Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1979 Yabancı diller yüksek okulu almanca bölümü mezunuyum. 2 Yıl tercümanlık yaptım. 28 yıl da öğretmenlik yaptım. Bir diğer mesleğim de aşcılıktır. Yemek yapmasını çok severim. Dağ yürüyüşlerini, yüzmeyi hiç kaçırmam. Boş vakitlerimde de bahçe işleriyle uğraşırım . En çok sevdiğim ise kitap okumak. Psikoloji ve felsefe de..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Diş Hekimi Fikret Kızılok

Aşkla didinip durduğumuz ne zavallılıklarımız vardır bizleri doruğa çıkartıp yükseltecek olan.Kim bilir,ne güzeldir sizdeki duygu ve düşüncenin çevikliği.Şeytan bile kaçar gider tutunacağı kötülüğü bulamayınca.Siz size yakışanla meşgül oldukça hayat bile kulağını açar dinler,mest olmak için sizdeki uyum ve ahengin ritminden...Elinize ve yüreğinize sağlık.Selam ve saygılarımla.Okumanız ve araştırmanız yaralı gönüllere seslenecektir mutlaka ilerde.

11 Ağustos 2018 16:15
Bir Hain Bıçak Gibi Kalbimdesin

Onlar ki bir aşkın eseriydiler,ama çekip gittiler yorulunca maddi hayattan bir bir.Bitmiş ömürlerini sürdürürler şimdi duygu ve düşüncelerimizin göğsünde.Ve varlıkları hükmeder sanatlarıyla bedenimize ve ruhumuza.Güzelliklerini ve iyiliklerini,tatlı ve acı hatıralarını taşırız gözlerimizin gönül cevherinde.Onlar ki artık yoklar,kendilerinden arta kalan mirası bize bırakıp göğün canına çekildiler.Bizlere düşen,onların yarım kalan hayallerini tamamlayıp daha mutlu yaşamaya ve yaşatmaya çalışmak...Babanızın yapmadığı o tek şey,gerçeği göresisiniz diye iki gözü siz evlatları içindi sanırım...Fena duygulandırdınız beni.Acı ve hüzünle yoğruldu mayamın hamuru.Ve garip duygular sardı her yanım...Sanat budur işte,tesir eder bakan ve okuyan gözlere.Sizi kutluyorum değerli yazarım.Selam ve saygılarımla huzur içinde kalın.

11 Ağustos 2018 15:57
İsminiz Enerjinizdir

Ne iyi bir araştırıcısınız!Hepsi de oldukça faydalı bilgilerdi insana...Sağolun.Selamlar.

09 Ağustos 2018 16:50
 
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 1147
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 420
Kayıt tarihi
: 21.08.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster