Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Temmuz '11

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1033
 

Türkiye süper güç olma yolunda...

Türkiye süper güç olma yolunda...
 

Yıldızımız parlamaya devam edecek


Türkiye'nin yıldızı daha da parlıyacak. 

Şu anda dünya genelinde beklenen ekonomik kriz beklentilerinin Türkiye'yi de etkiyebileceği, bu yüzden herkesin, harcamalarında daha dikkatli olup, tasarruf yapılmasının gereği DEVLETLÜLER tarafından devamlı dillendirilmeye devam ediledursun; önceki krizi nasıl, ''teğet geçerek'' (!) atlattıksa, gelecek olan bütün kizlerin de üstesinden geleceğimize inanıyorum ben!.. 

Zenginler cepleri Dolar ve Euro'larla dolduğu için; emekli, işçi, memu, köylü, kentli vs...vs...herkes, de, ''istikrar devam etsin'' (!) diye memnun... 

Bunun için de Ak Parti % 50 oyla tekrar iktidar... 

Türkiyeden bakınca kısaca böyle özetlemek mümkün. 

Fatih Altaylı'nın bugünkü HaberTürk'te çıkan yazısında; ''...işler böyle giderse, seneye kalmaz, AB kapımıza gelip; 'Allah aşkına gelin' diyecek.'' (habertürk21.07.2011, perşembe) dedikten sonra da; ''Son cümlemi bilerek ve inanarak yazdım. Son dönemde tüm yurtdışı gezilerimde gördüğüm yaşadığım bir gerçek var. Eskiden Tük pasoportuna iğrenerek bakan Avrupalı pasaport polisleri bile artık daha bir saygılı, daha bir düzgün davranır oldular. Aynı tavırsokakta bile hissediliyor. Türkiye büyüdükçe, güçlendikçesaygı artıyor.'' diyerek yazısını bitirmiş. 

Sağlık ve Muhabbetle 

Bektaş Azizoğlu
21.07.2011, perşembe
İSTANBUL
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Aziz bey serzenişmiş meğer...Ben de ciddi ciddi övüyorsunuz sandım.Fatih Altaylı'nın durduğu yerde Türkiye güzeldir elbette.Sayın Altaylı o satırları gelsin bizim mahallede yazsın bakalım AB ye mi gideceğiz yoksa Arabistana.Bengaldeşe mi?

Kerim Korkut 
 23.07.2011 6:00
Cevap :
Elbette sizin mahallenizin ne dediği de mühim Kerim Bey; benim de ne demek istediğim belli ama Millet te daha çok yakın zamanda ne demek istediğini aççık seççik ortaya koymuştu zâten. Ona, hep birlikte saygı duymaktan başka çâremiz de yok mâlesef...(bektas_azizoglu@hotmail.com)  23.07.2011 21:02
 

Yazınızın başlığını okuyunca gülmeye başladım.Siz herhalde başka bir ülkeden bahsediyorsunuz.

Kerim Korkut 
 23.07.2011 5:55
Cevap :
Allah ağlatmasın Kerim Bey!..:) (bektas_azizoglu@hotmail.com]  23.07.2011 20:42
 

Değerli Bektaş Azizoğlu, Hepimizin gönlünden geçen, ülkemizin çağın büyük devletlerinin çizgisinde yer almasıdır. Ancak, dünya ve kendi gerçeklerimizi de görmek durumundayız. Dünyanın gerçeği, tek bir süper gücün artık fazlaca bir anlam ifade etmediği; ülke gerçeğimiz de, bilgi ve yüksek teknoloji üretemememizdir. Bu diğer ifadesi ile hammadde ihraç ederek (ve işlenmiş ürün alarak) bu borç batağından kurtulamayacağımızdır. Bizdeki iyileşmenin altında, ABD'nin bölgemizde bize olan (sinerjiden doğan) ihtiyacı, desteği vardır. Ordumuzun NATO; ekonomimizde dolaylı da olsa Dünya bankasının ilgi alanında olduğu gerçeği hatırlanmalıdır. Coğrafyamızın bize bahşettiği imkanların paraya dönüşmesi, ancak bilgi-yüksek teknoloji üretmemizle mümkündür. Açık ifadesi ile, şu anda yılda okunan kitap sayımız; 20 milyondan, en az 400 milyona yükselmelidir. Değilse, sinerji (ortaklık) ile büyür, ortaklık bittiğinde de (çoğu zaman olduğu gibi) ortada kalırız. Sağlıcakla kalınız.

Canmehmet 
 22.07.2011 10:04
Cevap :
Değerli Canmehmet; hayırlısı olur İnşâAllah, ne diyeyim...(bektas_azizoglu@hotmail.com)  23.07.2011 20:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 579
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster