Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Ocak '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
302
 

Yemek molasında

Yemek molasında
 

Merhaba,minik öykümü sizinle paylaşırken onun utancını katın hesabına böylelikle onun yükünü alın omuzlarından, çünkü yeterince acı çeker öyküler yazılırken, kendilerini bulurken…

Zamansız şehrin göbeğinde,yolun ortasında, hayatın boğazında tıkılıverdi. Yemeğini bitirmeden az evvel bir bakışla yine o tanıdık düşmanı gördü, vicdan! Çelik gibi iki göz yapıştı üstüne. Hesabı öderken yüzlerin şekillerini düşünüyordu, gözlerin komik dizilişlerini ve gülen kasiyerin dişindeki susamın şakacılığını.

Aslında ümitsiz biri sayılmazdı,ümide değer verirdi, karamsarlığını okutmazdı kimseye, verebileceği en güzel yalan bu dünyaya ümitti ve öyle de yapardı,her gün yeni bir ümit derdi çoğu zaman dili. Gözünün kenarında seğirtirdi o anlarda maskesinin vidaları.

Caddede bir karmaşa, nereye gidiyor bu insanlar alelacele. Tartıyım mı abi! Yok! Bak bunu sana aldım, dedi, yediği yemeğin aynının paketlenmişini uzatarak. Çelik gözlerin sahibine sunulmuş bir vicdan diyetini ödemiş gibi hissetti. Ona acıdığını düşünmesini istemediğinden bir göz kırpıp karıştı aceleye. Arkasını dönen insanların hepsi de bu mantığı taşıyordu, galiba. Hepimiz acınası hallerimize göz kırpıp kaçıveriyoruz belki de dedi fısıltıyla boşluğa.

Yolun aşağısında hiç önünden geçmeyi sevmediği cafe vardı. Yürüyüşünün ritmini kaybedip düşecek gibi gözleri üzerinde hissediyordu,sanki baktığım porno dergileri biliyorlarmış gibi bakıyorlar. Aslında etkilendiğini gizleyen kadın bakışları üzerimde. İnsanların iç seslerini tahmine girişirdi böyle anlarda, ve iki üç saniyelik bakışma aşklarına bayılırdı. Bugün canı istemedi aşk meşk, köşeyi dönünce hayatım değişse dedi, sonra hadi be dedi kendine her şey yine aynı. Yine aynı iş yeri yine aynı bina yine aynı yüzler,aynı tekrarlar falan filan,bir öğle yemeği bitiminde, girdi o çok katlı binanın içine onu yutan kapıdan siyah elbiseli bir de yuppy çıktı hemen ardından.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 490
Kayıt tarihi
: 08.01.07
 
 

Ben bir ceviz ağacıyım... Sosyoloji okudum. Eh, içime kurt düştü bi kere, artık napsamda sadece ista..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster