Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

20 Eylül '11

 
Kategori
Ben Bildiriyorum
Okunma Sayısı
1730
 

Yeni Gaf kralımız !..

Yeni Gaf kralımız !..
 

bir ayda üç GAF...>Maaşallah !..


 İdiris Naim Şahin...

Kendisi koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nin İçişleri Bakanı... İsmini neredeyse her gün duyuyoruz.

Nedense Yıldırım Akbulut'a benzetiyorum bu şahsı...

İşte bir '' adet  '' fıkrası :

YILDIRIM AKBULUT, DEMİR LEYDİ MARGARET THATCHER'IN DAVETİ ÜZERİNE İNGİLTERE'YE GİDECEKTİR. ANCAK İNGİLİZCE BİLMEDİĞİNDEN PANİĞE KAPILMIŞTIR. DANIŞMANINI ÇAĞIRARAK ONA NE YAPMASI GEREKTİĞİ SORAR.

DANIŞMANI ANLATIR: "BAŞBAKANIM, PANİĞE MAHAL YOK. HER ŞEY ÇOK KOLAY OLACAK. UÇAKTAN İNECEK VE ORADAKİ EN YAŞLI GÖRÜNÜMLÜ BAYANIN ELİNİ SIKACAKSINIZ. DAHA SONRA SİZİN İÇİN SERİLMİŞ OLAN KIRMIZI HALININ ÜZERİNDE YÜRÜYEREK ASKERİ KARŞILAMA TABURUNA DÖNÜP SELAM VERECEKSİNİZ. ASKERE SÖYLEYECEKLERİNİZİ KÜÇÜK BİR KAĞIDIN ARKASINA YAZIP KRAVATINIZIN ARKASINA İĞNELEYİN. GEREKTİĞİNDE BAKARSINIZ."

YILDIRIM AKBULUT DURUMUN BU KADAR BASİT OLDUĞUNU DUYUNCA NEŞELENİR VE, "YAŞA BE" DİYEREK DANIŞMANINA SARILIR.

YOLA KOYULURLAR. YILDIRIM AKBULUT UÇAKTAN İNDİKTEN SONRA MARGARET THATCHER'IN ELİNİ SIKAR VE ASKERE DÖNEREK ŞÖYLE DER:

"HELLO SOLDİER. POLO GIRAVATLARI, MADE İN TURKEY."

............

 

 


Yıldırım Akbulut da gafları ve komik saflıklarıyla birçok fıkraya konu olmuştu;ancak ne şehite ''Kelle '' ne de  terör kurbanı vatandaşlarımıza ''4 adet ceset '' diyecek kadar yanlışlar yapmamıştı.

Döneminde de eli kanlı terörist bu kadar şımartılmamıştı...

İdris Naim Şahin...
'' Daha göreve başlamasının üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen neredeyse iki sözünden biriyle çam devirmesiyle şimdiden gelecek kuşaklara gafları ile bilinen siyasiler arasına gireceğinin sağlam işaretlerini vermeye başladı.

Şehitlerimize ''Ceset '' diyecek kadar saygıda kusur etti...

Ankaradaki kanlı olayda kullandığı cümle içler acısı:'' 3 adet vatandaşımız ölüme maruz kaldı...''

Sanki kuzu kellesi sayılıyor...Ölüme maruz kalmak ne demek ?..Nerdeyse ölecek kadar tehlikeli duruma düşmek !..Fakat ölmemek !..Bu nasıl Türkçe algılama !...?...

7 yerde kaymakamlık yapmış İdris Bey !..Protokol konuşmalarında ne ''gaflar '' vardır kim bilir ?..

Başbakanın en yakın çalışma ve parti arkadaşı !..

Başbakan hiç mi tanımamış arkadaşını ?..Bu nasıl bir hata ?.. Bile bile lades !..

Konuşma ve tecrübe sorunu olan bir kişiyi siz getirin en önemli bakanlığın başına oturtun !..

İçimiz yanarken !..Acılara garkolmuşken !..Gaflar kralı karşınızda !..

Hem de terörün zirve yaptığı şu günlerde !..demek ki başka '' yetenek '' yokmuş !..

.......

 

Kara harekatı oldu, olacak, yok olmayacak gibi bir gün dediği birbirini tutmadı ve medyaya yansıyan haberlere göre Başbakan Erdoğan tarafından sağlam bir azar işitti.

 

Daha üzerinden o etkiyi atamamıştı ki Ankara’daki patlamayla ilgili açıklama yaparken hayatını kaybeden vatandaşlar sanki bir metaymış gibi “3 adet ölü var” bombasını patlatıverdi ve Bakan’ın yaptığı gaf patlayan bomba kadar şaşkınlık yarattı.

 

Şimdiye kadarki sergilediği performans gösterdi ki Başbakan’ın yakın arkadaşı olmak, birçok sırrına vakıf olmak, sadakat sınavından geçmiş olmak belki sizi Başbakan nezdinde güvenilir kılabilir ama devlet adamı yapmaz.

 

İşte o yüzden, İçişleri Bakanlığı gibi kritik bir koltukta oturmasına rağmen kısa sürede o koltuğu dolduramayacak bir kişi olduğu tablosu çizdiği için İdris Naim Şahin kaybetti.''(Basın )
........

Devlet adamlığı vakar,ağırbaşlılık,kültür,estetik,kıvrak zeka,sabırlı olmak ve empati gerektirir..

En acı günlerimizde abuk sabuk mesajlar vererek milletin yarasını deşenlerden  devlet adamı olamaz...

Emniyetin ve güvenliğin hantal hali çok düşündürücü...HUKUK ha keza !..

Hapishanelerimiz okumuş harp okulu mezunu kurmaylarla doldu...Gazeteciler konuşamaz oldu...

Emniyet ''Bomba '' diyor...başbakan '' tüp  '' diyor !..

Kıbrıs Rumları zaafımızdan yararlanmak istiyor...İsrail artık tam bir düşman ...Suriye öyle...Irak öyle !..İran öyle !..ABD habire kuyumuzu kazmakla meşgul !..

Sözde NATO'luyuz  !..Avrupada bir tane dost yok !..

İç huzurumuzu yitirdik ...Dış siyaset çöktü...Eğitimin hali rezalet...6 milyon diplomalı işsiz kan ağlıyor...

SGK yeni ''Devrimleriyle ''  işsiz vatandaştan PİRİM kesme yolunda !..

Terörist adeta dalga geçer oldu...Asırlık devlet onurumuz tuz ruhu oluyor...Muhalefetin de olmadığı ;hükümetin yanlışlarıyla başbaşa bırakıldığı son yıllarda olan bizlere,sessiz ve masum vatandaşlara oluyor.

       
          

Füsun İnci bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Enfes yazı, zevkle okunan, açık seçik, akıcı bir yazı... Saygılar.

Ögeday 
 24.09.2011 1:01
Cevap :
Ögeday kardeşim,maalesef,her geçen gün mazideki kaliteli yöneticilerimize daha da özlem duyuyoruz...Konuşmalar insanın ''aklının tavanını ve tabanını gösterir''.Devlet adamları söyledikleri her sözün hesabını vermeleri gerekir...Bunun bilincinde olarak seçilmeliler ve konuşmalarına dikkat etmeliler...daha iki aylık bakanlık döneminde 4 önemli gaf ve milletin vicdanında açtığı yaralar...Belki çok becerikli bir bakan olarak tarihe geçecektir;ama bu sözler de asumanda yankılanacaktır...teşekkürler...saygılarımla...  24.09.2011 12:46
 

Bir insanın fikri neyse zikri de odur, boşun dememişler. Bu dönemler bitecek mi? Bu zihniyettekilerden kurtulacak mıyız? Bunlar insanı düşündürüyor. Bir devlet adamında bulunması gereken özellikleri güzel saptamışsınız da, öyle birini kürsülerde görememek çok acı... Gaf üstüne gaf; "kelle", "sayın öcalan", "yan gelip yatmak"... bunların hepsi aynı cinsten ne yazık ki... Seviye yerlerde, üslup deseniz böyle bir üslup hiçbir devlette, tarihin hiçbir ânında devlet adamları tarafından kullanılmamıştır. Fark yaratmışız ama yanlış yönde...

OynamıYorum 
 23.09.2011 22:36
Cevap :
Sayım suyum yok...Oynamıyorum...Oynamıyorum;çünkü devrin kurallarına göre oynamıyoruz. Bu oyun bizlere göre değil !..Kandırmaca-yan yatıp çamura batmaca--Oyunun kuralı şimdi böyle...bakınız bu tipleri başımıza getirmek için sekiz yıl öncesinde Ecevit -Yılmaz koalisyon hükümetinde Hüsamettin Özkanla Cumhurbaşkanı karşılıklı Anayasa kitapçıklarını birbirlerine atarak başladılar oyuna...CHP cılız ve kısır muhalefetiyle (?) AKP'yi iktidar etmek için elinden geleni yaptı.Tayyip Bey de ''Allah CHP gibi bir muhalefeti her iktidara nasip etsin demedi mi ?..:)) Dedi...Öğretmenim ,öğrencilerimize demokrasinin ,hak ve özgürlüklerin,kültürün,üretmenin,okumanın,sorgulamanın yol ve yöntemlerini öğreteceğiz.Geleceğimizin bu türlü acemilerin ellerinde helak olmamsı için...Sizin ve çocuklarınızın daha özgür,saygın ve adil bir devlet çatısında huzuru tadmaları için.Sizi candan tebrik ediyorum...Bu yazan,düşünen,sorgulayan erdemleriniz için...Öğrencilerinizin gözlerini ,belleklerini açacağınız için.  23.09.2011 23:28
 

Yalnız ''O'' mu hocam? 250 bin öğretmen açığı var! 300 bin öğretmen atama bekliyor! Milli Eğitim bakanı ataması yapılmayanlardan özür diliyor! Özür dilerim! İş bitti!!!Atamanız başka bahara kaldı!!! Selam, sevgi ve saygılarımla....

Ay Şen 
 21.09.2011 4:49
Cevap :
Kendi yandaşlarına ÖZÜR yok...Köşelere buyrun ...diyorlar...Bunların sonu ne olur bilemem ama;ülkeye çok zarar veriyorlar...saygılarımla...  21.09.2011 11:07
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1521
Toplam yorum
: 9157
Toplam mesaj
: 558
Ort. okunma sayısı
: 1626
Kayıt tarihi
: 23.06.07
 
 

İnsan yontmakla geçti ömr-ü baharı... Güzel ve canlı heykeller yaptı... Kimisinin içi çabuk boşal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster