Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Rüzgar mı dedin bana !!

"Şiir adına kutsanan suya saldım kendimi/bir kandil yandı geceme çırpınan karanlıkta/baktım kopkoyu bir uzaklıktı kendine ozan..." Meltemi bol bir gecenin yarısında okunan dizelerin bana şairin bu mısralarını anımsattı. İzmir'de bir gece yürüyüşüne çıkardı yüreğimi... Bir yanda deniz dalgaları, bir yanda ılık meltem. Gece... ay ve şiir. Usulca döküldü mısralar... Usulca aktı gece... Rüzgarın sesini dinleyen gece. Çok güzel bir yazıydı, arkadaşım. Yazmaya devam. sevgiler.

31 Ağustos 2010 20:06
Bir kitap: "ağıtsız kadınlar"

Sevgili dost; dün bir kadın yazarla epey tartıştım... "Siz erkeklerin işi değil bizi savunmak, sizin savunmanız bize lazım değil..." gibisinden bir sürü şey söyledi... Çok üzüldüm. Kadın sorununda ve toplumsal cinsiyet eşitliğinde erkekleri dışlayan anlayışı sürekli eleştirdim. Böyle düşünen kadınların aslında kadın hakları mücadelesinde hemcinslerine zarar verdiğini de düşünüyorum. Yine de saygı gösteriyorum, neticede o da bir düşünce. Ama üzüldüm. Roman tanıtımınız için, duyarlılığınız için yürekten teşekkür ediyorum. Çok güzel tanıtmışsınız. Buradan size ve Pınar Zora arkadaşıma, siz sevgili dostlarıma içtenle selamlar. Yüreğiniz her daim aydınlık, yüzünüz güleç olsun. Sevgiyle.

31 Ağustos 2010 13:01
Ardından

Merhaba... Sıcak bir "merhaba" gönderiyorum yüreğimden, şiirin diliyle konuşan yüreğinize... Ayrılıklar, gitmeler, yalnızlıklar, çaresizlikler, özlemler yüreğimizde fokurdayan duyguların kelimelerle yazıya dökülmesi, yazılarınız çok güzel... Duygu yüklü yüreğiniz dert görmesin. sevgiyle kalın.

26 Ağustos 2010 15:09
Acımadı ki!

Merhaba... Yeniden yeniden okudum... Duygu seli mısraların hiç yabancı değil arkadaş. Hiç kimseye yabancı değil. Yüreğinde duygular labirenti barındıran, şair ruhlu insanların yürek teline dokunmaz mı... Duygu yüklü bir ömrün gelincik tarlasında gezindim. Sıcak yüreğine sağlık. Sevgiyle, dostlukla... Hep güzellikle kal.

22 Ağustos 2010 00:54
Töre, cinsel terör, kadın...Ve Rıfat Mertoğlu'nun "Günün Röportajı" üzerine...

Merhaba Oğuz abi... Beni çok duygulandırdınız. Bu güzel yazı için teşekkürler. Cinsel terör ve çocuk istismarı çağımızın en iletli hastalıklarındandır. Duyarsız kalınmamalı, üstü örtülmemeli hiçbir olayın. Biz yazarlara düşen sorumluluklar da var... Olayları işlemeli, gündemde tutmalıyız. Saygılar...

06 Mayıs 2010 22:17
Ağıtsız Kadınlar-Rıfat Mertoğlu

Merhaba Deniz Hanım... Öncelikle sizinle tanıştığıma çok sevindim. Bu güzel tanıtımınız için yürekten teşekkürler. Kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı çağımızın en lanetli hastalığıdır. Kişiliği bozuk olanlar şiddette başvurur... Duyduğumuz her haber içimizi acıtıyor doğru, ama içimiz acıyor diye, çevremize duyarsız kalamayız. Çünkü biz insanız. Toplumumuzda ahlaki çöküntü her geçen gün artıyor. altı aylık bebeklere tecavüz edilirken uykumuz gelebilir mi? Duyarlı olmak ben insanım diyen herkesin görevidir. Unutmayalım, iyiler en az kötüler kadar cesaretli olmadıkça, dünyamız aydınlığa kavuşmaz. Dostluğumuzun ebedi olması dileğiyle. Sevgiler, saygılar.

03 Mayıs 2010 20:55
KİTAP:BENİ ARARKEN / PARALEL YAŞAMLARIN ÖYKÜSÜ

Pınar Hanım merhaba, Bloklarınıza göz atma fırsatı buldum bugün... Kitap dostu olmak (Bazen buna kitap kurdu olmak da denir...) böyle birşey işte diye düşündüm... Okumak ve paylaşmak... Kitap dostlarınızı biz dostlarınıza çok iyi tanıtıyorsunuz. Kaleminize, yüreğinize sağlık. iyi bir okur olarak, okuduğunuz kitapların da seçkin olduğunu söyleyebilirim. dostça...

08 Nisan 2010 08:52
Bir Fırat destanı ''Tille’nin Gelini''

Bu güzel yoruma eklenebilecek pek birşey bulamıyorum. Romanı beğenmene, roman atmosferini paylaşmana çok sevindim. Tarihi net değil ama İzmir Kitap Fuarında bir haftasonu imza gününde buluşmayı umut ediyorum. Çok teşekkürler sevgili dost, yüreğine sağlık. Rıfat

24 Mart 2010 12:53
Hayallerde yaşanan gerçek mavilik

Severek okudum... Yeni yazılarda buluşmak dileğiyle... Dostça.

11 Ocak 2010 13:45
28.TÜYAP Kitap Fuarı Başlıyor

Sevgili Emre Tekin; bloğunda yeni çıkan kitabımla ilgili tanıtımı görünce çok sevindim. Sanırım yazar ve sanatçı duyarlılığı bu olsa gerek. Fuarın ilk gününden itibaren dört gün oradaydım. imza ve söyleşi yaptım, yeni okurlarla tanıştım. Etkinliğe katılanların sayısı az olmasına rağmen keyif vericiydi. Buradan Tüyap'a bir eleştirim de olacak, belki bunu ileride bir blog olarak da yazarım. Bir kere fuarın yeri İtanbul'dan çok uzak. Büyükçekmece'de. inzanlar nasıl zaman ayırıp gelsinler ki... En az 3 araba değiştirmeleri gerekiyor. Kaldı ki, üstüne üstlük girişin paralı olması tamamen yanlış. sanki birileri bu ülkede insanlar kitap okumasınlar diye özel çaba harcıyor. Oraya gelen insanların da ellerini öpmek gerek diye düşünüyorum. Sevili dostum, bu ince duyarlılığın için en içten duygularımla teşekkür ediyorum. Sevgilerimle.

04 Kasım 2009 09:58
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 278
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1466
Kayıt tarihi
: 01.11.06
 
 

1970 yılında Siverek'te doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Tarsus'ta tamamladım. İstanbul Üniversitesi ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster