Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Kasım '11

 
Kategori
Güncel
 

Yıkın efendiler yıkın Kabe'nin güzelim revaklarını

Yıkın efendiler yıkın Kabe'nin güzelim revaklarını
 

resim www.resimle.netden alıntıdır


Epeydir Kabe'nin o güzelim revaklarının yıkılacağı haberleri var. Kabe'nin etrafındaki revaklar Kabe'ye muhteşem bir güzellik veriyordu ve Kabe o revaklarla bütünleşmişti. Revaklar Kabe'nin mistik havasını daha da artırıyordu bana göre. Ben Kabe'ye hiç gitmedim ama o resimlere baktığım zaman bile içim açılıyordu.

Osmanlı döneminde Mimar Sinan'ın eseri olan revaklar yıkılacakmış hem de bizzat Türk işçileri kullanılarak yıktırılacakmış.

Plana bakın plana, acaba ne adına? Barış adına mı yoksa kamu yararı adına mı? Yoksa ben sizi dümdüz ederim adına mı?

Artık güzel kelimeler, barışçıl kelimeler kullanılarak insanların ve milletlerin canına okunuyor. Bir yerde barış kelimesi çok geçiyorsa savaş geliyor demektir. Bahar geliyor diyorlarsa zemheri soğuğu geliyor demektir, kamu yararı adına, sit alanı adına deniliyorsa işin içinde büyük tacirler var demektir.

Dünya tersine döndü. Kelimelerin de tersinden işlemesi gayet normal.

Hazreti Hatice'nin evi yıkılmış, Hazreti Ebubekir'in evi yıkılıp lüks otel olmuş, Hazreti Muhammed Mustafa'nın evi de yakında yıkılırsa çocuk bahçesi ya da otopark olursa veya küçük bir hastane olursa hiç şaşırmam. Ne de olsa kamu yararı ön planda, iyi de bula bula oraları mı buldunuz kamu yararı adına? Kargalar bile güler buna.

Hiç mi korkmazlar acaba yapılan kötü planlar bir gün insanların kendi ayağına dolaşır diye, Allah sonumuzu hayır etsin, insanlığı insan suretindeki kendini iyi niyetli gösteren şeytanlardan korusun ve onları ıslah eylesin.

Son söz olarak ben gitmem artık o Kabe'ye, sırf o otelleri işleten tacirlere para kaptırmama adına. İbadethanelerin etrafını ticarethaneye çevirenleri protesto etme adına. Kazandıkları paralarla değer verdiğimiz yerleri yıkanları ve yıkmaya çalışanları protesto adına.

Güzel ve huzurlu günler dileğiyle.

Sibel Koçarslan

 
Toplam blog
: 627
: 3456
Kayıt tarihi
: 11.06.11
 
 

Kendi halinde yaşayan doğa tutkunu, sıradan bir vatandaş. İnsanların dış güzelliğine değil iç güz..