Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Ağustos '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
652
 

Yazma özgürlüğü

Yazma özgürlüğü
 

Çölaşan ister beğenin, ister beğenmeyin Türkiye’nin en çok okunan köşe yazarıdır.

Okuyucu olarak merak ediyorum neden iş akdi tek taraflı olarak fesih edildi diye. Kamuoyunun bunu bilmek doğal olarak hakkıdır. Ancak bu noktaya Çölaşan’ın yazılarına tahammülsüzlükten gelindiyse vay memleketin haline. O zaman hiçbir gazeteci özgürce düşündüklerini ifade edemeyecek demektir. Bu olayın kısaca anlamı şudur; "Emin Çölaşan bile harcanabiliyor ona göre!"

Gazetecilerin tamamen sendikasız, örgütsüz olması basına sansür uygulamanın yöntemi olarak karşımıza çıkmıyor mu? Bu süreç eğer devam ederse zaten ağır aksak yürüyen demokrasimizin bir ayağına çelme takmış olmayacak mıyız? Liderlerin iki dudağı arasında bocalayan parlementer sistemin açmazlarına en iyi denge getiren özgürce düşündüklerini ifade eden yazarlar değil midir? Katılırsınız, katılmazsınız; ama her biri bu ülkenin değerleridir, aydınıdır! Harcanmamaları gerekir.

Gazeteler ticari kuruluşlardır ve tiraj getiren yazarlar kaçınılmaz olarak elde tutulması gereken en önemli değerlerdir. O zaman bana birileri mantıklı bir açıklama yapmak durumundadır. Okur olarak buna hakkımızın olduğunu düşünüyorum. Eğer yukarılardan, daha yukarılardan gelen bir baskı sonucu bu olay gerçekleşmiş ise gelecek için endişelenmeliyiz.

Çölaşan’ın son dönemde yazdıkları ve hatta dün köşesinde seslendirdiği haberi ile bir ilgisi var mıdır, doğrusu merak ediyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Elbette Emin Çölaşan'ın kusurlu ihaleleri, şeriat yanlılarının icraatlerini yazması bazı kesimleri oldukça rahatsız etmiştir. 22 yıllık yazarın bu kadar kolay harcanması üzücüdür. Ayrıca yazarların buna tepki göstermemesi de utanç vericidir.

Meltem Esen 
 16.08.2007 10:50
 

yazdıkları veya düşündükleri ne olursa olsun bu ülkede belirli bir okuyucu kitlesi olan bir yazarın kalemini susturamazsınız. yada susturmaya çalışır avunursunuz. bu sözlerim onu gözden çıkaranlara benmi ? aslında emin çölaşan okumam....

benignyeşim 
 16.08.2007 2:53
 

Sizce neden çıkarılmış olabilir? Sizin görüşünüz yok bu yazıda. Ne kadar büyük bir eksiklik değil mi? Oysa siz siyaset yazıyorsunuz, az veya çok bir fikriniz olmalı ama yok maalesef. Ayrıca ne sendikası? Köşe yazarları da transfer oluyorlar bilmiyor musunuz? Ayrıca, AKP seçimlerde başarısız bir sonuç alsaydı yine işinden olur muydu Sayın Çölaşan? Ne dersiniz?

Ümit Culduz  
 15.08.2007 23:42
Cevap :
Akp'nin seçimlerde aldığı başarı(!)nın sonuçlarıdır yaşanan... Okuyucuya sormak istedim Ümit bey...  16.08.2007 13:45
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1114
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 825
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster