Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '12

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
228
 

Yetmedi mi artık?

Yetmedi mi artık?
 

Yeter artık. Her gün şehit haberleri duymaktan, görmekten sıkıldım artık. Sıkıldım artık, çünkü birileri koltuklarını kaybetmesin diye, ona buna şirin görünelim diye, şunla bunla aramız bozulmasın diye gencecik fidanlar veriliyor her gün toprağa. Ve hep aynı senaryo, aynı manşetler. 'Bıçak kemiğe dayandı', 'Terörün kökünü kurutacağız', 'Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak' vs.Cart curt yani...

Ne zamana kadar devam edecek bu. Çıkmayacak mı bir tane helal süt emmiş vatansever, bunların kökünü kurutmayacak mı?

İsyanlardayım. Çünkü sekiz ay birlikte sayısız operasyona çıktığım, omuz omuza pusuya yattığım, canımı emanet etiğim bir Uzman Çavuş arkadaşımın dün gece itibariyle Hakakri-Çukurca yakınlarında bir roket saldırısında yaralandığını öğrendim. Beraberinde bir başka arkadaşımın da şarapnel parçası yüzünden gözünü kaybetme ihtimaliyle karşı karşıya kaldığı haberini aldım.

Sorarım size neden? Vatan için mi? Toprak için mi? Bayrak için mi? Hiçbiri için değil. Basiretsizlik için, iradesizlik için, cesaretsizlik için... Bütün bu şehitlerimiz, bütün bu yaralılarımız hep bu yüzden.

Her zaman insanı insan olduğu için sevmeye çalıştım. Türk, Kürt, Laz, Ermeni demedim asla. Ama demek istiyorum artık. O bölgede yaşayan halk bu teröristlere destek vermese bu gün bu denli cesaretle saldıramazlardı. Bir çok yerde saldırıların köylerdeki evlerden yapıldığı bilgisi geliyor. Köye girme yetkisi olmayan asker eli kolu bağlı ölümü bekliyor. Bu reva mı? Onların canı can da benim insanımın ki ne?

Bütün bunlara bir dur diyelim artık. Gerekirse topyekün savaşa girelim. Irak'la, Suriye'yle... Yeterki köklerini kurutalım. Her gün ölmektense bir gün ölelim de bitsin bu işkence.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Var ol Kemal Bey.Son gelişmeleri de bir yerlere yazarak bekleyelim bakalım,ne çıkacak ortaya.Bence KandilDağı pek çok dayatmalar ile AKP İktidarına kök söktürmeye çalışmaya başlayacak bu süreçte de.Bence terörcüler çok şımardırlar çok.Bence sorun bu aşamalara geltirmemeli idi.Terör saldırıları baskılar karşısında binlerce yıldan beri yılmış bulunan yöre insanımızı daha bir ezmiştir.Bu çağda bu kadar sinsi bir can alıcı terör örgütlenmesi bu topraklarda ne görülmüş ne de kulaktan kulağa anlatılmıştır.Terörle Mücadele ya da savaş adı verile süreç ne Kürt Sorunu ne de Terör Sorunu bakımından ne feodalite artığı kapalı toplum ne eşitlikçi hukuk ne kültür sosyolojisi ne dil bilim ne anlam bilim ne arkeolojik kanıtlar ne de insan sevgisinin gerekliliği ile İslam Kardeşliği bağlamında karşı propaganda olarak çözülmek istenmiştir.Sorun oy avcılığına indirgenerek toplum sindirilmeye çalışılmıştır.Bu da deva bulmaz bir siyasi hastalıktır Kemal Bey.Bu konularda yazdım yeri geldiğinde.Ya sabır...

Ömer Faruk MENCİK YILMAZ 
 07.01.2013 18:44
Cevap :
yorumunuz için ben teşekkürlerimi sunarım.düne kadar aklımızdan bile geçiremeyeceğimiz şeyler şimdilerde meclis kulislerinde hatta kürsülerinde bile dillendirilir olmuş.nereye gidiyoruz diye soran yok.sonumuz iyi olur inşallah.  09.01.2013 18:57
 

İşin içinde uyuşturucu ve silah ticareti, petrol ve güçler savaşı olduğu sürece bu iş bitmez. Asker sivil demeden, büyük küçük demeden katledenlerle sarmaş dolaş olan milletvekillerine dokunulmadıkça bu iş bitmez. Gencecik askerler uzaktan roket atışıyla haince vuruldukça bu iş bitmez. Her olayın ertesinde "kınıyorum, lanetliyorum vs.. vs.." laflarından öteye geçilmedikçe bu iş bitmez.

Nilgün Akad 
 27.08.2012 14:14
 

o yazinin sonunda dedigini yapmak maalesef Blog yazmak kadar kolay degil ...

Demokrasi Penceresinden 
 09.08.2012 13:19
Cevap :
dünyanın en büyük ordusuna çanakkalede dur demek de kolay değildi.ama oldu.  09.08.2012 15:38
 

Haklısınız. Hem de sonuna kadar.

Ayrıntıda gezinmek 
 07.08.2012 2:11
Cevap :
yorum ve destek için teşekkür ederim  09.08.2012 1:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 975
Kayıt tarihi
: 08.06.12
 
 

1987 Rize Hemşin doğumluyum. KTÜ - Sınıf Öğretmenliği mezunuyum. Halen Rize- Kalkandere'de Sı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster