Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Nisan '22

 
Kategori
Kişisel Gelişim
 

Yansımalar

Merhaba, 
 
  Bu hafta yansımalar üzerine yazmak istedim. Aynaya baktığında gördüğün ve sana yansıyan, hayatındaki yansımalar...Sende ne varsa dışarıda da o vardır, ne eksik ne fazla. Bunu kabullenmek zor gelir insana, ama ama diye savunmaya geçtiğinizi duyar gibiyim. Hayatında bol miktarda masken varsa, karşına çıkan insanlar da maskeli olacaktır, sonra başkalarının dürüst olmamasından hayıflanır durur insan, kendisinin dürüst olduğunu "ama" karşısına çıkanların hep yalancı, sahtekar olduğunu anlatır, en çok ta kendisi inanır buna, çünkü kendisine belirlediği maske ve kendisi için yarattığı gerçek, bu yöndedir. Bugün instagramda paylaştığım iletinin altına, 'insan katman katmandır' diye yazdım. Okumaya başladığım  Sezginin Sonsuzluğu isimli kitaptan bir alıntı ile devam etmek istiyorum; "Tövbenin esası dille zikretmek değil,  gönülle idrak etmektir." Yani, eylemlerin hangi katmanda gerçekleşiyor? Hangi yansımalar var hayatında? 
 
  Kendi dışında neler oluyorsa, dönüp içine bakmakta fayda var, bazen, insan direniyor, yok olamaz, 'bendekinin yansıması bu olamaz' diyor, önce bir direnme ve savunma hali ortaya çıkıyor, biraz zaman geçince, sorgulama başlıyor ve ardından ya tamamen reddediş ya da kabullenme başlıyor. Ne ararsam, başkasında değil de kendimde aramaya başladığımdan beri, yansımalarıma olan bakışım değişti. Kolay olan, karşı tarafı suçlamak ve yargılamak, zor olan ise sorumluluk almak, kendi hayatının sorumluluğunu almak. Daha öncekiler fragmandan ibaret oluyor, asıl film şimdi başlıyor. Biraz öğrenmeye başladıkça, yerden yükselmeye başlıyor nefs, hatta kendini bir şey sanmaya başlıyor. Bir seyler ters gidiyor, biliyorsun ama ilerleyemiyorsun, ee hadi nefsin ilerlemene yardım etsin, niye hala aynı yerdesin? Sertifikalar, eğitimler, kurslar, çok kişi var sana akıl danışan, hareketli bir yaşam, peki ya yansıman neden çıkmaz  sokak o halde?
 
  Hangi yansıman neye hizmet ediyor? Sen çok pozitif düşünen bir insansın ama etrafın hep negatif düşünen insanlar ile mi çevrili? Sen gerçekten olumlu düşünüyorsan ve bu titreşimde yaşıyorsan, bu aurana da, yani enerji alanına da yansır, senden düşük frekanstaki insanları görmeye ve hatta duymaya devam edersin ama senin enerji alanını etkilemezler.
  Sende ne varsa sana yansır, eylemlerinin sorumluluğu sana aittir, içselleştirmediğin  her bilgi havada asılı kalır.
 
  Bir başka yazıda buluşmak dileğiyle, 
  
  Hayalleriniz gerçek olsun...
 
Toplam blog
: 13
: 69
Kayıt tarihi
: 14.02.22
 
 

Merhaba, Erinç, ben. 1981, İstanbul doğumluyum. İngilizce Öğretmenliği Mezunuyum, Sosyoloji okuma..