Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '08

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
655
 

Türkiye’de bir ilk: Alo Ödev hattı

Türkiye’de bir ilk: Alo Ödev hattı
 

Temelli’ye bağlı Malıköy’de bulunan, Malıköy Elektrik Santrali İlköğretim Okulu ülke çapında bir ilke imza attı. Taşımalı eğitim yapılan okulda, 1 Ocak 2008 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanan ‘Alo Ödev Hattı’ velilerin çocuklarının okuldaki durum takiplerini yapmaları açısından farklı bir proje özelliği taşıyor.

Türkiye’de bir ilk olan ‘Alo Ödev Hattı’nın bir gereklilikten kaynaklı olarak hayata geçirildiğini ifade eden Okul Müdürü Haluk Ateşer, veli toplantılarında ailelerin çocuklarının

‘Ödev yok’ diyerek derslerini boşladıklarını dile getirdiklerini söyledi. Ailelerin çocuklarının takiplerini eksiksiz yapmaları konusunda bir telefon hattı oluşturduklarını söyleyen Ateşer, telefonla ailelerin hatta öğrencilerin bile o günkü ödevlerini öğrenebildiklerini belirtti.

‘Alo Ödev Hattı’nın Ankara’daki bazı okullar tarafından da ilgi gördüğünü ifade eden Okul Müdürü Haluk Ateşer; “Türkiye’de bir ilke imza atmanın ve faydalı bir işe öncülük etmenin gururunu taşıyoruz. Yeni yıla yepyeni bir projeyle başladık. Veliler de dahil öğrenciler bile bu hat sayesinde telefon aracılığıyla ödevlerini sağlıklı bir şekilde öğrenme fırsatı kazandı. Şu anda 6.,7. ve 8. sınıflar için uygulanan proje 1 ay sonrasında 2.,3.,4. ve 5. sınıfları da kapsayacak.” Şeklinde açıklamada bulundu.

Teknolojinin sınırlarını zorluyorlar

İlköğretim Okul Müdürü Haluk Ateşer; okulda internet kullanımının bulunduğunu, velilerin okuldan faks çekme, dijital fotoğraf aktarma hatta uzaktaki yakınlarıyla görüntülü konuşma yapabileceklerini belirtti. Öte yandan okuldaki tüm sınıflarda televizyon ve DVD player destekli konu anlatımlarının yapıldığını söyleyen Ateşer, projeksiyon cihazıyla zaman zaman öğrenci velilere sinema gösterileri yaptıklarının da altını çizdi. Haluk Ateşer son olarak; “öğrencilerimizin ve velilerimizin dertlerine derman olmak bizim görevimiz. Bu bilinçle yaptığımız tüm işlerde titiz çalışıyoruz. Ayrıca ‘Alo Ödev Hattı’ ile de ülkede bir ilk olmanın gururunu taşıyoruz” şeklinde konuştu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 44
Toplam yorum
: 75
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 1849
Kayıt tarihi
: 27.07.07
 
 

Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, Basın-Yayın Bölümü mezunudur.        ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster