Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Mart '15

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
429
 

Zirve

Zirve
 

‘’Gittiğin yeri bilmiyorsan, vardığın yerin önemi yok ‘’ demişler. Ne kadar doğru söylemişler.

Yaşamımız boyunca her birimizin hayata tutunmak, geleceğe iyi yerlerden yürümek adına belli başlı hedefleri vardır. Önce ne istediğimizi anlarız, sonra onunla ilgili hayaller kurarız. Hayaller öyle yoğunlaşır ki, bu birikim hedefimizi oluşturur.

Hayalin büyüğü küçüğü olmaz asla. Kimsenin de hayallerimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Çünkü olmasını istediğimiz şeyler, bizim iç dünyamızda tasarladıklarımız; yani bizim inşa ettiklerimiz; yani bizim mimarimiz…

Hayaller yaşam için hedefler oluşturduktan sonra, artık nasıl yürüyeceğimizi belirlememiz gerektiğini biliriz. Hedef ne kadar yüksekse karşılaşacağımız zorluklar da o denli artacaktır. Ama zirveye vardığımız o anda, tüm yorgunluklar, atlatılan sıkıntılı zamanlar bir kenarda duracaktır. Artık zirve bizim çünkü. Özgürce görebiliriz artık her yeri.

Hayallere kimse karışamaz, ama hedefe sıra geldiğinde yükseklik korkusu olan aşağıda kalır. Onlar için hedef oraya kadardır. Ve yukarı çıkanın önünde ceketini ilikler.

Nereye çıkacağımızı iyi bilmeliyiz.

Hedefi yüksek olanın rakım sayısı da o derece yüksektir.

Zirve kimine göre Çamlıca Tepesi, kimine göre Himalaya’dır.

Peki ya sizin zirveniz neresi?

Abbas Oğuz bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Düşgücümüze daha yükseklere tırmanmasını öğretmeliyiz; ancak böylelikle hayatın anlam ve amacı daha fazla sağlık ve mutluluğumuza hizmet etmiş olur...Anlamlıydı denemeniz sayın HS.Selamlar.

Abbas Oğuz 
 16.03.2015 21:47
Cevap :
teşekkür ederim Abbas Bey. sınırlarımızı aslında hepimiz hayal gücüyle belirliyoruz. ufuk ne kadar genişse yapabileceklerimiz o denli fazla belki de. yorumunuz ve yazılarımı okuduğunuz için müteşekkirim, saygılar.  17.03.2015 21:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 70
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 677
Kayıt tarihi
: 08.10.14
 
 

YTÜ, Kimya Yüksek Mühendisi... Kağıtlar yetmiyor yazmaya... "Daha bitmedi! ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster