Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir Zamanlar

Gülümsemek ve renklendirmek gerek hayatı.Ertelemeden hiçbir şeyi baharını yaşamalı,bilgi alıp sevgi transfer etmeli herşeyden insan ve içinde biriktirmeli kendini zora sokacak duyguları bile.Hele o bir zamanlar ki bugüne ve yarınlara da sarkıtılmalı tatlı bir düş gibi...Güzeldi!Elinize sağlık Elif hanım.Selam ve saygılar.

13 Ekim 2018 12:00
Devlerin Aşkı Büyük Olur: Milena'ya Mektuplar

Denizin dibindeki çakıl ve belki de suyu olmasını isteyecek kadar aşık bir insandı Kafka.İçinde Milena'nın elbiseleri olan ve onu devamlı izleyecek dolap bile olmak istemiştir.Veya onun oturacağı koltuk.Ama Milena'nın devamlı bakacağı bir ayna olmak aklına gelmemiştir nedense...Aşkın çaresiz acısı bu olsa gerek...Selam ve saygılarımla.

12 Ekim 2018 16:37
Kadınlar Hayatın Neresinde?

Yaprakları solup dökülmüş ulu ağaçlar gibidir sosyal yaşam dışında kalmış kadınlarımız.Bilmez çoğusu,hakettiği halde tatlı ve güzel şeylere kendini harcamasını...Selamlar.

12 Ekim 2018 16:07
Dağlarından Yağ, Ovalarından Bal Akan İlimize Ne Oldu?

Hiç şaşırmaz doğa nimetlerini zamanında sunmaktan,yasaları çıkara değişmedikçe...Elinize sağlık Hüseyin bey arkadaşım.İbretle ders alınacak bir inceleme,araşatırma yazısıydı.Sağolun duyarlılığınız için.Selam ve saygılarımla sağlık içinde kalınız.

12 Ekim 2018 15:03
McKinsey İptal Oldu Muhalefet Havalarda, Bilmiyorlar ki Ekonomiden Anlayan Yok...

Tam da yerel seçimler öncesi aşırı tepkiler de gelince geri dönüş oldu,ama niyet önemliydi...Selamlar

08 Ekim 2018 21:29
Karı-Koca Diyalog 1

Kölesi olmuşum ev işlerinin diye dert yanmamalı kadın.Erkek dikkat etmeli,yardımcı olmalı çoğu konuda ona.Nişanlara ve düğünlere,misafirliklere giderken gururla koluna taktığı eşine daha samimi olmalı.Onu gözetmeli ve korumalı,üzgünlüğünü alıp övgüyle sevincini koymalı önüne...Onarıcı ve ders verici bir diyalog idi.Elinize sağlık Çağla hanım.Selamlar.

08 Ekim 2018 13:46
Biz Susalım, Necip Fazıl Konuşsun

Bugünü bile hisseden bir yazar bir şair duyarlığı o zamana da hitap etmiş.Ve üzülmüş insanın da başıboş akan sular gibi söylene söylene akmasına...Elinize sağlık arkadaşım.Tam da bugüne batırmışsınız sanatın o ince iğnesini...Selamlar.

07 Ekim 2018 17:16
Gönlünce

Işığın evrendeki adresini tesbit edemese de yerkürenin sınırlı enginliğinde bir anlam ve amaç belirleyip bilinmeyen ve tecrübe edilmemiş tatların sınırsızlığına yönelerek yeni sığınaklar araması insanın kendini kavramasıyla eşdeğerdir...Dilerim ki gönlünüzdeki güzelliklerin her biri sizin ve sevdiklerinizin birer uğrak yeri olur.Selam ve saygılarımla sağlık içinde kalınız.

07 Ekim 2018 17:02
Toz Pembe

Depreşen duygularla düşler kuran aklı yolundan eder gözlerin gördüğünü destekleyen kalbin kendine bırakılan mirasların nimeti çilesiyle...Sizi Blok'ta yeniden okumak ne güzel!Hoş gelmişsiniz değerli Şennur hanım.Selm ve saygılarımla sağlık içinde kalınız.

07 Ekim 2018 16:41
Yine Merhametsiz Geldin Bre Zam, Zam

Geçen sene kilosunu 3 Liraya aldığım börülce şimdi 15 ve 18 lira arsında satılıyor pazarda.İnanın ki yüzlerce kalemin fiyatı en az iki katına satılıyor.Sivri biber 1-2 liraydı geçen sene bu zamanlar.Şimdi ise 7-8 lira.Domates mi dersiniz,hiç bahsetmeyeyim en iyisi...Dometesin dolarla ne işi olur diyenler de düşünmeye başladı kara kara.Şişen para patlar mı ki?Esas düşündüğüm bu şimde benim.Neyse hayırlısı diyelim yine de.Elinize sağlık Burakgazi bey dostum.Gülümsettiniz beni bir güzelce.Selam ve saygılarımla Âmin dedim ben de.

07 Ekim 2018 16:12
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 1160
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 436
Kayıt tarihi
: 21.08.12
 
 

1979 Yabancı diller yüksek okulu almanca bölümü mezunuyum. 2 Yıl tercümanlık yaptım. 28 yıl da öğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster