Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

37 Yıldır  yurtdışında yaşıyorum , 1000 den fazla şiirim var,  çeşitli edebiyat sitelerinde, dergi ve gazetelerde yazıyorum, yine nesir ve öykü denemelerim mevcut. Geçen yıl, İstanbul'da ressam olan erkek kardeşimin beni motive ederek yağlı boya resim çalışmasına hobi olarak da olsa adım atmıştım, Danimarkada da akrilik re..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Pahalıyı Almayın Fiyat Düşer

Merhaba Korkut bey, gündemi gazetelerden ve Tv den takip ediyorum fırsatçılar maalesef her yanda, Türkiyeyi çok seviyorum ama şu göz boyayıcı hal, tavır durumlar beni çileden çıkarıyor. 7 tl ye ıspanak mı olur Allah aşkına, hani bunun ekmeği yoğurdu vs.. Alt tarafı ıspanak size kat be kat fiyatıyla midenize oturacaktır, yenmesin daha iyi.. Suriyelilerden bahsetmiyorum bile, Devletimin içinde adeta bir devlet nüfusu var.. İkamet ettiğim Danimarka'nın nüfusu 4o yıldır önce de 5,5 milyondu, şimdide.. Saygılarımla..

14 Ocak 2019 13:41
Ellerin, Ayakların ve Parmakların Dili

Merhaba hocam, bedenimizin önemli uzuvlarını ne güzel akıcı şekliyle dillendirmiş siniz. Size küçük bir anekdot anlatmak isterim ;) Mini mini 2 yaşındayken fena cincin bir kızmışım. Rahmetli ebeveynlerim varken anlatırlardı ve o resim halen bende mevcuttur. Ebeveynlerim, 10 yaşındaki teyzem ve ben çarşıya gitmişiz merhuma annem, babama hadi Gülsen'in resmini çektirelim demiş, teyzem daha ne ki o da çocuk, kucağına almış kıyameti koparmışım illede babam diye, neyse babam beni kucağına alınca aman bir poz vermişim, sanki oturaklı, büyümüşte geri küçülmüş küçük hanım edası. Esas burada ki bağlantı dikkatimi çekmişti. sizin yazınızı okurken aynı 2 yaşındaki yapmış olduğum hareketi yapıyorum yani tam tamına 60 yıl önceki, inanılır gibi değil Mehmet bey hocam, selam ve saygılarımla..

14 Ocak 2019 13:06
Yaşlılara Yardım Etmek

Merhaba Nahide hanımcığım. Duyarlı olmak hepimizin boynunun borcu, iste yaş kemalini buldu, 10 sene sonra benimde belki olacağımız bu. Eşinizin ve sizin yaptığınız taktire şayan, bu arada eşinize geçmiş olsun. Dikkatsiz sekreter yaşlı hanıma aksine daha da müsamahakar davranmalı idi. Her zaman yaşlılar, çocuklar ve de hayvanlar yönünden duyarlığımı kaybetmedim, inşallah uzun ömrüm olur da bu ihtimam devam eder hocam.. Çok güzel bir yazı gönlünüze sağlık sevgilerimle sizi öpüyorum ;)

14 Ocak 2019 12:38
 
Toplam blog
: 395
Toplam yorum
: 688
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 377
Kayıt tarihi
: 24.02.13
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster