Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Başarıyı tek başımıza da elde edebiliriz. Ama yaşadığımız mutluluğu paylaşamazsak, o başarıdan hiç zevk alamayız. Bayramlar, bireylerin “toplum” olmasını sağlayan manevi harçlardır. Her yıl, daha üst basamaklara çıkarmamız gerektiği halde, onu biz kendi ellerimizle iğdiş ettik. Aile fertlerinin yılda iki kez de olsa bir araya gelmesini, sevgiyle kucaklaşmasını sağlayan bayramları, tatil niyetine kullanıp, büyüklerimizden uzaklara kaçtık. Bir “el öpmek”ten bile kaçındık. Sonra da sevgiye ve saygıya hasret, ya da yabancı bir toplumla karşılaştık… Bayramlaşmak tek kişiyle yapılacak bir eylem değil… Birbirimizle, her birimizle ayrı ayrı bayramlaşarak, onun hazzını yaşayacağız ki, sevincimizi paylaşabilelim… Bu duygularla bayram sevinci içinde geçen sağlıklı, mutlu, başarılı bir ömür diliyorum. Selam ve saygıyla…

19 Ağustos 2012 17:48
CEVAP

Ben de bayramınızı sevgi ve saygıyla kutluyorumç

20 Ağustos 2012 19:44
Hanife ÇITA

http://blog.milliyet.com.tr/meltem-hanim-cok-yoruldunuz-emek-verdiniz-ama---bu-ulkede-kadina-siddet-sahnesi--elbette-yasaklanir-/Blog/?BlogNo=342186 MERHABA****yukardaki linkimi TIKLAYIP magazin YAZIMI OKUYUP TAVSİYE EDER MİSİNİZ**YORUMLARINIZI DA BEKLİYORUM**teşekkürler** SEVGİLERİMLE***

09 Ocak 2012 11:25
CEVAP

Merhaba, Yazınızı okudum. Bu ara benim zihnim galiba öykü ile dolu.. Sayfanızda, neden bilmiyorum, öykü okuyacağımı sandım.. Kategori, Magazin, yazdıklarınız magazin haber ve ortada sizin düşünceleriniz de var: Eleştirilecek bir yazı tipi değil. Yazmaya meraklı olduğunuza göre: Genel anlamda bir iki tavsiyem olabilir. Yazı türü ne olursa olsun; makale, şiir, öykü hatta roman: okullarda hepimize öğretilen giriş, gelişme, sonuç kuralına uyun. Gelişmede bir düğüm oluşturun, sonuçta mutlak bir mesajınız olsun, düğümü çözün. Kendinize Ömer Asım Aksoy'un Ana Yazım Kılavuzunu alın. Yazdığınız her cümlenin kelimelerine kuşkuyla bakın ve onu bu kılavuzdan denetleyin. Noktalama işaretlerinin tümünü tekrar tekrar gözden geçirin. Başarılar. Hoşça kalın.

09 Ocak 2012 22:01
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

02 Ocak 2012 11:37
CEVAP

Ben de yeni yılınızı kutluyorum; esen kalın!

02 Ocak 2012 12:28
Mor Okyanus

Merhaba Erkan Bey, Doğu Anadolu'nun Büyüsü isimli fotoğraf galerime yapmış olduğunuz değerli yorum için çok teşekkür ediyorum. Galerilerime yapılan yorumları yayına almıyorum bu nedenle sizin yorumunuzu yayına alamıyorum, beni affetmenizi rica ediyorum. Değerli yorumunuz için tekrar çok teşekkür ederim. Sevgi ve saygılarımla.

21 Aralık 2011 18:50
CEVAP

Ben nadiren düşüncelerimi yazarım ve yazarken de değişik sayfalara çıkmayı amaçlamam, aklımdan geçmez: Bu nedenle ortada af edilecek bir konu yok. Asıl önerim o güzelliklerin ziyaretçiler tarafından ismen bilinmesi için YAZILMASI arzusu idi; tabii karar sizin! Ben sadece önerdim.

22 Aralık 2011 18:39
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 314
Kayıt tarihi
: 30.04.09
 
 

Bir kamu kurumu yönetim kademesinden emekliyim. Yazı dünyam gençliğimden bu yana sürer, bu kapsam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster