Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ekim '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1441
 

Yüreğimiz kalbura döndü

Yüreğimiz kalbura döndü
 

Milliyet Blogta aşağıdaki linkte “Şehitlerimizi uğurlarken” başlıklı bir yazı yazmıştım; değişen bir şey yok yüreğimizdeki ateş küllenmeden yeniden alevleniyor.

Bayramda yüreklerindeki ateşi şehitlerinin mezar taşlarında soğutmaya çalışanların hüznü kaybolmadan yüreklerimiz 15 şehidin haberi ile yeniden delik deşik oldu.

Bir astsubay, 6 uzman 8 erbaş ve er 15 vatan evladını hayatlarının baharında toprağın kara bağrına gömerek cennete uğurladık.

ABD ülkesine yapılan bir saldırıyı bahane ederek ülkeleri işgal ederken IRAK savaşına katılmamamızın acısını istihbarat sınırlaması ve sorumluluğundaki topraklarda PKK teröristlerinin faaliyetlerine izin vererek çıkarmaya çalışıyor AB ülkelerinin timsah gözyaşları devam ediyor.

Bu ülkenin nimetlerinden sınırsız yararlanmasına rağmen ihanet edenlere meclis çatısı altında bile destekler sürüyor, siyasiler üç oy uğruna buna seyirci kalıyorlar. Dünyanın hangi ülkesi terörebu kadar tolerans gösterebilir?

Şehit aileleri acılarını içine gömüp, b oğazlarına düğümelenen sözler yerine VATAN SAĞOLSUN diyorsa bunu artık anlayın.

Şehit cenazelerinde yine siyah gözlükler ardından “Kanları yerde kalmayacak” açıklamaları yapmak yerine, o gözlükleri çıkarıp şehitlerin ailelerinin ve arkadaşlarının gözlerinin içine bakmayı deneyin, yüreğiniz yetiyorsa.

Sosyal ve ekonomik sorunları olan kahramanlarımızdan, uzman erbaşlar ve assubaylara verilen sözleri zaten hatırlamıyorsunuz bile.

Şairin dediği gibi “Bir namazlık saltanatları olacak taht misali o musalla taşında” sonra yeniden unutulacaklar ve vatan evlatları hiçbir değerin satın alamıyacağı canlarını bu ülke için vermeye devam edecek.

Artık sabrımız kalmadı sabır taşı çatlamak üzere.

Seferberlik mi, olağanüstü hal mi ilan edeceksiniz daha ne bekliyorsunuz?

4 Haziran 2003 tarihinde kabul edilen 4867-4868 sayılı yasalarla siyasi ve kültürel haklar adı altında BM dayatması ile çıkarılan yasalardaki bölünme tehlikesini umursamıyanlara, sahte sağlık raporu alanlar ve verenlere, imtiyazlılardan evlatlarını güneydoğuya göndermiyenlere, küçük hesaplar peşinde koşarak bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenlere, oy hesabı yapınalara, halkın TSK ya ve ülkesine saygısından susmasını kendince yorumlayanlara, insan hakları kılıfına gizlenip teröre destek veren sözde dost ülkelere, demokrasi ve insan haklarını sadece Genelkurmay başkanı konuşunca hatırlayanlara, teröre açık ve gizli destek verenlere;

Artık anlıyacakları dilden yanıt verilmelidir.

Utanması ders alması gerekenler,

Demokratik bir tepkiyibile akıllarına getirmeyen suskunlar,

Daha ne bekliyorsunuz?

Ateşin sizin yüreğinize düşmesini mi?

İçindeki acıyı yüreğine gömüp boğazında düğümlenen kelimeler yerine VATAN SAĞOLSUN diyen şehit ailelerine ve aziz şehitlerimize MİNNETTARIZ

Şehitlerimizin mekanı cennet, ruhları şad olsun ailelerine ve TÜRK milletine sabırlar diliyorum.

1.http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=56033

2.http://blog.milliyet.com.tr/Blog.asapx?BlogNo=95203

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

feodal düzen devam ettikçe bu düzen burdan nemalandıkça ne terör biter nede şehit vermeler adamlar (aşiret reisleri)ne bölgenin kalkınmasını istiyor ne eğitim seviyesinin yükselmesini zaten ikisinden biri olsa öteki de otomatikman olacak ben okusam ,aşımı kendim kazansam ona kul olurmuyum bu tam salako-davaro filmi gibi bir traji komik öykü ne bu zinciri onlar kırabilir nede ağalar-Mirler kırılmasına müsaade eder adam mecliste? adam bakan?biz yan bakamıyoruzda aşiretinden birisimi ilk dağa çıkışlar devlete değil bunlara başkaldırı içindi fakat daha sonra bu adamlar bu olayıda kendi lehlerine çevirdiler eroin esrar kaçakçılık için kullandılar örgütü pkk da baktıki burda rant çok oda düzene uydu elebaşları işte bunu açıklayamıyor örgüt elemanıda kaçamıyor bu böyle sürer gider abiciğim,taki bu adamlar iktidardan indirilene kadar hatırlanırsa birkaç defa denendi hükümetler devrildi adamlar(MİRLER) devrilmedi enson ecevit TOPRAK reformu dedi ,her taraf yağ şeker kuyruğu oldu mal vardı ama k

metin ayan 
 23.11.2008 15:46
Cevap :
Evet o bölgenin en büyük yarası FEODAL düzen ama bölge halkını temsil ettiğini söyleyenler bu kaderi değiştirmek yerine PKK katillerine destek veriyor çünki onlarda ranttan faydalanıyor PKK ağalarla bölgenin kalkınmasını engelliyor çünki bölge kalkınırsa düzen değişecek herkez bunu biliyor teşhis var tedavi yok TERÖR destekçilerine dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar müsamaha gösterilmiyor.  23.11.2008 17:43
 

tanrıdan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim. Elinize sağlık.

Canan Öz 
 12.10.2008 7:51
 

Sayın Gürpınar Sonuna kadar destekliyorum.Söyleyeceklerim aynı. Saygılarımı sunuyorum. Şimdilikte takipteyim.

TANER HAYDAR KOÇAK 
 11.10.2008 20:03
Cevap :
Bu sorunları hepbirlikte sağduyulu düşünenlerin desteği ile aşacağız bu vesile ile iki konuyu arzetmek istiyorum. 1.Hv.K.Komutanının şehitleri bizlerle ayni anda öğrendiğini belirtmesi talihsiz bir açıklamadır elbet eleştirilecek ve sorgulanacaktır ancak siyasilerin yedeği var ama TSK yedeği yok eleştirilerimiz kurumumuza zarar verecek nitelikte olmasın. 2.Koyun can derdinde kasap et derdinde dememek için bu yazıda personelin moraline etki eden sosyal ve ekonomik haksızlıklardan bahsetmedim bunları yazılarımızda ifade ediyoruz buna çözüm bulunması personelin motivasyonunu arttıracaktır. o koşullarda görev yapan assubayların büro memurları ile ayni dereceden göreve başlatılması moral yönünden olumsuz bir etki olduğunu kabul etmiyen olabilirmi Konu her yönü ile ele alınmalı ve BU SORUNA KÖKLÜ ÇÖZÜMLER BULUNMALIDIR Saygılarımla  12.10.2008 0:31
 

ağzına yüreğine ve kalemine sağlık

MUSTAFA KALENDER 
 08.10.2008 16:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 45
Toplam yorum
: 716
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 10266
Kayıt tarihi
: 17.10.06
 
 

1948 Edremit doğumluyum.Kara Kuvvetleri personel okulu ve Dicle üniversitesi sosyal bilimler Sevk ve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster