Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Emre Erden

Merhaba Sema hanım :) yorumunuzu gördüm. Şimdi o yazı gerçeklerden oluştuğu için silmek zorunda kaldım arkadaşımın başını belaya sokmayım dedim :) beğenmenize çok sevindim başka mizah yazıları da yazacağım. Selamlar.

26 Ocak 2014 15:02
CEVAP

Merhabalar, mutlaka yazmalısınız. Okumaktan keyif alacağıma eminim. Çok beğenmiştim yazınızı ama olayın kendisi de komikti gerçekten. Her zaman böyle ilginç konu bulmak zor. Başarılar, selamlar.

27 Ocak 2014 17:08
Erdal Ceyhan

Bu kitabınızın yazım macerasını anlatmak istemez misiniz. Müthiş merak ediyorum. Hem ev kadınlığı hem roman yazarlığı.. Müthiş bir çaba. Saygılar efendim.

20 Ocak 2014 17:19
CEVAP

Öncelikle çok incesiniz ve teşekkürler. Siz de çok güzel yazılar yazıyorsunuz Erdal Bey. Bu farklı bir şey değil ki. Romanda tek fark bir konu kurgulamak ve uzun uzadıya anlatmak. O da bölümler halinde gerçekleşiyor ve kendiliğinden ilerliyor zaten. Bana göre ayrı ayrı öyküler kurgulamak ve yazmak daha zor. Tıpkı şiir gibi, benim hiç öyküm yok biliyor musunuz? Önemsemediğim herşeyi siz bana hatırlatıyorsunuz galiba. Bu arada belirtmeliyim ki erkeklerle kadınların okudukları ve keyif aldıkları romanlar birbirinden farklı. Genelleme yapılamasa da bu durum bir gerçek. Sadece ülkemizde değil bütün dünyada geçerli bir şey. O yüzden farklı tarzlara da saygı duymak gerek. Kitaplarım sizi hayal kırıklığına uğratabilir diye peşin peşin söyleyeyim de. Biz kadınlar yazarken ayrıntılara fazla takılıyoruz. Erkeklerse ayrıntılardan sıkılıyorlar. Belki de farklılığın nedeni budur. İstisna yazarlar da var gerçi. Elif Şafak "Aşk" romanıyla bütün kitlelere ulaştı örneğin. Selam ve saygılar.

22 Ocak 2014 00:37
Mesut KARİP

Yeni yılınızı en içten duygularla kutlar, sağlık, mutluluk ve hırsızlardan uzak bir yıl geçirmenizi temenni ederim.

30 Aralık 2013 11:53
CEVAP

Teşekkürler. Hırsızlar da dahil, aynı temennilerle yeni yılın sizlere de mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. Selam ve saygılarımla.

30 Aralık 2013 17:55
çalıkuşu

Sema hocam yeni yılın sağlık ve huzur getirmesini temenni ederim.Selam ve sevgilerimle.

28 Aralık 2013 11:26
CEVAP

Çok teşekkür ederim. Aynı temennilerle sizin için de mutlu ve sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgiler.

29 Aralık 2013 10:22
Filiz Alev

Sema Hanım merhaba... 2. mesajınızı da gelir gelmez hemen yanıtlamıştım. Bir haftadır da sürekli yayına girsin diye güncelleyip duruyorum, ancak hala yayında değil maalesef. Ne yazık ki burda bazan böyle gecikmeler, veya hatta yanıtlarımız-yorumlarımız vs. meçhulde bir yolculuğa çıkabiliyorlar:( Yanıtlamadım diye düşünülmesin yani, bilginiz olsun istedim. Sevgilerimle...

26 Aralık 2013 21:11
CEVAP

Filiz Hanım, hiç önemli değil gerçekten. Sizi az çok tanıdım. Cevap gözden kaçmış olsa da, cevap yazmamış bile olsanız zaten önemsemezdim. Kalp kalbe karşı olsun yeter. Aksaklıklar henüz başıma gelmedi ama olabiliyor demek ki. Bu ara yeni bir kitap üzerinde çalışmaya başladım. Blogla kopukluklar yaşayabilirim. Zaman sorunu ortaya çıkıyor çünkü. Fakat asla tamamen kopmayı düşünmem. Ben bu siteden gerçekten çok keyif aldım. Paylaşımlar da güzel. Belki daha yeni olduğum için aksaklıkları fark etmiyor olabilirim. Siz kaç yıldır tecrübe kazanmışsınız. Aksaklıklarla ilgili sıkıntı yaşadığımda ben de aynı şekilde çare aramak zorunda kalacağım herhalde. Selamlar ve içten sevgilerimle.

29 Aralık 2013 10:22
Şennur Köseli

Sema Hanımcım ben zaten bunu hissettim hoş bir ortam, hoş bir hava yakaladığınızın farkındayım ve bişey söyleyeyim mi bende kendimi size yakın hissettim önceden beri tanıyormuşuz gibi geldi, bunu yakalamak ve hoş vakitler geçirmek güzellikleri paylaşmak harika bir duygu.Ne istiyorsanız sizinle olsun sevgilerimle.İyi ki çakıştı bu yollar.

17 Aralık 2013 11:14
CEVAP

Teşekkür ederim, ben de öyle hissetim. Burada dostluklarını yıllardır sürdürebilenler olması da takdire değer ayrıca. Siz çok sıcakkanlısınız ve gördüğüm kadarıyla herkes tarafından seviliyorsunuz zaten. Ne mutlu bana ki, aranızda kabul gördüm. Sevgiler.

17 Aralık 2013 12:08
Ata Kemal Şahin

Sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz: http://blog.milliyet.com.tr/gorunur-blogger-olmak--/Blog/?BlogNo=234111

30 Kasım 2013 18:14
CEVAP

Bazı bloglarınızı okumuştum ama bu bloğunuza rastlamamıştım. Öncelikle teşekkür ediyorum. Fazlasıyla aydınlatıcı tanımlamalar var. Herhalde sindirebilmek için birkaç kez daha okumam gerekecek. Uyarılarınız işime yarayacak. Fakat yine gün içinde ne hissediyorsam, sakince yazmaya devam edeceğim. Fazla kritik edersem ve başkalarına göre davranırsam doğal yazım şeklimi kaybederim. Baksanıza ne kadar çok çeşit insan varmış. Sizin bu kadar fazla gözlemi nasıl yapabildiğinize ve nasıl yazıya dökebildiğinize hem hayret ettim, hem de hayran kaldım. Yorumlarımı kısıtlamayı da pek düşünmüyorum. Belki sadece dobralığım yüzünden eleştiriler alabilirim. O da benim küçüklüğümden beri devam eden yapısal özelliğim. Ne eşim için değiştirebilirim kendimi, ne de yalakalık olsun diye bir başkası için. İnsanlar birbirini zamanla tanıyor ve kabulleniyor. Saygılarımla.

30 Kasım 2013 21:42
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 226
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 1520
Kayıt tarihi
: 22.09.13
 
 

Ege Üniversitesi mezunu. Emekli öğretmen. Yayımlanmış romanları ve deneme kitapları var. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster