Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyorum. Fırsat ve imkan bulursam, her konuda yazmak ve yazılanları da okumak üzere, ben de sizler gibi Milliyet Blog'a katıldım.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Ispanaklı İşkembe Graten Tarifi

Merhabalar Üstadım. Ne var ne yok diye öylesine uğramıştım. Ne bir değişiklik ne de bir gelişme göremedim. Sağlık olsun... Selam ve saygılarımla.

28 Temmuz 2019 23:59
Tazminat Boşanmayı Teşvik Eder

Merhabalar Kerim Korkut. Geçim korkusu yüzünden evlenmek isteyen o kadar çok genç var ki, bu konuda sayı vermek benim işim değil ama, bayağı bir çoğunlukta olduğunu görmemek duymamak mümkün değil. Geçim sözcüğünü hem maddi anlamda, hem de eşlerin karşılıklı birbirleri ile anlaşabilmeleri anlamında ele almak gerekir. Güzel Türkçemizin en çok bu yanını seviyorum. Tek kelime ile her iki durumu da ortaya koyabiliyoruz. Eskiden eşler birbirlerini idare ederler ve evlilikleri de bir ömür boyu sürerdi. Şimdi kimse burnundan kıl aldırmıyor. En ufak bir anlaşmazlıktan dolayı eşler yuvalarını yıkıyorlar, çocukları olmasına rağmen. Boşanmalarda kanun karşı tarafın talebi üzerine kusurlu eşi tespit edip, kusurlu eşe tazminat yüklüyor. İşte bu tazminatlar yüzünden boşanma işi ticarete dökülüyor. Ne kadar yazık değil mi? Ben bu duruma çok üzülüyorum. Artık tüm insani değerlerimizi kaybettiğimiz için böyle acınası hallere düştük. Ben artık içi ümitvar değilim. Kaleminize sağlık. Selamlarımla.

28 Mart 2019 12:46
Reflüyü Tetikleyen Faktörler

Merhabalar. Sağlıkla ilgili paylaştığınız ve bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve saygılarımla.

23 Ocak 2019 11:07
 
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 468
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 433
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster