Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Vur kendini yollara

Kalbinizie ruhunuza sağlık. Çok güzel bir şiir. Hepimiz yoldayız aslında. Meçhule giden bir yol bu. Kimse bilmiyor bu yolun neler getireceğini. Dilerim aydınlık, düzgün ve yeni umtuları barındırır bağrında ömrümüzün her yolları... Sevgilerimle.

22 Ocak 2009 11:53
Kadın erkekten bıkarsa!

Belki yediğimiz besinler, belki hızla değişen teknoloji ruhlarımıza kimlik bunalımları getiriyor olabilir. Erkekler kadınlaşıp, kadınlar erkekleştikce ne sevgiye ne aşka ne de paylaşıma yer kalıyor. Kadın kadındır aslında ama onu erkek gibi olmaya mecbur edenleri yatırmak lazım öncelikle masaya.Bence herkes oturup biraz düşünsün, daha güzel yarınlar için içimizdeki ışığı gömmek yerine çıkarmanın makbul olduğunu görsün. Ben kadınım, sevgi ve şefkat beklerim, bir başıma bırakılıp güçlü olmam istenirse erkekleri de geçerim. Maalesef slogan budur. Güzel yazıydı, istatistikleriniz için teşekkürler.

22 Ocak 2009 11:49
Kitabım çıktı!

Dilerim herşey gönlünce olur. Sevgiler, saygılar

16 Ekim 2008 13:07
Memnu diziler..!

Okuduğumuz kitapların meltemini hissettiğimiz, çağdaş dönemin desenleriyle süslenmiş ve hayatın içinde yeralan detaylarla kimi zaman tokat gibi yüzümüze vurulan kareler değil mi işte zamane dizileri? Bence edebiyatımızın değerli yazarlarını anarak ve bir nevi onların iç dünyalarını yansıtabilmek adına zamanın yenilikleriyle bağdaştırarak uyarlanmış diziler bunlar. Diziler pek tabi, esinlenilmiş kitapların konusuna, kişiliklerine ve olaylarına sadık kalınarak işlenmelidir. Lakin günümüz gerçeklerini işin içine katmaz ise yapımcılar, trt nin arşivinden çıkan dizilerden bir farkı kalmaz diye düşünüyorum. Vel hasıl kelam, içimizi baymış veya duygulandırmış olsa da, hepimizin pür dikkat kesildiği su götürmez, hüznün, entrikalarıni aşkın, tutkunun bir hayli yer aldığı ve çarpıcı oyunculukların sergilendiği bu dizileri çeken, oynayan, emeği geçen herkese teşekkürler. Eleştiriyorsak, takipteyiz ve izliyoruz demektir. Bu da amaca ulaşıldığını gösteriyor. Ellerinize sağlık Ali Bey. Sevgiler..

25 Eylül 2008 09:11
Manilerimiz nerede?

Çok haklısın. Maalesef ki günümüzde "Mani" davulcuların ağızlarından çıkan nağmelerde olmak yerine yaşadığımız mahallenin sitenin içine girmek davul çalmak yasaktır kısmında geçiyor sadece...  Bu arada Keyif adamı yazılarını keyifle okuyorum. Vesile olmanın heyecanı içindeyim. Bende çok özledim yazılarımı paylaşmayı. İyileşme sürecimi bitirdikten sonra aranıza katılıp kaldığım yerden devam edeceğim. Sevgilerimle...

21 Eylül 2007 12:47
Bir yanım cenaze, bir yanım düğün

Gürültüye gümbürtüye giden şehitlerimize allah rahmet eylesin. Bu üzücü durumlara şahitliğimiz keşke tükense ama maalesef ki değişmeyen düzenlerin, sesini doğru yerde ve doğru uslupla çıkaramayan toplumların yaşayacakları kaçınılmazdır. Yinede küçük mutluluklarımızla tebessüm etmeye devam edelim. Bilinç ve farkındalık düzeyimiz arttıkça kimbilir belkide çocuklarımız için daha elverişli şartlar yaratılabilir.

14 Haziran 2007 12:20
Milliyet Blog'dan yazar çıkmaz!

Bu platformda yeralmaktan ben de çok memnunum. Henüz yazışmalarımızın ötesinde birebir görüşmelerimiz söz konusu değil ama gönül birliğimizin oluştuğu bir gerçek. Daha çok yazalım daha çok paylaşalım, iyiki varsınız, iyiki milliyet bize böyle bir imkan sunuyor. Hepinize güzel günler.

07 Haziran 2007 10:20
Gerçek aşka yolculuk (1)

Hocam, yine çok doğru bir noktaya değinmişsiniz. Ellerinize sağlık. Aşkı en keyifli haliyle yaşadığım bu günlerde, kabullenmeyi, arınmayı ve tüm negatifliklerden uzak durmayı başarabildiğim için yaşadığıma inanıyorum. Çünkü hiçbir kompleksi kavgayı kabul etmez aşk. Öyle bir şey ki içini ferah tuttuğunda heyecanına yenik düşer ve kendini ruhunu hafifleten varlığa teslim edersin. Aşk bu işte. Yazı yazma şevkimi bile aşka borçluyum. Konular başlıklar, çağırışımlar bu heyecanın ürünü. Sevgilerimle,

06 Haziran 2007 15:28
Şehir

Sedacım, su gibi demek istiyorum yazın için.. bir çırpıda okuyuverdim.. Daldıım gittim bende kendi şehrime.. ellerine sağlık.. güzel günler..

01 Mayıs 2007 17:15
Arayıştan mektup var

Belkide en güzeli dediğiniz gibi herşeyin olacağına varır gerçeğiyle, yüce Tanrıya bırakmak.. Dağdan aşağıya inmekte çıkmakta farketmeyecek.. Doğru olan bir şekilde insanı bulacaktır... sevgiler..

25 Nisan 2007 14:46
Toplam blog
: 93
Toplam yorum
: 218
Toplam mesaj
: 38
Ort. okunma sayısı
: 1461
Kayıt tarihi
: 02.02.07
 
 

Elektrik mühendisiyim. Eğitimci bir ailenin kızıyım. Kelimeler ve rakamlarla geçen serüven dolu b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster