Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Aralık '13

 
Kategori
Doğal Tedaviler
Okunma Sayısı
100011
 

Vajinada kaşıntı oluşması-Vajinal Mantar

Vajinada kaşıntı oluşması-Vajinal Mantar
 

Vajinada Kaşıntı ve Vajinal Mantar


Vajinada Kaşıntı oluşması biz kadınlar için oldukça sık rastlanan ve rahatsız edici bir durumdur. Bu kaşıntı çoğu zaman huzursuzluk verecek seviyeye ulaşır ve bizi hayattan soğutur. Canımız hiç bir şey yapmak istemez, ne işe gitmek, ne eşimizle ne de çocuklarımızla ilgilenmek... Tam anlamıyla hayattan koparız ve vajinamızdaki kaşıntıya ve kızarıklığa odaklanırız.

Vajinada Kaşıntı Neden Meydana Gelir?

Vajinada kaşıntı oluşmasının bir çok nedeni olabilir fakat hastaların şikayetlerinden yola çıkarak en büyük, sık rastlanan nedeninin vajinal mantar enfeksiyonu olduğunu rahatça söyleyebilirim. Vajinada meydana gelen mantar yüzünden vajina içindeki pH dengesi bozulur ve vajina dengesi bozulduğu için de bakterilerin ve virüslerin vajina içinde üremesi ve orayı ele geçirmesi oldukça kolay bir hale gelir. Bu dengenin bozulmasındaki en büyük etken kandida ismi verilen mantar enfeksiyonudur ve bu enfeksiyon cinsel ilişki yoluyla da kolayca bulaşabilmektedir yani cinsel ilişkiye gireceğimiz erkek konusunda temkinli olmalıyız. Çünkü erkekte var olan bir mantar bizim vajinamıza da kolayca atlayabilir, bizi hasta edebilir.

Diğer önemli enfeksiyon türü ise vajinal trikomonas ismi verilen enfeksiyondur. Bu hastalık vajinada kaşıntı oluşmasına neden olur. Yeşil renkli iğrenç kokulu bir akıntının vajinadan salgılanmasını tetikler.

Tüm bunların haricinde menopoz sonrasında vajinadan sıvı salgılanımının azalmasıyla birlikte cinsel ilişkiye girdikçe o bölge tahriş olabilir, kaşıntıya sebep olabilir bunu da aklının bi köşesinde bulundur.

Vajinada oluşan kaşıntının geçmesi ilaçlarla ve aşağıda sana tavsiye edeceğim kitaptaki uygulamalarla birlikte en az bir kaç hafta süreceği için bu süre zarfında kaşıntı önleyici krem kullanmayı ve vajinal mantar konusunda yazılmış kitapları okumayı da ihmal etmemelisin çünkü ne kadar çok okur ve bilgilenirsen hastalığa bir çözüm yolu bulup iyileşmen o kadar kolaylaşır.

Vajinada Kaşıntı Oluşmasında Daha Az Rastlanan Nedenler

  •      Doğum kontrolü için kullanılan haplar
  •      Ciltte oluşan siğiller
  •      Kıl dibinde oluşan enfeksiyonlar
  •      Vajina kıllarının düzenli olarak kesilmemesi
  •      Yeterince temizlenmemek

Vajinada Kaşıntı Oluştuğunda Hastalık Nedeninin Ne Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Vajinal muayene sonucunda doktorun elde ettiği veriler oldukça önemlidir. Vajinadan gelen sıvının rengi, kokusu, vajina bölgesinde meydana gelen değişiklikler hastalığın teşhisinde bize yardımcı olacak en önemli göstergelerdir. Ciltte üzerinde oluşan renk değişimleri ve kaşıntı şiddetinin ne düzeyde olduğu da bizim için oldukça önemlidir.

Tüm bunların akabinde vajinal akıntı sıvısından bir örnek alınıp mikroskopta incelenir. Hastalık hakkında çok daha detaylı bilgiye ulaşılır. 

Vajinal Kaşıntıdan ve Vajinal Mantardan Kurtulmak İçin Neler Yapmalıyız?

Doktora gitme imkanın varsa doktora gitmelisin ve bundan utanmamalısın çünkü en doğru çözüm yolunu sana doktorlar verecektir. Eğer ki doktora gitmekten utanıyorsan veya doktora gidip de seni yıpratan vajinada kaşıntı ve vajinal mantar hastalıklarına bir çözüm bulamadıysan sana bu konuda çok etkili olduğu kanıtlanmış ve kitaptan öğrendiklerini doğru bir şekilde uygulayan kadın hastaların %97 sini iyileştirmiş bir kitap tavsiye edeceğim. 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 63278
Kayıt tarihi
: 14.12.13
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum aynı zamanda felsefe üzerine yüksek lisans yapıy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster