Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Sevinç günlerimizdir bayramlar… Durup dururken “bugün bayram” diye sevinemeyiz. Sevindiğimiz gün, bizim için bayramdır. Hayatımızda böyle mutlu olduğumuz, heyecan duyduğumuz, sevinçten havalara uçtuğumuz günler vardır değil mi? Aynı duyguları toplum olarak yaşayabildiğimiz günlerdir işte bayramlar… Ramazan bayramınızı bu coşkuyla yaşamanız dileğiyle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

19 Eylül 2009 06:23
CxAxNxAxN

Meraba bende bu bolumu tercıh etmek istıyorm;ama is bulma imkanı cok kısıtlı; yanlız bolum genelde tarıhle ilgili oldugu ıcın bıtırdıgımızde formasyon alıp ozel kuruluslarda tarıh ogretmenlıgı yapma imkanımız varmı bılgılendırırseniz sevınırm tesekkrler.

18 Temmuz 2008 19:36
CEVAP

Merhaba öncelikle Hititoloji'ye ilgi duyman beni çok mutlu etti. Hititoloji bölümü Hititler deverinde Hitit uygarlığı üzerinde yaşamış halkların dilini ve kültürünü inceleyen bilim dalıdır 4 yıllık öğrenim süresince Hitit Çivi yazısı ve Hititçe Gramer öğretilir.Bunun yanıda Hititlerin tarihi de öğretilir. Söylediğin gibi iş bulma imkanı sınırlı bir daldır.Tarih öğrentmeni olamıyoruz galiba.Ama üniversitemizde çift anadal imkanı bulunmaktadır.Zaten iş imakanları çoğu bölümde sınırlıdır.Ama bu bölümü gerçekten seviyorsan ve okumak istiyorsan tercih etmeni tavsiye ederim.Zira kendini geliştiren bir insanın iş bulması zor olmasa gerek. Seni de bölümümüze arkadaşımız olarak görmek bizi de sevindirecektir.

21 Temmuz 2008 09:36
hayatın akışı

Merhabalar ... Vaktinizi ayırmış olduğunuz ve yol göstermeye çalıştığınız için çok teşekkür ederim ...Gerçekten ciddi kaynak ve araştırmalardan bahsetmişsiniz.İlerde aklıma takılan bir hususta yine yardım talebi gibi bir şansım varsa bu beni sevindirecektir...Benim de yardımcı olabileceğim bir mevzu olursa yardımcı olmak beni de mutlu edecektir...Ankara'dan sevgilerimle,herşey gönlünce olsun ...Hoşçakal ...

01 Temmuz 2008 09:04
CEVAP

Yardımım dokunabildiyse çok mutlu oldum.İleride yeniden yardım edebileceğim bir husus olursa bende mutlu olurum.

03 Temmuz 2008 16:12
hayatın akışı

Sevgili arkadaşım,Ankara'dan Tarih bölümü öğrencisiyim.Mezuniyet tezim Hititler.Bana, bu konuda belirteceğin kaynak ve çalışmaları yazarsan sevinirim.Şimdiden teşekkürler.Sana da geleceğe yönelik plamlarında bol şans ve başarı diliyorum.

24 Haziran 2008 13:31
CEVAP

Önecelikle hititler konusundan anladığım Hititleri bir bütün olarak inceleyeceğiniz.Bu konuda bir ön bilgi edinebilmek için Anadolu Uygarlıkları Ansiklopedisinden İ.ü.Hititoloji A.B.D başkanı Ali Dinçol'ün yazmış olduğu Hititler bölümünü okuyabirsiniz Ayrıca Hititler üzerine yazılmış küçük ama güvenilir bir Kitap olan Stefano de Martino'nun Hititler (Dost Kitapevi) , aynı kitap evinden Oliver Robert Gurney'in Hititler kitabını okuyup arkasındaki kaynakçalardan faydalanabilirsiniz.Bu yöntemin işe yarayabileceğini umuyorum. Yanılmıyorsam Ankara Üniversitesin'de de Hititoloji Anabilimdalı mevcut oradaki öğrencilerden de yardım alabilirsiniz.

25 Haziran 2008 21:14
beenmaya

8 Haziran Pazar günü Büyükada’da Yörük Ali’deyiz, bekleriz... Konuyla ilgili blog; http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=112589

03 Haziran 2008 12:21
derinmavi..

Siz de: "Rejime ve Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmanın bir yolu da, rejimin ve Cumhuriyet'in kurumlarına sahip çıkmaktır." diyorsanız, THK'u Çankaya Şube Başkan'ı Sayın Talip Bölükbaşı'nın , bizleri 21-22/ haziran/ 2008 tarihinde, İnönü'de buluşmaya davet ettiği: "Gökyüzü Baharda Çiçek Çiçek (Buluşalım mı?)" güncesini lütfen okuyunuz. Yazının linki: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=103938 Sevgi ve saygılarımla.

24 Nisan 2008 11:10
beenmaya

MB yazarlarından sevgili Sema Şener'in 4 Mayıs 2008 Pazar günü İstanbul Fatih Ormanı'nda düzenleyeceği bahar pikniğimize bekleriz...sevgi ve saygılar... Not: özel arabasıyla gelmeyi düşünüp ulaşım anlamında pikniğe katılacak olan diğer yazarlarımıza yardımcı olabilecek arkadaşlar bu konuda bana bilgi verirlerse sevinirim. bunun dışında piknikle ilgili tüm bilgileri Sema Şener'in bloglarından edinebilirsiniz. konuyla ilgili blog: http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=102927

17 Nisan 2008 00:29
turan Yalçın

merhaba işitme engellı blog yazraıyım "üniversitelilere mektuplar" konulu bloglarım sana ve arkadaslarına faydalı olabılır istanbul üniversitesi iktisattan mezunum selamlarımla Turan Yalçın Tokat

02 Nisan 2008 22:30
Solohan

Eğlenmek ve gülme krizlerine girmek isterseniz. Kemal Kara'nın yani bendenizin kahkaha garantili Çılgın Günler Türkiye adlı kitabı tüm seçkin kitabevlerinde ve internet sitelerinde. Alınız, dostlarınıza tavsiye ediniz. Promosyon olarak kitapla birlikte kitabın yazarını da veriyorum. Tükenmeden tüketiniz. Sevgiler.

25 Mart 2008 17:27
derinmavi..

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=97741 Lütfen okuyun. Teşekkürler.

22 Mart 2008 19:21
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 11
Ort. okunma sayısı
: 431
Kayıt tarihi
: 14.11.07
 
 

İstanbul Üniversitesi Hititoloji Bölümü öğrencisiyim. Geleceğe dair parlak planlarım var. Şu an amat..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster