Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Aralık '14

 
Kategori
Yemek - Mutfak
 

Üşengeç Şef hayatımıza gireli 2 yıl olmuş dile kolay

Üşengeç Şef hayatımıza gireli 2 yıl olmuş dile kolay
 

Blogumun Değerli Takipçileri,
 

Öncelikle "Üşengeç Şef"e olan ilginiz için sizlere teşekkür ederim.

Bu blog öncelikle; sosyalliği seven, genelde kariyer odaklı olan ve yoğun günlük programı içinde, saatler sürecek yemekler yapmaya üşenerek, ağırlıkla dışarıda yemeyi ya da eve sipariş vermeyi tercih eden, ama arada sırada da olsa "sağlıklı, ekonomik ve lezzetli bir ev yemeği yapsam hiç de fena olmaz artık" diye içten içe düşünen, zaman, tecrübe ve heves yoksunu olan tüm Hanım ve Beylere; yeni evlilere, öğrencilere ve bekarlara yönelik... "Heh işte tam beni tarif ediyor" diyenler kaleyeeee mum diksiiin! :))


 

Yemek yapmayı hiç bilmeyen ya da sevmeyenlerden, "Üşengeç Şef'in adım adım resimli, kolay anlatımlı tariflerini, bi' cesaret deneyip, ev ahalisi veya misafirleri beğendikçe daha çok heveslendiklerine ve mutfakla aralarının ısınmaya başladığına" dair mesajlar alıp çok seviniyorum. Oleeeyyy!!!:)

Sizlerden gelen olumlu dönüşler ve her girdiğim ortamda artık "Üşengeç Şef"in tanınıyor ve seviliyor olması beni daha da motive ediyor ve iyi bir şeyler yaptığımı hissettiriyor. Yoksa eğer sizler bana söylemezseniz, nereden bileceğim yazdıklarımın bir işe yarayıp yaramadığını, değil mi ama? :) Özellikle öğrencilerden, bekar yaşayanlardan ve yeni evlilerden aldığım beğeni mesajlarıyla çocuklar gibi seviniyorum.

Geçenlerde birisi şöyle bir yorum bırakmıştı: "Siteniz de olmasa, aç kalacağız. Çok teşekkürler!" Valla okudum ve gözlerim yaşardı, ne diyeyim, duygusal insanım ben. Birilerine faydam oluyorsa, bi' nebze de olsa kalplere dokunabiliyorsam benden mutlusu yok! :)


 
A bu arada "Her gün-her gün evde yemek yenmez. Arada çıkalım biraz da sosyalleşelim" diyenleriniz için ise, bir fikir vermesi açısından, bizzat kendi deneyimlerimle edindiğim "Mekan İzlenimlerim"e yer veriyorum biliyorsunuz...

"Amaç, sadece mideyi değil, ruhu da beslemek" olduğuna göre, güncel hayatın içinde yer aldığım etkinliklerden, sinema, tiyatro, sosyal sorumluluk projeleri, gala, defile ve davetlerden renkli ve eğlenceli anlatımlarıma da; ana sayfadaki "Katıldığım Davetler" bölümü altından ulaşabilirsiniz.

Tam 2 yıl önce, yakın arkadaşlarımdan gelen ısrarlar üzerine başladığım "Üşengeç Şef" maceram, hastalıkta-sağlıkta, geceli-gündüzlü, dur durak bilmeden uğraş verdiğim ve karşılığında pek çok yeni dost ve okuyucu kazandığım, bir şekle dönüşüverdi. Ne mutlu bana :)

İşte ben de bu güzel vesileyle hem blogumun 2. yaş gününü hep birlikte kutlayalım, hem de Yeni Yıl coşkusunu beraberce yaşayalım diye sizlere, beğeneceğinizi umduğum keyifli hediyeler hazırladım. Detaylar için tıklayın.


 

Benimle yeni tanışanlarınız için de bir şeyler söylemem gerekirse, özetle Bu Blogda şunları bulacaksınız...

Hepsi kendi deneyimlerimle sabit, samimi, akıcı ve bol eğlenceli bir dille hazırlanmış olmak üzere;

Hiç yemek yapmayı bilmeyenlerin bile çok başarılı sonuçlar alıp, cesaretlenmesine vesile olacak adım adım fotoğraflı ve en basit şekliyle Yemek Tariflerim

Hiç bir "Gurme"lik iddiam olmadan Cafe, Restaurant ve Hotellerden Mekan İzlenimlerim

Günlük yaşantımdan paylaşımlar, Tatil, Alışveriş, Moda, Sağlık, Spor, Diyet gibi konularda Güncel Yazılarım

TV Sinema Tiyatro Müzik konusundaki paylaşımlarım 

Sergiler, Film Galaları, Tadımlar, Lansmanlar, Defileler, ve Workshoplar'dan izlenimlerime yer verdiğim Katıldığım Davetler

Bol keyif almanız dileğiyle,

Sevgilerimle :)
Üşengeç Şef

 
 
Toplam blog
: 230
: 5958
Kayıt tarihi
: 03.04.13
 
 

Öncelikle "Üşengeç Şef"e olan ilginiz için sizlere teşekkür ederim. "Şef" denilince aklınıza heme..