Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Şubat '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
26105
 

Tecavüz rezaletleri

Tecavüz rezaletleri
 

Sinir bozan hayrete düşüren ve umarsızca izlemek zorunda olduğum, gördüğüm, duyduğum olaylar paslı zincir halkaları gibi bir bir ucuna eklenmekte. Olayları çaresizce seyirci koltuğundan izlemek canımı yakıyor ve de kadınlık-insanlık onuruma dokunuyor.

Film senaryolarına sığmayacak aile dramları ve insan manzaralarının  boyutları sınırı çoktan aşmış durumda. Yazılı ve görsel basından  izleyerek tanık olduğumuz ve hayretler içerisinde kaldığım(ız) sahneler filmlere konu olsa dehşet filmi olarak izlenirdi sanırım.

Şöyle kısaca yaptığım araştırma ve eskiden beri kulağımda kalan bilgiler doğrultusunda; naturası gereği ve kendi nesilinin güdülenmesinin dışına çıkıp sapıkça davranarak, abuk subuk haberlere konu olan hayvan cinsel olayları görmedim duymadım. Yaradan tarafından doğaları gereği, hangi ayda, hangi dönemde çiftleşmeleri gerekiyorsa o dönemde çiftleşip, sonrasında da yaradılışlarının doğal seyrini izliyor hayvan türleri.

Onlar bile insan!!! dan çok daha kaliteli yapıyor bu çitleşme işini, örselemeden, incitmeden,  saldırmadan, tecavüz etmeden...

Hiç duydunuz mu veya bir duyan-bilenden dinlediniz mi, bir hayvanın tecavüz olayını? Bir köpek bir kediye saldırdı, tecavüz etti veya bir aslan bir ceylana tecavüz etti, en ilginci de şu olurdu sanırım dağdan odun taşımaktan gelirken bir eşek bir adama tecavüz etti!!!

Ben duymadım bilmiyorum.

Acaba örtünmedikleri için mi tahrik etmiyorler birbirlerini, tahrik etmedikleri için de doğaları dışına çıkmadan yapıyorlar bu çiftleşme işini. Örtünmek çözümse ve ülkemizin yarısından fazlasını örtülü kabul edersek, neden hala bu akılalmaz olayların ardı arkası kesilmiyor?

Hala ayıplar sadece yorgan altında ise bütün  bu su yüzüne çıkan insanlık ayıpları neyin nesi?

Hergün birbirinden dehşet verici tecavüz ve saldırı olayları birbirini izlemekte.

Dün Sincan'da açığa çıkan bir ağabeyin üç kız kardeşine tecavüz etmesi olayını sosyolojik ve  psikolojik açıdan incelemeye alırsak nasıl açıklayabiliriz? Sonrasında işin hukuksal boyutu da var tabii, yargının hoşgörüsü, yasalar ve uygulanan cezaların caydırıcılığı anlamında. Bu olayların yaygınlaşması örnek teşkil etmesi, bilinç altı özenme, örnek alma durumlarında medyanın da etkisi tartışılmaz boyutta. Önce yadırgayarak, sonra normal karşılayarak sonrasında da bizzat uygulayan medyadik vatandaş tipleriyle doldu  heryer. Pekçok Behlül pekçok Cemil var ortalıkta. Ensest ilişkileri tecavüzler haberlerini  yazmak için üçüncü sayfalarda yer kalmadı.

Cinselik tabulaştımaya devam edilirse, yasaklar, ayıplar günahlar hala kadın bedeni üzerine senaryolaştırılıyorsa biz bu filmleri daha çok izler daha çok hayretler içerisinde kalırız.

Bir hayvan kadar olamadıktan sonra insan olmak neye yarar?

İnsanlık bunun neresinde?

 Bir örnek...(Alıntıdır)

Köpeklerde çiftleşme...

Proöstrüs: Bu dönem köpekler için cinsel aktivitenin başlangıç dönemidir. Kanlı bir akıntı gelir. Erkek için çekicidirler ancak henüz çiftleşmeyi kabul etmezler. İlk kanamanın görülmesinden köpeğin çiftleşmeye kabulüne kadar olup ortalama 9 (2-22) gün sürer.

2) Östrüs: Bu dönem dişi köpeğin çiftleşmeyi kabul etmesi ile başlar, ortalama 9 (2-20) gün sürer. Çiftleşme için aktif olarak erkeği arar. Feromon salgısı bu zamanda en yüksek seviyededir. Köpekler evden ayrılarak sokağa giderler. Kanlı akıntı 3 gün kadar daha devam edebilir. Rengi giderek açılır. Yumurtlama genellikle bu dönemin başlangıcından sonraki 5 gün içinde olur.

3) Metöstrüs (Diöstrüs): Bu dönem dişi köpeğin hala erkek için çekici olmasına rağmen, çiftleşmeyi kabul etmemesiyle başlar. Ortalama 65 (55-90) gün kadar sürer.

4) Anöstrüs: Diöstrüsü biten dişi köpek herhangi bir belirti göstermeden bu döneme girer. Bu safha cinsel dinlenme dönemidir. Bu dönemin uzunluğu, köpeğin iki östrüs aralığına bağlı olarak değişir ve ortalama 120 (40-270) gün sürer. Bu süre ırka ve bireye göre çok değişkendir.

Bu  hayvan çiftleşme  örnekleri çoğaltılabilir

 N.Dilruba Örs 2012 Bilecik

Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Güzide basınımız bu tür rezil ilişkileri malesef,flaş haber olarak birinci sayfadan verir.Magazin proğramları ile çarpık ve karmaşık ilişkiler güzel bir şeymiş gibi gösterilir ise;gel sen ondan sonra cahil gencin ne yaptığını sorgula.

mustafa bodur 
 11.05.2012 16:28
Cevap :
İnanın kim sorgulanmalı kim yadırganmalı ben de şaşırdım artık, ama bu tür olayların haberleri bile artık canımı yakıyor.Teşekkürler ilginize, hoşgelmişsiniz...  11.05.2012 20:35
 

Bu gibi olaylarda siz ne kadar ceza vermeye insanları caydırmaya çalışsanızda faydasız. Bir şeyler tabu olmaya devam ettiği sürece bunun önüne geçilemez. Yüreginize sağlık

umutheart 
 10.05.2012 12:47
Cevap :
Bencede tabulaştırmak en büyük etken, haklısınız.Teşekkürler ilginize, selamlar.  10.05.2012 22:18
 

montaigne'in bir sözünü hatırlattı bana bu makale. diyor ki filozof; " insan öldürmek için açık alanlarda binlerce insanın karşısına çıkarız d; üretmek istediğimizde, yanlız başımıza bir odadayken bile üzerimize kalın kalın yorganlar örteriz."

yusuf dal 
 16.04.2012 22:39
Cevap :
Ne kadar güzel bir söz, duymmaıştım, sayenizde öğrendim.Teşekkülrler, anlamlı yorumunuzdan dolayı, saygılar...  17.04.2012 2:39
 

Allah korusun demekten başka bişey yapamıyoruz ne yazıkki!!!

banu kayhan 
 06.04.2012 0:41
Cevap :
Kesinlikle önce Allah korusun...  08.04.2012 16:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 153
Toplam yorum
: 899
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 1572
Kayıt tarihi
: 18.12.08
 
 

Yaşamayı seven, yaşamı dürüst ve içten yaşayan, evi, eşi ve iki yavrusunun annesi... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster