Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Temmuz '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
970
 

Ucu nereye varırsa varsın, Ergenekon soruşturulmalı...

Ucu nereye varırsa varsın, Ergenekon soruşturulmalı...
 

Her şey, ortaya çıksın...


Ortalık, tekrar toz-duman...

Bir yıl kadar önce başlayan Ergenekon Operasyonları, Türkiye'de olduğu gibi Dünyada da büyük yankı uyandırmış!..

Bence, dünyada uyandırdığı yankı hiç mühim değil.

Demokrasisi oturmuş ülkelerde bu tip olayların yaşanması mümkün değil.

Bırakın darbe teşebbüsünde bulunmayı, darbeleri savunmak bile, bir Demokratik Hukuk Devleti'nde suç olmanın yanında, kanunlarla en ağır bir şekilde cezalandırılmalı.

Batı devletlerinin çoğunda bu böyle.

Artık bizim ülkemizde de, darbecilere mutlakâ hesap sorulmalı ve ağır cezâlar verilmeli...

İşte bu Ergenekon soruşturmaları, ucu nereye varırsa varsın, mutlaka cesâretle tâkip edilmeli...

Gözbebeğimiz olan güvenlik güçlerimizin ve değerli savcılarımızın, işlerine, hiç bir zaman hissiyatlarını karıştırmadan bunu yapacaklarına gönülden inanıyorum...

Bu, Türkiye'mizin aydınlık geleceğinin habercisidir...

Bu, tam demokratik Türkiye'nin temeltaşlarıdır...

Birileri bundan hoşlanmasalar da, aydınlık geleceğimizin yarınları; DARBE ve DARBECİLİK DÜŞÜNCELERİNİ ortadan kaldırmakla daha da aydınlanacaktır.

O zaman, böyle bir ülkede iktidarlar; yaptıklarına ve yapamadıklarına göre değerlendirilecek, belki de artık; hep sağ iktidarlar değil de, sol iktidarlar da hizmet etme imkânı bulacak bu ülkede...

Kimbilir?!..

Hadi bakalım hayırlısı!..

Sağlık ve Muhabbetle...

Bektaş Azizoğlu
02.07.2008, çarşamba
Üsküdar-İSTANBUL

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

ergenekonun sonuna kadar gidilsin diyenlere bakınca karşımda abd ve ab emperyalistlerini, ve onun yerli işbirlikçilerini görüyorum.Şunu söyleseydin hak verirdim; Türkiyemde bu güne kadar katledilmiş, Atatürkçü, ulusalcı, milliyetçi, devrimci aydınların katlinden sorumlu Gladyo'nun peşinden gidilsin.Önemli olan bu.Okumayı sevmen çok güzel.Aydınlık dergisini aldın mı hiç.Bir bak bakalım dergiye senin söylemek istediklerinle arabda ne fark var.

Aykut Özel 
 13.07.2008 18:14
 

Hala darbe çağrısı yapanlar, darbe peşinde olanları görmek ne kadar acı. Bir insanın darbe istemesi kendine saygısı olmaması demektir.Kendi kendine yönetemeyeceğine inanıyor,demokrasiye layık olmadığını düşünüyor ve birileri tarafından güdülmek istiyor. İnsan olan bunu istemez. 12 eylül darbesinden de mi ders almadık. 12 eylül sadece sola darbe vurdu,ezdi. Dinciler ve pkk o dönemde gelişti. Bunu görmemek için kör olmak gerek..

serdar genç 
 07.07.2008 18:13
 

Evet, sonuna kadar soruşturulmalı, ama insan haklarına ve hukuk standartlarına uyumlu bir şekilde. Partisi kapatılma tehlikesine giren AKP, Ergenekon'u karşıt görüşlüler, özellikle de aydın görüşlüler ve Atatürkçüler üzerinde bir baskı aracı olarak kullanmaya başladı. Tıpkı orta çağın Engizisyon mahkemeleri gibi. Ortada somut bir iddianame olmadan insanlar tutuklanıyor, sonra soruşturma sırasında bir suç yakıştırmaya uğraşılıyor. Engizisyon mahkemelerine olan benzerlik şaşırtıcı. Olabilir, birkaç albay bir araya gelip darbe komploları kurmuş olabilir. Ama AKP bundan yararlanıp işi muhalefet görüşler üzerinde baskı kurmaya dönüştürüyor, üstelikte denenmiş ve başarılı olmuş klasik dinci yöntemleriyle.

Mustafa Tümener 
 04.07.2008 13:52
 

Sayın Çömez şu an milletvekili olsa ve eski partisinden milletvekili olsa bu soruşturma ona dayanır mıydı?

Eşit Ağırlık 
 03.07.2008 9:32
Cevap :
Vallahi, işin orasını bilemiyorum Harun Bey Kardeşim. Eğer varsa şayet; sorgudakiler, AKP ve iktidarı içindeki işbirlikçilerini, açıklarlar. Zaten adamlar şu an sorgudalar...Ortada müthiş bir senaryo var ama o senaryonun oyuncuları, daha henüz tam net değil. Savcılar, mutlaka hassas davranacaklardır...Selamlar...  03.07.2008 14:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 345
Toplam yorum
: 234
Toplam mesaj
: 31
Ort. okunma sayısı
: 579
Kayıt tarihi
: 24.11.07
 
 

İlkokul'u Düzce'nin Gölyaka İlçesi, Açmaköy'ünde bitirdikten sonra, Ortaokul'u Gölyaka'da okuyup,..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster