Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '08

 
Kategori
Basketbol
Okunma Sayısı
277
 

Trabzonsporun Alpella ile evlenmesi

Trabzonsporun Alpella ile evlenmesi
 

Trabzonspor, Alpella’nın tüm haklarını almış ve bir basket takımı kuruyor.

Ben bu fikri daha önce aklımdan geçirmiştim . Bir şekilde yazmayı unutmuştum. Bu birleşme bence çok yararlı olacak. Trabzonspor başarılı olduğu 70’li yıllarda maçlar kazanırken taraftarının etkisi büyüktü. Avni Akere gelen takımların ayakları titiyordu. Bu baskı rakip takımı ürkütüyordu.

Bunun sonucunda ise şampiyonluklar geldi. Daha sonra seksenli yıllarda bir düşüş başladı. En iyi çıkışını 95 yılında yaptıktan sonra iki binili yıllarda da 2 defa ikinci olduktan sonra bir türlü şampiyonluğun yanından geçemedi.

Bu birleşme sadece Basketbol ile olmamalı. Voleybol ve diğer spor dallarıyla ilgili olsun. Baskette 2.ligde bulunan Alpella orada şampiyon olduktan sonra 1.lige çıkmayı planlıyor. Bence çok başarılı olurlar. Yeni takım diye bir sempati oluşur. Trabzonsporun seyircisi çok etkili baskı kurduğundan dolayı basketbolda ve diğer branşlarda da takımlar kuracağından şüphem yok.

Büyük ihtimalle başarılı olur. Rekabet ortamı gelişir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bütün spor dalları gibi bsketbol de altyapısı olan ortamlarda başarıda süreklilik bulur. Alpella bilindiği gibi uzun yıllardır Istanbul'da yatırım yapılan Ulker'in B takımıdır. Bu yapıyı Trabzon'a götürmek ve o ortamda başarıyı bulmak ve sürekliliği yakalamak için Trabzon'da basketbol altyapısının olması ve kaynak olarak uzun boylu çocuklar gereklidir. Basketbolde sürekli başarıyı yakalayan Litvanya ve Baltık ülkeleri, eski Yugoslavya Cumhuriyetleri söylediğim sözlerin anlaşılması için en iyi örneklerdir. Ben bu yüzden projeyi desteklemiyorum.Türkiye'de basketbolcü olmuş çocukların soy ağacına bir bakın,mutlaka Balkan göçmenliği bulursunuz. Bunlar da Bursa, İzmir,Istanbul'a yerleştiklerinden bu illerimiz basketbolde başarılıdırlar.

memom 
 21.07.2008 15:57
Cevap :
Bir anlık başarı olmaz. Uzun süre birlikte oynasınlar başarı gelir. Biraz sabır ister bu iş. Uzun vadeli gerekir yani.  21.07.2008 22:59
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 383
Toplam yorum
: 345
Toplam mesaj
: 61
Ort. okunma sayısı
: 743
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

Eskiden Ergin (yengeç dansı) rumuzuyla yazardım. . Doğruyum, çalışkanım Fenerliyim.   @Ergin Fene..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster