Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Mavilerin çakması!

Mavi' yi sınıflamak, sınırlandırmak mümkün değil!. Hem yerde hem gökte sonsuzca dilendiğince vardır! Marmara'da Ege'de Akdeniz'de İstanbul'da İzmir'de Mersin'de Van'da her daim asolan mavidir :) Ben bu yüzden derin ve mavideyim ;) Güzel nitelemeniz için çok teşekkür ederim!. Henüz yakınen tanışmadığım için sizlerin sahiplendiği derinmavi'nin tartışmalarına mudavil olmadan ben kendim olarak derinden maviden maviyle hep vardım bir de milliyet blogtan merhaba dedim sadece bu :) Herkese sonsuz sevgi ve saygılarımla!..

12 Mayıs 2012 21:21
Marka olmuşum; haberim yok!..

Cevap olarak bu yazıyı blog olarak girmiştim ancak red edilmesi üzerine yorum olarak eklemek zorunda kaldım. Mitoz’u tıbben de bilen bir hekim olarak böyle bir durumun asla mümkün olamayacağını sanaten ifade ederim.. Sanat öncelikle özgünlüktür! Mitoz kelimesi sanattan anlayan bir insanın ancak hakaret olarak kullanabileceği bir kelimedir!.. Böyle bir yaklaşım ile yazmadığınıza, yakınlık olarak ifade ettiğinize inanıyorum!.. Bir DerinMavi hisseden düşünen yaşayan kişiyle daha tanışmış olduğum için memnunum. Derinden ve maviden inadına maviyle merhabalar!.. Benim hep merak ettiğim bir sorudur; DerinMavi’den kim ne anlamaktadır? Bu rumuzu kullananlar ne anlam yüklemektedir? Hayata ve sanata yüreğini adayan tüm yüreklere sonsuz sevgi ve saygılarımla! Maviyle!

12 Mayıs 2012 21:12
Marka olmuşum; haberim yok!..

Sayın derinmavi sizi anlamakta güçlük çekiyorum. 25.04.2012 de kayıt 09.05.2012 de yayınlanmayı neye bağladığınızı, tuhaflığın ne olduğunu anlayamadım? Kayıt yaptım üyeliğimin onaylanmasını bekledim Onaylanmadı, acaba blog girmedim diye mi dedim ilk bloğumu yayınladım Yine onaylanmaması üzerine acaba üç blog mu girmek gerek diyerek 2 blog daha ekledim… Birkaç gün sonra hala onaylanmamış olması üzerine üyeliğimi iptal mi etsem diye düşündüm… Yayınlandığı tarih vs siz ne zannettiniz bilemem ama gerçekte tamamen tesadüfler veya kendi kontrolüm dışındaki etkenler ile gerçekleşmiştir… MB için üyelik kayıdı yaparken öncelikle derinmavi denedim, kullanımda olması üzerine drderinmavi yaptım ki aynı durumdan dolayı mail adresim de drderinmavidir. Seyirdefteri kısmında Marka olmuşum haberim yok başlıklı yazınız ile varlığınızdan haberdar oldum Okudukça şaşırdım Derin ve Mavi bir pes de ben çektim!.

12 Mayıs 2012 21:12
Marka olmuşum; haberim yok!..

Hayata olan merağımdan ileri geldiğini düşünürüm hep sanata olan ilgimi… Kendimi bildim bileli okur ve yazarım… Ama belli bir süre sonra bir türlü beğenemem yazdıklarımı… Eksikleri görürüm… Katılabilecekleri görürüm… Derinleştirilebilecekleri görürüm… Hem yerde hem gökte hep mavi hep mavi hem uçuk hem derinim… Hem hayaten hem düşen… Sanırım ben bu yüzden sevdim DerinMavi’yi! Kendimi hissettim Derin ve Mavi kelimelerinde… Ancak bunlar tek tek yetersiz kalır, birlikte kullanmadan yansıtamaz içimdeki beni… Benim için anlamları öylesine derin öylesine geniş öylesine zengin ki kelimelerin bittiği yerdir DerinMavi!.. Çeşitli yazı, şiir, resim türlerinde kendi çalışmalarımı DerinMavi rumuzu ile 2003 yılından beri bir çok yerde yayınlanmaktayım… Bu rumuzu kullanan ne ilk kişiydim ne de son kişi… Hatta uluslar arası bir çok internet sitelerinde dahi DerinMavi kullanılmaktadır. İnternette kısa bir sörf ile bunu herkes görebilir!...

12 Mayıs 2012 21:11
Okullarda neden doktor yok?

Türkiye'de temel sağlık hizmetlerinin verilebilmesi için dahi çok ciddi anlamda doktor açığı bulunmaktadır. Öncelikle doktor başına düşen nufüs sayısı ideala uygun bir değerlere getirilebilirse sonrasında okullarda neden olmasın? Bunun kamuda olabilmesi uzun bir süreç isteyecektir. Ancak özel eğitim kurumlarında ki velilerden istenilen yüksek eğitim harçları düşünülürse doktor bulunması yerinde ve güzel bir hizmet olacaktır!.. Çocuklar evden hastaneye gönderilmeden muayeneleri edilebilecek, istirahati uygun görülenler direk evine gönderilebilecek, rapor sorunları biraz da az yaşanacaktır...

10 Mayıs 2012 16:59
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 9846
Kayıt tarihi
: 25.04.12
 
 

Merhaba, ben derinmavi!.  Hayat ve sanat iç dünyama dokunan öğeler. Tıp alanındaki bilgi, düşünce..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster