Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Ekim '14

 
Kategori
Üniversitelinin Sesi
 

Üniversite ve Sosyal Hayat

Üniversite ve Sosyal Hayat
 

Aktif İnsan


Konumuz gayet açık ve görecelidir. Üniversite yıllarındaki sosyal hayatımız nasıldır?

Ben iki çeşit sosyal hayat görüyorum. Birincisi duyarlı, milletine faydalı, girişimci ve başarılı öğrencidir. Ben üniversite öğrencilerinin bu seçenekten yana olmasını kesinlikle isterim. Kendim de zaten bu yönde ilerlemeye çalışıyorum. Neyse biraz bahsedecek olursak, üniversite öğrencisi olan bizler boş boş vakit geçirmek yerine bu dünyaya kalıcı veya iz bırakan değerler bırakmaya gayret etsek fena olmaz mı? Son milenyumdaki bilimsel veya başka bir yönde öne çıkmış değerlerimizin azlığının kaynağı bence bu olmalı. Peki bu konu hakkında neler yapabiliriz? Örneğin, bir öğrenci kulübüne üye olmakla başlayabilirsiniz. Kendinizde göreceksiniz ki hem kendinize güveniniz artmaya başlayacak hem de bu baahsettiğimiz hayat yolunda ilerlemeye başlamış olacaksınız. Bundan sonrası zaten sizin elinizde. Ben bu olaylardan hiçbir şekilde zarar görmedim. Tabiki de hiçbir zaman bu olaylar derslerinizin önüne geçmemeli !

İkinci sosyal hayat ise gençliğinin sınırlarını zorlayan, sosyalliği sadece internet üzerinde bulan vs. öğrencidir. Tabiki de bu hayatta çok cazip gelmekte. Neden zevkimize düşkün olmayalım ki ?Yaşamak varken çalışmak niye? Kesinlikle bu hayata da önem vermek gerekiyor. Ama bencil bir şekilde değil ! Sorumluluklarımız çoğu şeyden önce gelmelidir.

Aslında bu yazıyı yazmamın amacı bu iki hayatı değerlendirip gençliğimiz üzerindeki hareketsizliği biraz hatırlatmaktı. Ama ne dersek diyelim "devlete kapağı atsam yeter", "ülkeyi ben mi kurtaracağım" mantığıyla bu ülke hiç bir yere gitmez benden söylemesi. Seçim sizin ... 

 
Toplam blog
: 6
: 5591
Kayıt tarihi
: 05.05.14
 
 

Maden Mühendisi - Meraklı - Sosyal - Gezgin ..