Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Yaşam Koçu Oya Özer

http://blog.milliyet.com.tr/oyaozer

18 Aralık '17

 
Kategori
Psikoloji
 

Tek Sorunumuz Cinsellik

Bir kadını ve bir erkeği bir araya getiren en önemli paylaşım cinsel birlikteliktir. Çoğu kez cinsel problemler, evliliklerin bile sona ermesine  neden olur ki işte belki de bu sona gelmeden, görmezden geldiğimiz ve konuşmaktan kaçtığımız cinsel sorunların  çözülmesiyle kendimizle ve  partnerimizle  daha mutlu ilişkilerimiz olabilir.

İlk cinsel deneyimde  yaşanan  sorunlar  bazen ömür boyu cinsel birleşmeden korkmaya ve cinsel problemlere neden olabilir. Çoğu kez kulaktan duyma bilgiler, ilk cinsel deneyimlerin hüsranı, kadının ve erkeğin  bedenini tanımamasından kaynaklanan nedenlerle sonraki süreçlerde cinsel soğukluk, vaginusmus, erken boşalma, penis boyu takıntısı, ereksiyon bozukluğu gibi cinsel  problemlerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bilindiği üzere cinsel problemlerin çoğu psikolojiktir ve bilinçaltındaki karmaşaların bir sonucudur. Rakam vermek gerekirse:
Erken boşalma vakalarının %90’ı
Cinsel soğukluk vakalarının %80’i
İktidarsızlık vakalarının %40’ı
Vaginusmus vakalarının %90 nı bilinçaltı kaynaklıdır.


Bazı kadınların yaşadığı  en büyük cinsel sorunlardan biri olan  vaginusmus, bazen fiziksel hiçbir neden olmamasına rağmen tamamen bilinçaltındaki korku ve kaygıyla bedensel bir kasılmanın sonucu olarak ortaya çıkabilir. Bu kasılma tamamen kadının kontrolü dışındadır. Korku ve kaygıyla ortaya çıkan vaginusmus, tedavi edilmediğinde başka psikolojik hastalıklara neden olmaktadır.

Bazı erkeklerde görülen erken boşalma, sertleşme bozukluğu, iktidarsızlık gibi cinsel sorunlar da yine çiftler arasında problemlere ve çiftlerin birbirlerinden uzaklaşmalarına neden olmaktadır. Fiziksel nedenlerin dışında yine erkeklerdeki cinsel problemlerin çoğu psikolojik ve bilinçaltına yerleşen cinsellikle ya da erkek kimliğinin kabulündeki korku ve kaygıların sonucunda ortaya çıkan  stresten kaynaklanan problemlerdir.

Bilinçaltındaki olumsuz duygu ve düşüncelere sonucu, strese bağlı bu problemlerin çözümü yerine kişilerin alkol, sigara ya da başka partnerlere yönelmeleri sorunları daha da içinden çıkılmaz bir hale getirmektedir.

Daha fazla geç kalmadan en iyi çözüm kişilerin görmezden geldiği sorunlarını kabul ederek probleme neden olan  bilinçaltındaki olumsuz kayıtlarını, duygu ve düşüncelerini dönüştürmeye izin vermeleri en sağlıklı çözüm olacaktır.

Günümüzde artık çok daha kolay sonuçlar veren  hipnoz, regresyon, nlp, eft gibi  farklı bilinçaltına yönelik çözümsel tekniklerle, yaşadığınız cinsel problemlerle, ilişkilerinizi sonlandırmak yerine  daha güvenli ve keyifli cinsel hazlar yaşabilir ve daha mutlu kişiler olabilirsiniz.  

OYA ÖZER
Yaşam Koçu&Bilinçaltı Dönüşüm Terapisti

 
Toplam blog
: 32
: 159
Kayıt tarihi
: 01.11.14
 
 

YAŞAM KOÇU&BİLİNÇALTI DÖNÜŞÜM TERAPİSTİ1974 İstanbul doğumludur.  Kişisel gelişim  yolculuğu çocu..