Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

37 Yıldır  yurtdışında yaşıyorum , 1000 den fazla şiirim var,  çeşitli edebiyat sitelerinde, dergi ve gazetelerde yazıyorum, yine nesir ve öykü denemelerim mevcut. Geçen yıl yağlı boya resim çalışmasına hobi olarak da olsa adım atmıştım, Danimarka da da akrilik resim yapmak için kursa gidiyorum. Henüz çok yeniyim ve bu yön..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Şiirin Güzel Annesi

Kehribar gözlü ülkemin yine bağrında nem, gözleri sulu. bir taraftan yıpratıp diğer taraftan çekiştirerek nerelere koyup bizleri incitmediler ki Abbas bey, şiiriniz de çok derin çizgiler var, keskin ve can acıtan. Türkün Türk'ten başka dostu yok, bu bilinsin yeter. Kehribar gözlü ülkemi küstürmesinler istediğimiz bu sadece. Kaleminize, gönlünüze bereket.. Selam ve saygılarımla..

20 Şubat 2018 02:19
Biz Canımızı Veririz Batı Gerekeni Yapar; Biz Batı Gibi Düşüneceğiz, Batı Bizim Gibi Hissedecek

Yazınızı okuyunca, doğru yanlarının fazlalığı dikkatimi çekti. Türk erkeği hesap öder ama abartısı da bir o kadar çoktur, aynen yazınızda ki olduğu gibi. Maalesef, hayat boyu destek dediğiniz; Çocuk desteğini bende yaptım. Doğru mu derseniz, ikilemde kalırım. Avrupa da çocuk büyütmenin zorluğu bir başka oluyor. Her türlü bela ve pislikten korumak babında bir yerde arkalarından koşuşturmak zorunda kalıyoruz. Türkler bir yere kümeleniyor ve bu ister birbirlerinden destek alıyor diyelim, ister yine abartı. Ama bildiğim bir gerçek var ki, o da yabancı toplumun özellikle de Müslümanların bir semtte gettolaşmış olması. Kötü arkadaş topluluğu, esrar içmek, satmak vs. Bir anneye - Bunlara bulaşmak zor nasıl oluyor da sizi buluyorlar dediğimde! Kötü alışkanlığı olan gencin annesi - Biz değil, onlar öyle bir buluyor ki dediğinde, kadının gözlerinde ki, acizliği görmüş ve çocuklarıma aşırı ihtimam göstermiştim. Avrupalı bizim gibi olamaz onların hamurunda, erken yaşta eğitim var..

20 Şubat 2018 01:57
Geçmiş zaman olur ki

Merhaba Ünal bey.. Unutulmaz anınızı ilgiyle okudum..Merhum Ahmet Tufan Şentürk'e Allah cc. gani, gani rahmet etsin.. Saygılarımla..

07 Kasım 2016 15:36
 
Toplam blog
: 351
Toplam yorum
: 527
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 384
Kayıt tarihi
: 24.02.13
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster