını hissettiren, kendimi kendime keşfettiren…Yeryüzündeki birçok insan gibi, hayatı bir yerlerinden yakalamaya çalışırken, hayata kendimce bir şeyler katmayı öğreten… Güç veren,tökezlerken kalkmayı, pes ederken yeniden başlamayı düşündüren… Severken sevilmenin hazzını hissettiren ve koşulsuz, sınırsız sevgiyle cesaret denen o ilahi duyguyu öğreten ya da öğrenmemi dileyen… Duygulara, aşka koşayım derken mantığına söz geçiremeyen. Gemiler yanmalı mı, yanmamalı mı diye diye ne gemileri yakabilen ne de köprüleri atabilen… Başkalarının mutsuzluğu üzerine, mutluluk olmayacağını çok iyi bilen, hiç kimsenin mutsuzluğuna sebebiyet vermek istemeyen ben, şimdi kendi mutsuzluğumu yaşıyorum. Hani nerede başlangıçların deli cesareti aşka dair? Bu kadar mı karışır her şey birbirine? Bu kadar mı yüreksizleşir insan kendi sevgisizliğine? Mucizeler nerede kahramanım, yorgun musun, diyor şarkının devamı. Galiba bu defa ikimiz de yorgunuz. Bu defa yeniden başlamaya cesaretimiz yok. Duyguların sonbaharı artık. Yeniden ilkbahar, ah yeniden ilkbahar olabilir mi? İşte sana söylemeye çalışıp söylemediklerimin bazıları bunlar. Seninle yazarak konuşmak en kolay yol benim için. Yüzüne, gözlerine bakacak cesaretim yok, yeniden başlamaya hiç cesaretim yok. Ama yüzüm olmasa bile yüreğime dokunduğun için, beni sevdiğin için, bana sevmeyi öğrettiğin için... Sana sevgili, sana... Binlerce teşekkür ederim.

 

“Çok istediğin olur diyenler neden yalan söylüyorsunuz. İstediğim bir tek o, imkânsızı zorluyorum ve elimdeki zamanı bitiriyorum. Hâlâ umut yok.

***

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, Başkasının bahçesinde esaret gülü olmaktansa kendi dalımızda esir olmaktan iyidir. Pişmanlık olmaz. Duygularımız aklımızın önüne geçiyorsa pişmanlık sonucu muhakkaktır. Hoşçakalın

haci nazli 
 01.05.2014 23:00
 

hep içinde olsa da o bi yerlerde...ulaşılsa da büyüsü bozulur aşkın...güzel dökülmüş aşka...kutlarım Selma hanım...

Gülden Işık 
 27.04.2014 0:03
Cevap :
Teşekkür ederim Gülden hanım zaman ayırıp değerlendirme yaptığınız için.Sevgimle  30.04.2014 19:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 159
Kayıt tarihi
: 24.12.11
 
 

1965 Zonguldak doğumlu ve halen Zonguldak'ta yaşamaktayım.Yazarım ve çeşitli platformlarda sunucu..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster