Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

yağmur yüklü bir bulutum

http://blog.milliyet.com.tr/gulyapragi

22 Eylül '08

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
1902
 

Yorgunum

Yorgunum
 

netten alıntıdır.


Yoruldum herkesi memnun etmekten, yoruldum hayatımı kendi istediğim gibi yaşayamamaktan.

Yoruldum gitmek isteyip, gidememeklerden.

Ne kadar ağır geliyor herşey bana. Hayat ağır, insanlar ağır, hasret ağır, aşk ağır, kavgalar bile ağır.

Kendimi anlatmaktan yoruldum, anlaşılamamaktan, suçlanmaktan yok sayılmaktan, ezilmekten yoruldum.

İnsanlar tarafından aldatılmaktan, yalanlardan yoruldum. Herkesin iyi niyetleri suistimal etmesinden yoruldum.

Var olmaktan yoruldum. İlişkilerde yapıcı olmaktan, herşeyi düzenleyici olmaktan, ağlamaktan da yoruldum. Göz pınarlarımı durdurmaya çalışmaktan, boğazımdaki düğümleri çözmekten yoruldum.

İnsan olmaktan yoruldum, sahte gülüşlerden, yalancı baharlardan, mutluluk senaryolarından yoruldum.

Neden olamaz ki insan olmak istediği gibi... Eğrisiyle, doğrusuyla, yanlışıyla, günahıyla, sevabıyla neden olamaz ki kendi gibi.

Ben artık bana biçilen rolleri oynamayı istemiyorum. Kendi filmimde figüran değil başrol oynamak istiyorum senaryoyu ben yazıp, ben yönetmek istiyorum. Hayatımı geri istiyorum. Bu güne kadar başkaları için yaşadığım tüm zamanlarımı hepsini geri istiyorum.

Yoruldum hayatımdan, başımı göğe çevirip güneşin doğuşunda bulmak istiyorum kendimi. Ben de o güneşle doğayım, yeniden sıfırlansın her şey. Dinlenmek istiyorum..

Yeniden doğmak istiyorum..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İçinde bulunduğun yaşamı zihnindeki bütün olumsuzluklarıyla yenigiyi ,hayattan zevk almamayı kabüllenmek peşinen yenilgiyi kabul etmektir.Bir akşam kendini butün olumsuzluklara karşı hayattan zevk alabilecegini düşünerek uyu,uyandıgında içinde bulunduğun durumdan şükrederek ,dilenmek zorunda değilsin ,dünya tatlısı çocugun var,yaşak için önünde uzun zamanın var,hep bunun gibi olumlu yönleri düşünerek yaşamayı dene ne yorgunluğun kalacak nede kafanda olumsuzluklar iyi yaşamlar.

i.karaçal 
 03.10.2008 20:57
 

Bu mailde resmen hislerime tercuman olmuşsun. Buna ilaveten Bizlerden herşey istenir,elimizden geldiğince yardımcı oluruz.Fakat bizim isteğimiz nedense bir türlü olmaz.... Selamlar saygılar efendim... Ahmet İdiz... ahmetrobin@hotmail.com ahmetrobin@gmail.om

ahmetrobin 
 24.09.2008 9:31
 

yazınızı okurken çok sevdiğim bir kitap olan zahir'den bir kısım aklıma geldi. "bedenim burda, ama ruhum kapının önünde gitmeye hazır bekliyor". acaba gidilse ne olacak? herşeyi sil baştan yaparsak.... eğer bir insanda insan sevgisi varsa, etrafındaki herkesi mutlu etmekten zevk alıyorsa, ona bir gülücük bile yetiyorsa.... aynı koşturmalar yine baştan başlar ama belki bu sefer karşısına değer bilenler çıkar, hep bir umut.... umarım siz şanslı olanlardansınızdır ve sil baştan yapıp, yeniden doğarsınız..

sakura 
 22.09.2008 15:59
Cevap :
keşke her fedakarlıkta karşılık bulabilsek her ne olursa olsun bir gülüşe değerdi diyebilsek...herzaman olmuyor maalesef güzel düşünceleriniz için teşekkürler  22.09.2008 16:27
 

Lütfen sakin olunuz. Bakın biz sıkıntılarınızı anlatırken bile yoruldunuz. Yenhiden doğmak mı istiyorsunuz o halde kendiniz olunuz. Yalnızca kendiniz. Sizi siz yapan değerlerle var olduğunuzu, dost olduğunuzu bilen bilsin bilmeyenler güle güle

Yapukay 
 22.09.2008 13:49
Cevap :
herşeyi silip yeniden başlamayı kaç kişi becerebilir hayatta??? yorumunuz için teşekkürler  22.09.2008 14:47
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 25
Ort. okunma sayısı
: 1354
Kayıt tarihi
: 16.09.08
 
 

Bazen kendimi bu dünyaya ait hissetmesem de çok yalın bir kadınım... Herkes gibi. Tek kötü tarafım k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster