Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Ekim '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
414
 

Türbanlı yolun sonu AB 'nin solu

Türbanlı yolun sonu AB 'nin solu
 

Türkiye yıllardır AB yolunda müzakerelere katılan ve her defasında problemlerle karşılaşan en büyük problemlerden biri de türban yasası olarak görülen naif bir ülkedir. Bu ülkeyi çileden çıkaran işe AB birliğinin uyum süreçidir. Bu süreç Türkiye'deki bazı insanların gelenekleri ve görenekleriyle uyumsuzluk göştermektedir. Bunun en büyük örneği de türban oluşturuyor. Çünkü Türban Türkiye'nin geleneksel bir giysisidir. Türk kadınlarına da çok yakışan bir aksesuardır. Hal böyle iken AB'nin uyum süreçinde bunu bunu kaldırmak olanaksızıdır. Önemli olan AB'nin bunu sindirerek kabul etmesidir. Bu en büyük erdemliktir. Diğer taraftan buna karşı çıkmaya devam ederse AB'nin ne denli gerici bir topluluktan oluştuğunun kanışına varıçağız. Çünkü bin yıllık bir geleneği kalkıp bir anda silip atmak olanaksızdır. Ayrıca bir toplumu taktiği örtüye göre değil de o örtünün altındaki değerlere ve köklü tarihe göre değerlendirmek gerekir. Türkiye sonunda Türbanı AB'ye kabul ettirerek tam üyeliik hakkı kazancak bundan kimsesin hiç bir kuşkusu olmaması gerekir. Çünkü Türkiye için gelenek ve görenekler bir AB çöplüğünden daha değerlidir bu yüzden kimsenin hiç bir kuşkusu olmasın bundan. '' Türbanlı Yolun Sonu AB'nin soludur''. Evet sonunda Türkiye üstünlüğü kabul ettirecektir ve Türban bütün AB ülkelerinin bağımsızlık sembolü olacarak tarihteki yerini alacaktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Türban Türkiye' nin geleneksel giysisi değildir. Son 5-10 yılda türemiştir. Bizim geleneklerimizde ve bu gün anadoluda yaygın olan başörtüsü türbanla uzaktan yakından alakalı değildir. AB ise türbana karşı hiçbir tutum sergilememktedir. AB nin amacı Türkiye yi yanlarına almak değildir "karşılarına almamaktır" Türkiye üstünlüğünü çoktan kabul ettirmiş bir ülkedir, nefret etseler de bizden vazgeçemedikleri bunun en somut göstergesidir. Tarihteki yerimize gelince 1000 yıldır fazlasıyla mevcuttur.

sedataydın 
 23.10.2007 1:20
 

Türban Türkiye'nin gelensel giysisi değildir.Demekki siz Türkiye'yi daha iyi tanıyamamışsınız.Nedense son zamanlarda ülkemize gelen yabancı uyruklu öğrenciler şiddetli olarak türbanın savunucusu olmuşlar.Türbanla ülkemin üstünlüğü kabul edilecekse bırak edilmesin!!

selamın aleyküm :) 
 23.10.2007 0:53
 

türban Türkiye'nin geleneksel bir giysisi değildir.Demekki siz daha Türkiye'yi tanımıyorsunuz!!

selamın aleyküm :) 
 23.10.2007 0:45
 

türk kültüründen değildir. Gelenk filan da değildir. Başörtüsüdür o bahsettiğiniz, akesuar gibi kullanılandır. Renginden tutun da bağlanış ve iğnelenişinin yöntemine kadar özel detayları olan ise türbandır. Ve kesinlikle Türk kültürüyle alakası yoktur. Müslüman olmamızdan dolayı ülkemizde yaygındır, o kadar. eğer dediğiniz gibi gelenek filan olsaydı bende de sizde de onda da olurdu. Bizi geçtim nenelerimizde, onların nenelerinde olurdu. Saygılar...

UygarHyt 
 23.10.2007 0:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 775
Kayıt tarihi
: 27.03.07
 
 

Ben İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları 1.sınıf öğrencisiyim. Rum kökenli ve gele..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster