Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Yaşamdaşlarımızı Korumalıyız

Yorumunuz için çok teşekkür ederim Yurdagül Hanım. Yaşamdaşlarla konuşmanız övgüye değer. Bakkaldan alışveriş konusuna gelince; yazıda da belirttiğim üzere rahatsızlığım dolayısıyla dışarı çıkamıyorum. Evlere servis yapan marketlerden almak zorunda kalıyoruz. Demek ki bazen istediğini yapamıyor insan. Bu arada blogu güzel bulmanız sevindirdi beni. Demek ki bu yaşta bile motive olmak güzel. Güzel günler dileğiyle saygılar.

06 Eylül 2021 22:39
Ezber MUTLU, mutlu mutlu

Merhaba Şahin Bey, Öncelikle sizleri tebrik ederken başarılarınızın devamını dilerim. Ben, denemenin ne olup ne olmadığını bilen; ama yazmasını beceremeyen biriyim. Benim yapmak istediğimi; ancak beceremediğimi sizin yaptığınızı görüyor ve bir emekli öğretmen olarak bundan memnun oluyorum. Her güzel yazı gibi sizin yazılar da içimi açıyor. Geriye doğru 5-6 yazınızı okudum. Kısa, özlü ve deneme gibi deneme. Övdüğümü sanmayın. Ben övenlerden de övgüyü sevenlerden de hoşlanmam. Ben, kendimce doğru bulduğumu yazıyorum. Uzun zaman sonra uğradığım bloglarda, üzülerek gördüm ki okuyucu pek yok. Gerçi hiçbir yerde, hiçbir zaman doğru dürüst okuyucu olamadık; ama galiba bugünlerde bir başkalık, bir tuhaflık var. Aslında, okunurdu okunmazdı diye fazla düşünmemek gerek, gerek de yine de morali bozuluyor insanın. Onun için samimiyetle soruyorum: Okuyucularımızın sayısını artırmak için ne yapabiliriz? Hayırlı günler dileğiyle selâmlar... Sabahattin Gencal, Emekli Öğretmen, 15.09.2020 Not: Bu yazıyı mesaj yerinden göndermesini beceremediğim için yorum olarak gönderiyorum.

15 Eylül 2020 17:20
Bir Anda Sanki Kollarında…

Genç ve azimli yüreklerin umutlarının hayal güçleri kadar olabileceği ve bu umutların bir “an”da gerçekleşebileceği düşüncesini edindim. Duygulardan hareketle düşündürmek yetenek işi; onun için tebrik ederken başarılarının devamını dilerim.

27 Kasım 2018 14:56
Murabba - Kültür Yozlaşması

Merhaba, "Ali Yazar Veli bozar"yaygın sözünü tam da yerinde kullandınız.Görüşlerinize katılıyorum. Bazı kelimelerin anlamlarını bilmemekle beraber şiirinizi duya duya okudum. Hayırlı günler dileğiyle.

18 Ekim 2017 06:53
Ülkenin Geneli Depresyonda!

Merhaba, Toplumumuzun içinde bulunduğu ruhsal durumu çok isabetli olarak teşhis ettiniz; bununla da kalmayarak çözümler ürettiniz. Akıl-gönül-eylem düşünceniz de çok güzel. Tebrik ederken başarılarınızın devamını dilerim.

18 Ekim 2017 06:41
Düzensel

Merhaba, Gerçekten çok güzel başladınız. Sizi tebrik etmekle yetineceğim. Çünkü siz, Maşallah, hem deneme yazma konusunda, hem de bloglarda nasıl yazılabileceği konularında bilinçlisiniz. Temennim, bizim düştüğümüz hatalara düşmeden böyle başladığınız gibi güzel güzel yazmaya devam etmenizdir.Başarılar dileğiyle...

17 Ekim 2017 19:17
Düzensel

Merhaba, Gerçekten çok güzel başladınız. Sizi tebrik etmekle yetineceğim. Çünkü siz, Maşallah, hem deneme yazma konusunda, hem de bloglarda nasıl yazılabileceği konularında bilinçlisiniz. Temennim, bizim düştüğümüz hatalara düşmeden böyle başladığınız gibi güzel güzel yazmaya devam etmenizdir.Başarılar dileğiyle...

17 Ekim 2017 19:17
İsraf ve Tutum

İtibarın ne olduğu ve ne olmadığı aydınlar tarafından siyasetçilere anlatılmalıydı. Yabancılara karşı itibar kazanmak şöyle dursun, aksine itibar kaybediyoruz. İsraf etmekte yarışanlar kendilerine gerekçe buluyor ne yazık ki. Hayırlı günler dileğiyle saygılar, selâmlar.

16 Ekim 2017 13:59
İstanbullu Gelin dizisinde ezilen erkekler

Merhaba, Gazetelerin üçüncü sayfaları da düzelir inşallah.Hayırlı günler dileğiyle saygılar, selâmlar...

16 Ekim 2017 13:40
İnsanın Yaşamının Evreleri ve 3x23

Merhaba, Kısa, özlü ve anlaşılır biçimde yazdınız. Bu arada dolaylı olarak bana da moral vermiş oldunuz. Ben 75 yaşındayım; bu demektir ki ihtiyarlığa daha zaman var, tabii Allah (c.c) ömür verirse. Hayırlı günler dileğiyle selâmlar.

16 Ekim 2017 13:35
Toplam blog
: 181
Toplam yorum
: 287
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 626
Kayıt tarihi
: 29.03.11
 
 

1943'te Trabzonda doğdu. Erzurum Yavuz Selim İlköğretmen okulunu bitirdikten sonra girdiği Bursa Eğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster