Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Şubat '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
2598
 

Zeytin ağacı büyüyecek

Zeytin ağacı büyüyecek
 

Neden olduğunu bilmediğim, nereye gideceğini de bilmediğim bir duygu bu. Bazen çoğalıp coşacak kadar büyüyen, sonra dizginlenip oracıkta kalan. Sırasını bekleyen. Çoğalan. İçten içe büyüyen. Bir türlü atamadığım. Tam karar verirken , durup düşünen ve uzaklara dalan ben. Hayaller kuran, hayallerinin içerisinde farklı dünyalar yaratan ve ondan ona geçen. Buna o an karar veren ben. İşte özgürüm, sevmediğim şarkı çıktığında radyonun düğmesini oynattığım gibi. Düşünebiliyor musunuz? Hiç böyle bir dünyanız oldu mu sizin? Hiç böyle yaşayabildiniz mi?

Tam o sırada büyük bir sesle kapının açıldığını gördüm. O kadar kolay değil edasıyla ve kendine güvenen tavrıyla girdi içeriye. Senin dünyalarını yıkarım, hayallerini alırım elinden. Saatlerce oyuncağı alındı diye ağlayan bir çocuk gibi kalırsın buracıkta derken sesi titriyordu. Ama belli ki çok kızgın, bir o kadar da nefret doluydu. Bana mı, geçmişine mi yoksa bilmediği geleceğe mi? Bunu öğrenmek mümkün değil. Bir barut fıçısı ya da serseri bir mayın gibi dolaşırken ortalıkta, buralardan uzaklaşmak gerekli. Yine kendi dünyalarıma akıp gitmeliyim sessizce. İstediğim gibi, hatta o gün aklıma estiği gibi yaşamak için.

İşte şimdi uzaklardayım. Bir kaç zeytin ağacı ile bir kaç ceviz ağacı diktim. Uzaklardaki bahçeme. Zeytin ağacı büyüyecek, sevgi ve barış için. Ceviz ağacının büyümesini ise biraz bekleyeceğim, daha çok yapacağım işler var diye. Sonra gölgesinde oturup heybetiyle övüneceğim. Temiz havayı çekerek içime. Ey gidi günler ey! diyeceğim. Bu ses çok uzaklarda yankılanacak başka seslere değmeden. Onlarla çarpışmadan. Düşünebiliyor musuz sadece benim sesim tekrar dolaşıp bana gelecek. Ne kadar anlamlı kim bilir bu kirliliğin içerisinde. Bu güvensizliğin ve mutsuzluğun içerisinde .

Neden olduğunu bilmediğim, doğrudan çok yanlışın olduğu dünyada yaşamak kolay mı sanıyorsunuz? Ya da siz bir kolayını buldunuzda kendiniz mi yaşıyorsunuz?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Diktiğiniz zeytin ağacınıza çok dikkat edin olur mu? o sizin umutlarınız, hayalleriniz, özlemlerinize büyüyecek. Tek istediği mutlaka ilgi ve sevgidir. Bunları esirgemeyin ki büyüsün. saygılar.

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 24.02.2007 15:42
Cevap :
Beyhan hanım söylediklerinizi çok önemsiyorum,Dikkat edeceğim.Hepinize hepimizden kucak dolusu sevgiler...  26.02.2007 15:08
 

Yanlış dolu bu dünyada, zorluklarla yaşıyoruz... Yaşamaya çalışıyor ve kundimizi avutuyoruz belki de... Yine de hayat çok güzel be! Aynı bir zeytin ağacı gibi...Canlı!

Medcezir 
 23.02.2007 17:17
Cevap :
Belkide zor olanı başarmaktır anlamlı olan.Belkide doğruları çoğaltmaktır önemli olan.İlginize teşekkür ederim.  24.02.2007 14:03
 

Diktiğin bir ağacın bir çiçeğin büyüyüşünü izlemek anlatılmaz yaşanır. Gün geliyor onunla özdeşleşiyorsun, mutluluğun rengini görüyorsun. Anlatılmaz yaşanır, hele hele zeytin ağacının büyümesi insanı bambaşka alemlere götürüyor. Kolay gelsin.

Müyesser Saka 
 22.02.2007 8:45
Cevap :
Katkılarınıza teşekkür ediyorum.Mutlaka büyümeli zeytin ağaçları,hepimizin buna gereksinimi var sanıyorum.Esen kalın.  24.02.2007 14:06
 

Siz kolayını bulmuşsunuz zaten bence, doğaya kaçıp bizim dışımızdaki yaşamların içine dalmak sessizce..Kuş ve böcek seslerini dinlemek, ağaçların sevgiyle açılan dallarıyla kucaklaşmak. Doğaya yeni canlar katmak. Zeytin ağaçlarının en olmadık taş aralarında bile var olmaları sevgi ve barış adına umut olur size. Cevizin ise gölgesi hoştur ama asla altında uyumayın derim:) Uyudukça uyuyasınız gelir çünkü salgılarından dolayı. Zaten hayallerini kurduğunuz yapacak işleriniz de rehavete gelmez, hareket gerektirir değil mi:) Selamlar.

Doğa 
 19.02.2007 17:06
Cevap :
açıklamalarınız ve ilginiz için teşekkür ederim.sevgi dolu daha mutlu yarınlar için daha yapmamız gereken çok şey var sanırım.svgiyle kalın.  20.02.2007 18:23
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 03.11.06
 
 

Uzun yıllardan beri Kocaeli'nde dershanede öğretmenlik yapmaktayım. Marmara Üniversitesi Kimya Öğrtm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster