Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyorum. Fırsat ve imkan bulursam, her konuda yazmak ve yazılanları da okumak üzere, ben de sizler gibi Milliyet Blog'a katıldım.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
İma

Merhabalar, Her şey Gönlünüzce Olsun. Allah'ın selamı, selameti ve bereketi üzerinize olsun. 02 Şubat 2019 günü babamı kaybetmiştim. Son üç yıl babama o kadar çok bulaştığım halde, onu kaybettiğim de ona hiç bulaşmamış olduğumu anladım. Şu anda hayatta olan sevdiklerimize öyle bir bulaşmamız gerekiyor ki, onları kaybettiğimiz de bulaşmanın yokluğunu ve hasretini yaşamayalım. Aklınıza her nereden geldi ve nereden ilham aldıysanız, o kadar çok güzel bir nasihat ki, ömre bedel. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Allah'a emanet olun.

02 Eylül 2019 19:59
Allah Herkesin Kalbine Göre Versin

Merhabalar Gülsen Hanım Kardeşim. Cevab-i yorumunuzu okudum. Çok teşekkür ederim. İnsanlarda ne vicdan ne de merhamet kalmadıysa, bu sorunun devlet eliyle, hayvanların kısırlaştırılarak üremeleri kontrol altına alınmakla birlikte bir de onların yaşayacağı alanlar oluşturulmalı. Aksi halde bazı sokak köpeklerinin insanlara saldırdığını da sık sık duyuyoruz. Geçenlerde İzmir'deydim. Kardeşim evinde kedi ve köpek beslediği gibi, sokak köpekleri de onun kontrolü altındadır. Evet sizin de değindiğiniz gibi yaratılışımızdaki bir diğer neden de kimin daha iyi ve güzel insan olma yolundaki sınavlarımızdır. Bu alemdeki hayat sürecimiz bir sınavdır, adı üstünde "imtihan dünyası" diye boş yere söylenmemiş. Bunun günlük sayısı konusunda bir şey diyemem. Bir gün 24 saattir ve 24 saat hal ve hareketlerimizle bir sınavdayız. Cenab-ı Hakk cümlemizi bu sınavdan başarılı bir şekilde geçen kulların zümresine ilhak buyursun inşAllah. Selam ve dualarımla birlikte Allah'a emanet olun efedim, saygılarımla

01 Eylül 2019 20:42
Allah Herkesin Kalbine Göre Versin

Merhabalar. Sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin üremeleri kontrol altına alınıp, onların yaşamlarını sürdürebilecekleri alanlar oluşturulursa, sorun çözülür sanıyorum. Aksi halde, kedi ve köpeklerin acımasızca telefi böyle devam edip gider. Karşımızdaki canlı hayvan da olsa, yaşam haklarına saygı göstermek zorundayız. Kendi cinsinin yaşama hakkına saygı göstermeyen insanoğlundan, hayvanlara merhametli davranmasını nasıl bekleyebiliriz ki? Sizin de dediğiniz gibi bu vicdansız ve merhametsiz insanların, Allah kalplerine göre versin demekten başka bir seçenek kalmıyor. Anlamlı ve duyarlı paylaşımınız için kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun efendim, saygılarımla.

31 Ağustos 2019 20:01
 
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 472
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 444
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster