Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Dil Çınarı Ahmet Miskioğlu

Kendileriyle Bostancı'daki dernekte ben de tanışma şansını yakalamıştım. Değerli bir edebiyatçı. Ayrıca şunu da o gün öğrendim: Kendileri benim Adana Erkek Lisesinde (1967-70) müdürüm olan merhum Necdet Miskioğlu'nun kardeşiymiş. Dilerim Türk edebiyatına daha uzun yıllar katkı sağlar.

05 Nisan 2015 00:07
Basın insanı İsa Kayacan (1943-2014)

Değerli bir insandı. Kendisini zevkle takip ederdim. Çok da yararlanırdım. Vefatını duyunca inanmadım. Gazeteleri karıştırdım. Çoğunda bu vefat bir haber olarak bile görülmemişti. Bu vefasızlığa hem üzüldüm hem de kızdım. Mekanı cennet olsun... Değerli hocamıza blogunuzda yer verdiğiniz için teşekkür ederim. Selam ve saygılarımla...

18 Ekim 2014 23:22
"Ruh Bilimi" olarak geçen ancak "Ruh" u incelemeyen Psikoloji

Kutlarım. Emekli bir Felsefe öğretmeni olarak bu çalışmayı aydınlatıcı ve başarılı buldum.

22 Ağustos 2014 22:48
Emekliler ordusu ne olacak?

Kutluyorum adaşım. Keşke sizin savunduğunuz o kişiler de sizin kadar kendi haklarını savunup mücadelesini verselerdi. Sanki herkes kaderine razı olmuş gibi görünüyor. Ben de emekliyim ve elime geçen para 1000 TL. Yani bozdur bozdur harca. Sadece bu maaşa kalmış olsam, vay ki halime! Kaleminiz daim, bayramınız kutlu olsun. Selam ve saygılar.

26 Ekim 2012 22:40
Suriye kimin olacak?

Suriye'nin kimin olacağı bilinmez; ama bilinen şu ki kesinlikle Türkiye'nin olmayacaktır. İsabetli bir analiz. Çok yararlandığımı düşünüyorum. Saygılarımla.

03 Ağustos 2012 00:13
Tarihte bugün: Çalışanın emeği kutsaldır

Söylenmesi gerekenleri sayın yazar söylemiş. Bize düşen görev ise "gerçekleri haykıran" bu değerli kalemleri kutlamaktır. Saygılarımla.

03 Ağustos 2012 00:00
Kadına düşman kadın (Nagehan Alçı)

Az önce de bu bayanın kocası Rasim bey, benzer üslupla benzer şeyleri bir başka kanalda konuşuyordu. Doğrusu birbirlerini iyi bulmuşlar. Ama bunların bir araya geldiklerinde doğrusu nasıl anlaştıklarını merak ediyorum. Gerçi kanal kanal dolaşmaktan birlikte olmaya zaman bulmaları da zor ya... Sanki TV'lere çıkaracak insan kalmamış gibi bütün kanalların bu karı-kocaya kapılarını ardına kadar açmaları ne halde olduğumuzun bir göstergesi sayılmalıdır. Değerli yazınız için teşekkür ediyorum. Selam ve saygılarımla...

29 Ekim 2011 00:40
Beşer Nisyan ile maluldür ve ideolojinin gözü kördür

Teröristi kahraman gibi göstermeye çalışanlar, hatta bu konuda yarışa girenler bu acı gerçekleri nasıl olur da yok sayabilirler. Yitirdiğimiz canlarımızın kemikleri sızlamayacak mı? Teşekkür ederim paylaşım için. Selam ve saygılarımla.

08 Eylül 2011 23:10
Paradoks

Evet, sevmek kadar sevilmek de bir ihtiyaç. Ancak her zaman bu ihtiyaçlarımızı giderebilme imkanı bulamayabiliriz. Bunlara sahip olmanın sihirli bir formulü var mı? Sanmıyorum. Çok güzel anlatmışsınız, kutluyorum. Ayrıca zevk alarak birkaç dakika geçirmemi sağladığınız için de teşekkür ediyorum. Selam ve saygılarımla.

06 Eylül 2011 01:24
Hun Devleti'nin sözde bayrağındaki ejderha motifi

Sayın yazar, Böyle önemli bir konuyu kaleme alıp gündeme getirdiğiniz için sizi kutluyor ve teşekkür ediyorum. Temennim Türk tarihinin gerçekten de tarihçi olan kişiler tarafından yeniden yazılmasıdır. Selam ve saygılarımla...

05 Eylül 2011 00:23
Toplam blog
: 1081
Toplam yorum
: 219
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 909
Kayıt tarihi
: 30.07.10
 
 

Uzun yıllar çeşitli sitelerde Oruç Yıldırım adı ile yazı yazdım. Dört tane romanım ve çokca da de..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster