Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1979 Yabancı diller yüksek okulu almanca bölümü mezunuyum. 2 Yıl tercümanlık yaptım. 28 yıl da öğretmenlik yaptım. Bir diğer mesleğim de aşcılıktır. Yemek yapmasını çok severim. Dağ yürüyüşlerini, yüzmeyi hiç kaçırmam. Boş vakitlerimde de bahçe işleriyle uğraşırım . En çok sevdiğim ise kitap okumak. Psikoloji ve felsefe de..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Eleştiri Üzerine

Günümüz Türkiye'sinde bilgiye ve belgeye dayalı eleştirilere bile yalanlama geliyor.Toplumsal bir refkles oluşmuş sanki.Bilgisiz ve belgesiz yanıtlarla anında hücuma geçiliyor.Benim zamanımda SKK nın açığı 2 milyardı şimdi ise 22 milyar diyen muhalefetin liderine SSK'yı sen batırdın deniyor.Daha da ileri gidiliyor ve bugünkü açığın nedeni de sensin deniyor.Tamam,o zaman gelin TV de tartışalım diyor muhalef lideri de,ama gelinmiyor.Gerçeğin açığa çıkarılması öylesine zor ki günümüz Türkiye'sinde.....Selamlar.

19 Kasım 2017 23:09
Sınırsız Dünya

Aynı hayali ben de kuruyorum,ama özlediğimiz yeni dünyadaki yaşam biçimini koruyup kollayacak ve gerektiğinde savunacak yeni insan tipine ihtiyaç vardır.Acıya ve yoksulluğa neden olup sırtına bindirilen kader yüküyle de kendinden ve dünyasından,sanattan ve bilimden kopuk bu "İnsanlık lapası"nı oluşturan kesimleri üç övün bilinç suyuyla yıkatmak gerek...Selamlar.

19 Kasım 2017 22:40
İngiltere Başbakanı May, Rusyayı Türkiye İçin mi Tehdit Etti.

Varşova paktı kurulurken de aynı zihniyetle hareket etmişlerdi.Kendileri Nato'yu 1949 da kurdular;amacı:sadece saldırmak,parçalamak ve bölmek;sonra da sömürüyü hızlandırmaktı.Hâlâ öyle.Bosna savaşını başlattılar.Avrupanın orta yerinde o kadar müslüman olmamlıydı onlara göre.Binlerce Bosna'lı genç öldürülürken ve binlerce kadına tecavüz edilirken ses çıkarmadılar.Irak keza aynı.Ortadoğu'yu yakıp yıktılar,zenginliklerine el koydular.Nato'dan 6 yıl sonra kurulmasına rağmen 1955 de kurulan Varşova paktını saldırganlıkla suçladılar.Bizim gibi ülkeleri kominizm palavrasıyla korkuttular,ama terörde yardım etmediler.Bilakis IŞİD,PYD YPG ve PKK'yı desteklediler.Silah verdiler.Norveç tatbikatındaki tutumlarıyla da düşmanlık ve alçaklıkları iyice açığa çıktı.Asıl gerçeğe dönecek olursam Ortadoğu'nun yeniden paylaşımı hedefleniyor.Suriye'yi iyice zayıflattılar.Sıra İran ve Ülkemizde.Bu gerçekler ışığında Nato'dan ayrılmak ve ABD üslerini de kapatmak gerek.Başka çözüm yolu aramak ahmaklık olur.

19 Kasım 2017 22:12
 
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 1015
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 384
Kayıt tarihi
: 21.08.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster