Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1979 Yabancı diller yüksek okulu almanca bölümü mezunuyum. 2 Yıl tercümanlık yaptım. 28 yıl da öğretmenlik yaptım. Bir diğer mesleğim de aşcılıktır. Yemek yapmasını çok severim. Dağ yürüyüşlerini, yüzmeyi hiç kaçırmam. Boş vakitlerimde de bahçe işleriyle uğraşırım . En çok sevdiğim ise kitap okumak. Psikoloji ve felsefe de..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Aynadaki, Ben

Zihin üreten aklınız biraz dinleneyim ne olur diye isyan ediyor olmalı size...Okumayı ve okuyanı,sorgulayanı ve anlamaya çalışanı sevmenizi sevdim ben de.En çok da paylaşanı...Selamlar.

12 Ekim 2019 21:45
Vâhdetî Vücud

Dünyamıza dönersek,insan aklıyla yerde yapılanlar da tek bir ruhun(Adem'in) bölünmüş parçalarındandır diyebilir miyiz?..Çok ilginç ve kökene inilen benzetmeler vardı yazınızda...Selamlar.

12 Ekim 2019 21:35
Tecelli

"Beni bilsinler diye kainatı yarattım" ile "beni sevsinler diye kainatı yarattım"cümleleri arasında bir fark var mı acaba?Bir yorum eksikliği veya hatası olabilir mi?Çoğu kaynaklarda,onu sevelim diye yaratmış bizleri diye geçiyor.Önceliğimiz,kendimizi,doğamızı ve akıl almaz sonsuz tasarımlarıyla koca evreni anlamaya çalışmak veya zihnimizin gözleriyle görüp hissedebilmek için her şeyi sormak,soruşturmak ve sorgulamak;inancı bile riskli kılacak tutuculuktan uzak durmak,sınırsızlığın sınırına varabilmek ve bizde de zerresi olan o yansımaları daha iyi görüp doğru yorumlamak için gerekli bilgiye de sahip olmalıyız.Yoksa yaratılışa nüfuz eden o ince sanatın eşsizliğini bile fark edemeyiz...Elinize sağlık Kemal bey.Düşünerek okunacak bir gerçeğe vurgu yapmışsınız ne güzel!..Selamlar.

12 Ekim 2019 21:22
 
Toplam blog
: 73
Toplam yorum
: 1199
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 465
Kayıt tarihi
: 21.08.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster