Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyorum. Fırsat ve imkan bulursam, her konuda yazmak ve yazılanları da okumak üzere, ben de sizler gibi Milliyet Blog kervanına katıldım.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
TL’den Bir Sıfır(0) Daha Atsak

Merhabalar. Matematik bilmek ayrı şey, ama TL.dan sıfır atma işi hiç bana göre değil. TL. dan atılan o altı sıfırdan sonra paramız ne hale gelmişti. Alışana kadar ne çekmiştik. Kerim bey lütfen durun şimdi bir sıfır da sizin teklifiniz üzerine atılırsa, nasıl çıkarız işin içinden. Benim kafam almadığı gibi aklım da yetmez bu işe. Ekonomist olmak lazım. Belki de haklısınızdır. Ama ben bu işlerden anlamadığım için bir şey diyemeyeceğim. Kaleminize ve emeğinize sağlıklar dilerim. İyi ki varsınız. Selam ve saygılarımla.

17 Şubat 2021 23:03
İnsan kalmak

Merhabalar. Eşref-i mahlukatın insan kalması, en büyük hayalim ve arzumdur. Ama gel gör ki, insan kalmaya hiç niyetleri yok. Bu nedenle terk-i diyar edesim geliyor insanın olmadığı bir yere. Kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Şiiriniz, güzel bir çağrıydı eşref-i mahlukata. Tabi kulakları var da duyarsa. Selam ve saygılarımla.

15 Şubat 2021 08:15
Yaşlının Psikolojisi Bozulmaz

Merhabalar Kerim Bey. Eğer ben yaşım itibariyle yaşlı sınıfına giriyorsam, çok acil bir psikiyatr hekime hemen muayene olmam gerekiyor. Ancak yine yaşlı olmam hasebiyle sınırlı saatler arasında randevu veriyorlar. Saat 10.00 ile 14.00 arası bir türlü randevu da alamıyorum. Kaldım ortada. Psikolojim de çok bozuk. Ne yapmam gerekiyor? bana bir yol gösterebilir misiniz? Her yaşlı insanın psikolojisinin bozulabileceği gibi bir tespitte bulunamayız. Bu yaşlı insanların yaşadıklarına ve durumlarına göre değişir. Adam hiçbir sıkıntı çekmemiş, rahat yaşamıştır. Bu yaşlı, yaşlılığından dolayı bunalıma girerse girer; yoksa, diğer türlü bir sıkıntısı olamaz. Yaşlılığın asıl belalı bir hastalığı var Alzheimer, bu çok kötü bir hastalık. İnşAllah bu illete yakalanmayız. Covid-19, bu hastalık karşısında halt etsin. Covid-19 tertemiz alır götürür. Ancak Alzheimer, aynı diyabet hastalığı gibi öldürmez, ama süründürür. Bu aralar sürekli bizim için yazılar kaleme alıyorsun ya, teşekkür ederim. S.S.la.

15 Şubat 2021 00:42
 
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 479
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 467
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster