Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Aralık '11

 
Kategori
TV Programları
 

Yaşasın, hepimiz kurtulacağız!

Yaşasın, hepimiz kurtulacağız!
 

"Küstahlar, saygısızlar, terbiyesiz adamlar…" Muhteşem yüzyıl dizisini eleştiren veciz sözler. Kimin söylediğini herkes çok iyi biliyor. “Saf halkımızı kandıran, onların tarih bilincini felç eden, ecdadımızı lekeleyen bu kendini bilmezlerin haddi elbet bildirilecektir” (!?) diye bekliyordum. Fazla beklememe gerek kalmadı cevap Diyanet işleri başkanlığından geldi.  2 milyar 650 milyonluk dev bütçeye sahip Diyanet İşleri başkanlığı halkımızı daha iyi ve doğru bilgilendirmek ve eğlendirirken eğitmek amacına yönelik olarak televizyon yayınına başlıyormuş. Bu konuda elektrik faturalarından aldığı yüklü meblağlarla objektif yayın organı timsali haline gelmiş sevgili TRT’miz de kanal tahsisi yaparak Diyanet işleri başkanlığımızın bu ulvi çabasına destek verecekmiş.  Vatana millete hayırlı olsun demekten başka ne gelir elimizden.

Çeşitli kanallarda yayında bulunan dizilere alternatif, iyi ve doğruyu anlatan diziler çekmeye hazırlanan Diyanet işleri başkanlığı, çocuk ve yaşlılar başta olmak üzere tüm halkımıza hedefleyen ve toplumsal değerlerimiz yüceltecek, birlik ve beraberliğimizi perçinleyecek bir yayın anlayışına sahip olacakmış. Yüce şahsiyetlerin işaret ettiği gibi ahlaksızlığın önüne geçmek için hali hazırda bu doğrultuda yayın yapan güzide yayın kuruluşlarımız var elbette. Dünya ötesi bir perspektifle toplumumuzu koruyan bu Tv kanallarının olağanüstü başarısı örnek olmuş olacak ki, Diyanet işleri başkanlığımız da gösterilen ulvi hedefler doğrultusunda hedefe kitlenmiş durumda.

Artık bipleme sesi duymadan ahlakımız korunacak, şairane metaforlar kullanılarak kötü kadınlar başörtüsüz gösterilecek ve nasıl olunmaması gerektiği vurgulanacak. Alkol ve kumarın pençesine düşmüş zavallı mahlukların ailelerinin nasıl dağıldığı, biçare kadın ve çocukların bu canavarların elinde nasıl acı çektikleri anlatılacak.  Nur yüzlü, İyilik ve doğruluk timsali amcabey ve teyzehanımlar veciz çıkarımlarda bulunarak hepimizi doğru yola sevk edecek. Yaşasın hepimiz kurtulacağız.

 
Toplam blog
: 58
: 536
Kayıt tarihi
: 14.09.11
 
 

"Uzun ince bir yoldayım" diye tarif etmiş hayatını Ozan Aşık Veysel. Yazdığı bu sözlerinde beni e..