Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '07

 
Kategori
Müzik
 

Sezen...

Sezen...
 

Eskimiş bir yılın hüznünü yeni bir yılın sevinciyle takas etmek lazımdı; ekranda herşey birbirinin nakaratıyken yılbaşı gecesi TRT'de Sezen AKSU'yu gördüm.

O'nun soluğunun değdiği her şarkıda adamakılllı sevmeler var hem de en afillisinden; ya kanatır ya oynatır. Kararsız değil hiçbir şarkısı.

Deniz kadar dingin o kadar dalgalı... Ortalama olmayan bir ahengi tutturmuş da ; avazı çıktığı kadar çağlıyor gürül gürül.

Dinlerken yıllar öncesinden belleğinin unutmaya yüz tuttuğu o sevgili çıkagelir şöyle bir titretir o acemi sevgide sınanmış bu yüreği.Belli ki unutmamışsın; hatırlatır.

Şimdi hiçbir sevda karası adamakıllı durmuyorsa üstünde; belki 'Sarı odalardan'...

Dibine kadar battığın hüzne bir sırdaştır o nağmeler.Bazen sadece onları alırsın yanıbaşına.Daha ötesi olmaz dediğin anda koyarsın bir 'İstanbul İstanbul olalı..'' Kendini bırakıp da varmış dersin.

Belki de hep birbirinin tekrarı olan sahneleri oynadığımız şu gökubbe altında insan yüreğinin haritasını o şarkılarda eline tutuşturulmuş bulur.Dinledikçe yanar yandıkça dinlersin.

İçinde dibe çöktüğünü sandığın neyse şöyle bir bulandırır 'Şarkı Söylemek lazım'' anlarsın.

Söz ağızdan ahenksiz çıktı mı yüzüne bakmazsın belki; ama bamteline basarsa o vakit kaçamaz kalırsın.

Nasıl da anlar halden; o yoldan sen giderken, o çoktan geçmiş gibi.Düşmüş hallerine, aşık hallerine, sevmiş de kavuşamamış hallerine.... ''farkındayım ''der.

Çok yaşa sen Sezen...

 
Toplam blog
: 80
: 1644
Kayıt tarihi
: 02.12.06
 
 

..